Přejít k hlavnímu obsahu

Blíží se první novoluní v roce 2024: Silná energie nám zamíchá s životy

Info ikona
Novoluní

První letošní novoluní nás čeká již tento čtvrtek, 11. ledna 2024 a nastane přesně ve 12:57 středoevropského času. Pojí se s astrologickým znamením zemského Kozoroha. Jaké příležitosti energie tohoto znamení přinese, jak nás ovlivní a na co bychom si měli dát pozor?

Ještě pořád jsme na relativním začátku nového roku, který je vhodné využít k hledání nových příležitostí, jež nás mohou posunout v životě dál. Je to také doba v hodná k plánování a dělání prvních kroků k našim cílům. A právě toto novoluní nás v tomto ohledu podporuje.

Energie novoluní v Kozorohu

Následující novoluní přináší velice silné energie, jež nabídne změny a vyjasnění různých věcí, kterým jsme dosud neporozuměli. Nebo jsme je neviděli, ale jsou pro nás důležité. Proto se nenechte ve čtvrtek 11. ledna zaskočit různými „aha momenty“, kdy vám do sebe zapadne najednou spousta souvislostí. Buďte za ně vděční. Najednou se bude všechno zdát jednodušší a budete mít chuť plánovat věci, které budou mít potenciál, aby se staly nakonec skutečností.

Pokud chcete jít těmto tendencím naproti, zkuste se ztišit a procítit si, po čem v různých oblastech svého života toužíte, čeho byste chtěli dosáhnout, co byste chtěli změnit. Nemusíte se obávat, když na nic nepřijdete. Když zjistíte, že žádné vize nemáte a vlastně ani nevíte, co chcete. Nejdůležitější je uvědomit si, jakou energii chcete cítit. Vše ostatní si vás postupně najde samo, stačí jen důvěřovat. Vesmíru a hlavně sobě samým.

 

Datum narození vám propůjčuje magický dar. Trojky umí tvořit i ničit, mistrovská jedenáctka má nadpřirozené schopnosti

Věříte-li na věci mezi nebem a zemí, víte, že nic není náhoda a vše se děje s určitým záměrem. Z hlediska numerologie a astrologie hraje zásadní roli například vaše datum narození. Energie čísel vám dala do vínku nejen vaše schopnosti a vlastnosti, ale i magický dar, o které dost možná ani nemáte tušení.
svetzeny.cz

Kozoroh propůjčuje lednovému novoluní ambice a sebevědomí

Dominantní vliv na novoluní 11. ledna 2024 bude mít Kozoroh. Toto znamení ovlivňuje planeta Saturn. Lidé narození v tomto znamení bývají cílevědomí a ambiciózní. To přesně odpovídá lednovým energiím nových začátkům, které toto novoluní podpoří.

Novoluní vynese i další charakterové vlastnosti zrozenců Kozoroha, pro něž je v životě důležitý úspěch a uznání. Umí také uvažovat v dlouhodobém horizontu. Pro to, aby si splnili, co si předsevzali, jsou ochotní se lecčeho příjemného vzdát. V tomto ohledu jsou velmi disciplinovaní.

Zároveň je na ně spoleh. Co slíbí, to splní. Mívají spíše introvertní povahu a jejich skutečnou tvář zná ve skutečnosti jen pár lidí. V den novoluní se tedy můžete cítit dobře spíše o samotě nebo ve společnosti těch, s nimiž je vám dobře. Neplánujte si žádný večírek nebo společenskou událost, nemuseli byste si ji užít tolik jako v jiné dny.

Novoluní v lednu 2024 přinese nové nápady

Novoluní obecně vždy symbolizuje nové začátky. To, které nás nyní čeká, je v tomto ohledu ještě silnější, vzhledem ke znamení Kozoroha. Budou k vám přicházet nejrůznější podněty, nápady a myšlenky na jejich realizaci. Zkuste se jimi zaobírat, i když se na první pohled mohou jevit jako naprosto nesmyslné. Dost možná budou hnacím motorem, díky kterému se nakonec dočkáte splnění svých snů.


 

Karma zvěrokruhu 2024: Jaký bude nový rok pro vaše znamení zvěrokruhu?

Věříte na karmu? V buddhismu se tímto slovem označuje přírodní zákon příčiny a následku. Každý sklidí jednoduše to, co zasel. Vrátí se všem lidem to, co sami udělali špatného nebo pro svůj vlastní prospěch. A dříve či později se jim to vrátí. Jaká bude vaše karma zvěrokruhu 2024. Co čeká právě vaše znamení?
svetzeny.cz

Novoluní ovlivní praktickou stránku života a zdraví

Abychom se stále nepohybovali jen ve sféře energií a vizí, podívejme se na novoluní také z praktické stránky. Konstelace planet bude v tento den vhodná pro různé finanční transakce. Pokud řešíte například hypotéku, dědictví či velké investice, je novoluní v Kozorohu dnem, kdy můžete být z různých úhlů pohledu úspěšní.

Energie této fáze měsíce (podobně jako úplněk) bude působit i na naše fyzické zdraví. Tentokrát se snažte nepřetěžovat zejména klouby – zejména kolena a páteř. Péči dopřejte i vlasům a své pokožce, snažte se je neničit, ale naopak regenerovat.

Zdroj článku