Přejít k hlavnímu obsahu

Mrazivé proroctví Nostradama pro rok 2024: Co nás čeká? Připravte se na další rok katastrof

Info ikona
prorok

Věříte na Nostradamova proroctví? Svět je jimi doslova posedlý. A i když byla jeho čtyřverší sepsána naprosto nekonkrétně a zaručeně docházelo k překroucení původního významu tím, jak byla v plynoucím čase vykládána dalšími lidmi, máme tendenci se k nim upínat. Co nás čeká v roce 2024?

Co napsal Nostradamus?

Francouzský vědec Nostradamus sepsal své Proroctví v 16. století. Své dílo poslal do světa v tak zvláštní pravopisné verzi, až mohlo být kterékoli spojení vyloženo ve zcela jiném významu. Slavný vědec, lékař a astrolog si ve svém svědectví pohrál s anagramy a hádankami, smíchal dohromady výrazy různých jazyků, kdy se francouzština mísila s latinou i řečtinou. Interpretovat jeho slova tak není vůbec snadné, ne-li vlastně úplně nemožné. A to svádí i k jasným dezinterpretacím, které bývají často jen zneužity k vyvolávání strachu celého lidstva. To, jak se bude svět vyvíjet v dalších stoletích, Nostradamus nikdy nedefinoval jako jasné události, vztahující se k danému datu. Jeho čtyřverší se vždy vázala jen k určitému období a jejich výklad může být víceméně pokaždé zavádějící. Třeba jako jeho údajné proroctví útoku na World Trade Center 11. září 2001, které bylo chytře vytvořeno jako spojení různých čtyřverší tak, aby definice odpovídala skutečnosti. 

5 znamení, která budou mít v roce 2024 smůlu. Patří sem i to vaše?

Nový rok se blíží a s ním i nové zážitky a prožitky. Určitě vás zajímá, jaký bude příští rok? Bude ve znamení dobrých zpráv a dobrých událostí? Nebo vás naopak nečeká nic moc dobrého a budou se na vás řítit jen problémy? To je ve hvězdách. Astrologie umí předpovědět, jaký bude příští rok. Bude mít smůlu právě vaše znamení?
svetzeny.cz

Nostradamova věštba a její nejasný výklad

Vykladačů Nostradamových veršů je nespočet. Jeden z nich, Jean-Charles de Fontbrune, sepsal spojitosti neurčitých sdělení tak správně, že se v historii dvakrát trefil. Poprvé předpověděl, že se francouzským prezidentem stane Francoise Mitterand, a predikoval také atentát papeže Jana Pavla II. v roce 1981. Přesné bylo také 35. čtyřverší Proroctví, které až děsivě přesně definovalo smrt krále Jindřicha II., který zemřel na následky poranění oka. To mu při souboji probodl hrabě Montgomery kopím a Nostradamus tento souboj popsal jako zápas dvou lvů

Nostradamova předpověď pro rok 2024

I přes nejasná sdělení v Nostradamových čtyřverších se celý svět na sklonku právě probíhajícího roku obává předpovědí, které někdo na základě jejich výkladu vypustí do éteru. Většinou jde o popsání hrozeb, kterým bude lidstvo v roce následujícím vystaveno. A i pro rok 2024 vyznívají krutě, straší a neohlašují ukončení dvou právě probíhajících válek, tedy té na Ukrajině a také na Blízkém východě. Co nás tedy podle Nostradamova odkazu ve 12 měsících příštího roku čeká? 

Velký horoskop na rok 2024: Co vás čeká podle známého astrologa?

