Přejít k hlavnímu obsahu

Sociopatka vás dostane na dno: Naučte se ji rozpoznat, stačí vnímat řeč těla

Na první pohled sociopatku rozhodně nepoznáte. Možná ani na druhý. Když ale zjistíte, co je vlastně zač budete už v sítích intrik, pomluv a lží. Zkuste takové ženě odporovat a poznáte, co je skutečné peklo. Bude pro vás hodně těžké se vymanit z vlivu nebezpečné člověka, který ovládá umění manipulace na jedničku.

Omotat si člověka okolo prstu a pak ho ‚‚vyplivnout” zcela zdecimovaného a na dně. To je jeden z největších rysů sociopatky. Zjednodušeně se dá říci, že sociopatie je abnormální chování jedince vůči svému okolí.

Sociopatky si rády hrají

Poznáte-li ženu, která vám neustále lichotí a snaží se vetřít do vaší přízně, pak máte co dočinění se sociopatkou. Je lehké, jí podlehnout, protože, kdo by neměl rád lichotky a nenechal se utvrzovat v tom, že je ten nejlepší na světě. Jakmile se chytnete, začne si s vámi hrát a jste v pasti. Nejen, že jsou takové ženy velmi atraktivní, mají také vysoké IQ a moc dobře vědí, co jsou jejich přednosti.

Nebezpečná manipulátorka

Svým okouzlujícím chováním se vetřou do přízně vašich přátel, rodiny a budou vyžadovat neustálou pozornost. Jsou mistryněmi přetvářky, ale přesto nedokážou skrýt jednu svou vlastnost. A tou je až přehnané narcistní chování. Takové ženy se velmi rády vychloubají a neustále mají potřebu dokazovat světu, co vše umí a na vlastní kůži pocítíte jejich nadřazenost. 

Gaslighting: Jak poznat, že vás někdo manipuluje, aniž byste to věděla

Dnes a denně se setkáváme s různými typy manipulace. Zatímco některé druhý dokážeme jednoduše rozpoznat, jiné jen tak lehce nedohalíme. Jedním z nejnebezpečnějších a nejzákeřnějších typů manipulace je tzv. „gaslighting”. A o co se jedná?
svetzeny.cz

Dostanou vás na dno a odkopnou

Vždy musí být po jejich, běda, když s něčím nesouhlasíte. To pak bez mrknutí oka přejdou k vyhrožování a rozhodně to nebude jen nějaké bezvýznamné strašení. Dokáží vás dostat až na úplné dno. Vzhledem k tomu, že postrádají jakoukoliv empatii, jim bude jedno, jak se cítíte a ještě si více přisadí. Bez uzardění ze sebe udělají chudinku a vy budete nakonec ten, který je zlý a ubližuje tak úžasné ženě.

Vstupenka do pekla

Svým manipulativním chováním a šarmem osobnosti si na svou stranu snadno získají také vaši rodinu. Ublíží vám nefér hrou, vůči které se nebudete moci bránit a okolí se vždy přikloní na jejich stranu. Nikdo nepozná, že pravda je zcela někde jinde, protože jsou výborné lhářky a moc dobře vědí, na jakou notu zahrát, aby jim vše prošlo. Tajemství drží pod pokličkou tak dlouho, jak potřebují, a pokud ho přece jen rozklíčujete, můžete si být jisti hádkou, jakou jste ještě nezažili. Sociopatky v tu chvíli přejdou do útoku a vše obrátí proti vám.

Poznáváte, byť jen minimálními rysy někoho, kdo je vám v tuto chvíli velmi blízký? Nezačal váš vztah příjemnými komplimenty? Berte nohy na ramena, protože ač vám teď přijde, že je to ten nejúžasnější člověk pod sluncem, chytáte se do nebezpečné pasti. Psychologové mají totiž jedinou radu při setkání se sociopaty - nepřistoupit na jejich hru. 

Zdroj článku