Přejít k hlavnímu obsahu

Čarovný listopad: Jaký je jeho numerologický význam? Naučte se věštit z bobulí a ovládněte svíčkovou magii

Info ikona
Listopad

Alchymistka Alice Cross radí, jak si naplno užít listopad. Tento měsíc má své kouzlo. Vyzkoušet můžete věštění z bobulí i svíčkovou magii. Dále se dozvíte, jak nejlépe tento měsíc prožít a jaký je jeho numerologický význam.

Listopad – měsíc padajícího listí

Dle vystudované alchymistky Alice Cross je měsíc listopad zasvěcen přeměně ve zralost. Příroda se v tuto dobu ukládá k zimnímu spánku. Barevné listí padá ze stromů na zem, začíná se ochlazovat a nastává čas, kdy bychom se všichni měli zastavit a dokončit vše rozdělané. Rozloučit bychom se měli s věcmi, které nám nadále nečiní radost. Někdy je těžké dát sbohem, ale vězte, že tímto krokem ušetříte spoustu energie, kterou byste jinak zbytečně vynaložili. Naopak je třeba nechat proudit vše, co jste vytvořili a čeho jste dosáhli, a jste s tím spokojeni. V listopadu se můžeme cítit více „zpomalení“ než obvykle, proto je třeba se svou energií nakládat v tomto měsíci moudře. Zpomalte, není kam spěchat.

Nezapomeňte uctít předky, listopad začíná Dušičkami, je to vhodný čas na návštěvu hřbitovů, kde na své blízké zavzpomínáme. Je to také měsíc, kdy je potřeba zaměřit se na svou imunitu. Potrápit nás může rýma i nachlazení. Pokud jste ještě nezařadili do jídelníčku potraviny na podporu obranyschopnosti organismu, začněte s tím nyní. Imunitě prospějete i procházkami, nenechte se odradit chladným počasím, otužování je zdravé.

Info ikona
Procházka

Magie měsíce listopadu

Pokud věříte v magii, využijte přírodních sil, které se v listopadu ukrývají hlavně v plodech rostlin. Vyzkoušet můžete například věštění z bobulí. Položte si v hlavě otázku, jako příklad uveďme, že se budete ptát na partnerský vztah. Vyrazte na procházku. První barva bobule, kterou spatříte, vám dává odpověď. V tomto případě by bílá značila krásný čistý vztah, červená vztah, který s roky zraje jako víno a tmavé bobule by značily „odkvetlý“ vztah, na kterém je potřeba zapracovat, protože již upadl do stereotypu.

Je to také ideální období pro relaxaci, která potěší duši i tělo. Zvažte, zda nevyrazit na lázeňský pobyt. Z hlediska numerologie je listopadovým číslem 11. Toto číslo je o citlivosti a mistrovské práci. Je to čas, kdy bychom se měli zamyslet sami nad sebou a našimi činy. Využijte tuto citlivost a mějte soucit s druhými. Snažte se nalézt pochopení a porozumění. Číslo 11 vám tento měsíc pomůže v plnění vašich snů. Rovněž značí zvýšenou intuici, díky které se správně rozhodnete. Je důležité, abyste citlivosti využili, buďte hodní na své okolí, v dobrém se vám to vrátí. Listopad je časem, kdy můžete hlouběji prozkoumat vaše já, utřídit si myšlenky a udělat si „pořádek“ v hlavě.

Info ikona
Podzim

Listopad symbolizuje i světlo svíčky, to má také svůj význam ve všech kulturách. Vyzkoušejte tento měsíc svíčkovou magii. Všímejte si zapálených svíček, jejich barva vám může leccos prozradit. O magii barev jsme psali v tomto článku. Pořiďte si domů svíčku v takové barvě, která symbolizuje to, po čem toužíte. Za jejího svitu tiše rozjímejte o svých přáních, obavách i trápeních. Uleví se vám tím. Listopad je nádherným obdobím klidu i melancholie, které byste měli využít k tomu, abyste více času strávili s přáteli i rodinou.

Alice Cross, vystudovaná alchymistka specializující se na tarotové výklady, historii alchymie, symboliku a tarotovou numerologii. Přetváří získané alchymistické poznatky do běžného života pomocí transformace. Přináší k vám alchymii moderní, ale zároveň tajemnou a tisíce let neměnnou. Je zakladatelkou prvního online alchymistického českého portálu Alchymistka.com