Můžeme říct, že by si snad každý přál, aby byl nadcházející rok lepší, než ten současný. A tak s očekáváním vyhlížíme, co nám nový rok přinese. Podle astrologie bude rok 2024 velmi důležitý a každému přinese něco nového. Pro některá znamení zvěrokruhu bude příští rok příznivý, zatímco jiná budou muset být obzvláště opatrná. Přečtěte si, co vás v roce 2024 čeká podle astrologa Chiraga Daruwalla.
svetzeny.cz

USA hrozí humanitární katastrofa

Rok 2024 bude rokem kalamity, aspoň tak bylo vyloženo 67. čtyřverší ve 4. části Proroctví. Nad Zemí se rozzáří jasná kometa, která nebyla dosud spatřena. Její vliv bude tak silný, že dojde k zemětřesením a sopečným erupcím, které zapříčiní problémy s přístupem lidí k vodním zdrojům. V některých částech Země může dojít až na hladomor a tak významné společenské změny, že je pocítí i bohatý západní svět. Nastanou sociální nepokoje a na řadu přijde velká migrace, neboť lidé se budou chtít ze zasažených oblastí dostat do míst, kde budou mít k dispozici potřebné přírodní zdroje. Přírodní katastrofy budou mít za následek velké konflikty mezi státy, a zvlášť USA budou čelit problémům je zvládat. Humanitární krize ve Spojených státech by měla dosáhnout takových rozměrů, že dojde na pomoc od dalších velkých zemí světa. Tato humanitární podpora ale může být jen maskováním snahy ovládnout Ameriku

Indie na vzestupu, Putin na ústupu

V čínském zvěrokruhu bude uplatňovat svou sílu mocný drak. Zde přichází na výsluní především osobnost Vladimíra Putina, ruského vůdce, který byl zrozen ve stejném znamení v roce 1952. Záhadné Nostradamovy verše naznačují, že příští rok přinese ruskému prezidentovi významné výzvy, které se nebudou zdaleka týkat jen jeho vojenského krvavého tažení na Ukrajině. Jednoduché to ale Putin mít nebude, jeho zdraví je podlomené, a toho se pokusí využít jeho blízký spolupracovník, kterému dlouhá léta důvěřuje. Tento ďábelský sok by dokonce mohl Putina odstavit od vlády nad Ruskem, což může vést k velké destabilizaci v mezinárodním měřítku. Podle Nostardama by měla své geopolitické nadvlády dosáhnout Indie. Tím dojde na nepředvídané změny ve fungování světa a tento stát, který byl celé roky poměrně podceňovaným ekonomickým i politickým hráčem, se začne definitivně podílet na vytváření historických milníků směřování civilizace v budoucích letech. Mohlo by dojít také k vzestupu nadvlády digitálních měn, což by mělo za následek ekonomické nejistoty pro celý svět a tak zvanou kryptorevoluci. 

Tato znamení zvěrokruhu jsou nejlepší milenky. Patříte mezi ně i vy?

V mileneckých vztazích samozřejmě záleží na mnohem více aspektech, než je pouze znamení zvěrokruhu. Vše ovlivňuje láska, vzájemná přitažlivost, vášeň a další faktory. Astrologie ale může nabídnout některé charakteristiky a rysy jednotlivých znamení, které to, jak se lidé v partnerských vztazích chovají, mohou ovlivnit. Která znamení jsou tedy těmi nejlepšími milenkami?
svetzeny.cz

Světová metropole se propadne do hlubin Země

Nostradamus ve svých čtyřverších předpovídá pro rok 2024 navázání bližšího kontaktu s mimozemskou civilizací, která bude lidstvo varovat před zničením Země kvůli eskalujícímu celosvětovému napětí. Pozitivní budiž zpráva, že by ke konci roku mělo dojít k nastolení křehkého míru na všech územích, které nyní sužují válečné konflikty. Ale tím zdaleka výčet katastrofických Nostradamových proroctví nekončí. Není jasné, která ze světových metropolí zažije zemětřesení katastrofických rozměrů. Má to být slavné město známé svými excesy a požitkářstvím, pod nímž se již delší dobu nepozorovaně pohybují zemské desky. Až to vypukne, dojde k apokalypse, kdy se mrakodrapy zlověstně rozhoupou a ikonické památky města se propadnou do hlubin Země. 

Zdroj článku