Promotion
Promotion
Promotion

Posvátná zvířata dle řecké mytologie: Které z nich náleží vám a jaké výjimečné vlastnosti díky tomu máte?

Promotion
Promotion

Jak zjistit, které posvátné zvíře vám náleží?

Řecká mytologie věří, že každý den v týdnu má nějaký magický význam a souvisí s nadvládou jednoho z řeckých bohů. Pondělí se pojí s bohyní lovu, Artemis, která byla ochránkyní lesů a divoké zvěře, často je zobrazovaná s lukem. Úterý je dnem boha války Arése, který sám do bitev chodil s pancířem, štítem i kouzelným mečem. Středa patřila Hermésovi, kterým byl poslem bohů a sám měl na starost ochranu poutníků, pastvin a stád. Čtvrtek byl dnem nejvyššího téměř všemocného boha Zeuse. Pátek náležel bohyni lásky, sexuality, krásy a plodnosti – Afroditě. Výjimkou je sobota, tu ovládá jeden z Titánů – Kronus, který byl uctíván jako bůh žní. Neděle se pak nese ve znamení Apollóna, boha světla a slunce. Každému z těchto bohů náleží i typické posvátné zvíře, se kterým se pojí určité výjimečné schopnosti. Stačí znát den v týdnu, kdy jste se narodili, abyste zjistili, které ze zvířat je to vaše. Pokud nevíte, který den v týdnu jste se narodili, jednoduše zalistujte v kalendáři mobilního telefonu nebo počítače.

Pondělí – Vznešený jelen/Vznešená laň

Jeleni a laně jsou posvátnými zvířaty lovkyně Artemis. Toto zvíře symbolizuje skrytá tajemství a moudrost přírody. Narodili jste se s velmi dobrou intuicí, která vám v životě pomáhá se správně rozhodovat. Na ostatní lidi působíte velmi dobře, jste fyzicky atraktivní, charismatičtí a máte dobré vychování. Vašimi nejsilnějšími zbraněmi jsou: jemnost, vznešenost, intuice, rychlost a opatrnost.

Úterý – Odvážný vlk

Posvátným zvířetem lidí narozených v úterý je odvážný a silný vlk. Máte vlastnosti tohoto zvířete, jste rozený vůdce, který ostatní chrání a nedopustí, aby jeho blízkým byla způsobena újma. Jste také velmi samostatní, nepotřebujete k sobě někoho do páru, aby se o vás staral, mnohdy si vystačíte sami a jste opravdovým „vlkem samotářem“. Vašimi nejsilnějšími zbraněmi jsou: statečnost, vůle, neochvějná víra a soběstačnost.

Středa – Ostražitý zajíc

Možná vám na první pohled na tomto znamení nepřijde nic mystického, ale nebuďte zklamaní, zajíc vám do vínku dává spoustu kladných vlastností. V životě budete dělat pokroky rychleji než vaši vrstevníci. V mnoha ohledech je předběhnete a prožijete život plný prosperity a úspěchů. Zároveň jste ostražití a dáváte si velký pozor na záškodníky. V neposlední řadě je možné, že se u vás projeví magické schopnosti. Vašimi nejsilnějšími zbraněmi jsou: kreativita, úspěšnost, mystická síla, ostražitost, pokrokovost.

Čtvrtek – Orel hledící v dál

Zatímco ostatní výše zmíněná zvířata se drží při zemi, orel má možnost vzlétnout a nahlížet na svět z úplně jiné perspektivy, tuto schopnost máte i vy, činí vás výjimečnými. Díky tomu máte dobrý odhad a vnímáte věci uceleně. Bylo vám předurčeno, že v životě budete velmi úspěšní. Vašimi nejsilnějšími zbraněmi jsou: asertivita, životní optimismus, výdrž, vůle, vize, maximální schopnost využít příležitosti.

Pátek – Holubice naděje

Holubice je posvátným zvířetem bohyně krásy a lásky Afrodity. Narodili jste se, abyste kolem sebe šířili mír a lásku. Jste čistá duše a člověk s dobrým srdcem. Máte schopnost do lidí vidět a odhadnout, zda se přetvařují či ne. Ostatní zachraňujete před vlivem „toxických“ lidí. Vašimi nejsilnějšími zbraněmi jsou: dobrota, láska, mírumilovnost, schopnost překonat životní překážky, naděje a sebeláska.

Sobota – Had léčitel

Hadi jsou posvátní v mnoha náboženstvích. Bohužel někdy mívají pověst zákeřného zvířete a jsou jim přisuzovány samé negativní vlastnosti. Tento zvířecí duch se pojí s moudrostí, jste velmi inteligentní a přemýšlivý člověk. Máte schopnost odhalovat skrytá tajemství a rádi bádáte. Také vám hadí duch propůjčuje tajemnou intuici, která vás v životě dobře nasměruje. Někteří lidé také mohou mít léčitelské schopnosti. Vašimi nejsilnějšími zbraněmi jsou: moudrost, magie, schopnost hojit rány na duši, intuice a flexibilita.

Neděle – Hravý delfín

Delfín se pojí s bohem světla a slunce Apollónem, který se v něj jednou proměnil, aby připlul do chrámu v Delfách. Stejně jako delfíni, i vy jste hraví, inteligentní a kreativní. Rovněž také disponujete výtečnými komunikativními dovednostmi, kterými každého přesvědčíte. Lidé s tímto posvátným zvířetem mají moc vyvést ostatní z dob temna, jste výjimečný člověk. Vašimi nejsilnějšími zbraněmi jsou: pozitivita, dar řeči, dobrá strategie a jasnovidectví.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion

Roční předplatné Svět Ženy

Předplatné Svět Ženy
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion