Přejít k hlavnímu obsahu

Máte doma nevěrníka? Podle psychologa si stačí všimnout této věci, která ho prozradí

Info ikona
žena

Dost možná jste přesvědčená o tom, že vám se to stát nikdy nemůže. Váš vztah přece stojí na pevných základech. Něco jako nevěra se vás vůbec netýká. Jenže někdy stačí málo a vzniknou pochybnosti, jestli je tomu skutečně tak. Není nic horšího, než žít v nejistotě, zda vás partner nepodvádí. Nemusíte si najímat soukromého detektiva. Jak poznat, že máte doma nevěrníka? Stačí si všimnout těchto věcí, které jej prozradí.

Podezření, že vás partner podvádí, patří k těm nejhorším pocitům, které člověk může zažít. Najednou ztrácíte půdu pod nohama, mizí jistoty a váš život se začíná hroutit jako domeček z karet. Vaše emoce jsou jako na houpačce. V jednu chvíli si říkáte, že si jen něco vymýšlíte ve své hlavě a že je určitě všechno v pořádku. A v dalším okamžiku jste přesvědčená o tom, že je vám partner nevěrný. Jak poznáte, co je pravda? Ne, nemusí ho prozradit klišé v podobě červené rtěnky na límečku košile nebo cizí parfém. Příznaky nevěry mohou být mnohem nenápadnější.

Zachovejte klid

V první řadě je potřeba zůstat nad věcí. Než totiž na partnera vystartujete s obviněním, začnete hledat párového terapeuta nebo shánět rozvodového právníka, musíte zjistit, zda jsou vaše obavy vůbec oprávněné. Důvodů, proč si vás manžel najednou tolik nevšímá, ztrácí zájem o intimitu, bývá často pryč nebo s vámi nechce trávit tolik času, totiž může být víc. Muži nebývají příliš sdílní a za změnou jejich chování mohou stát například problémy v práci, o kterých se mu s vámi zkrátka nechce mluvit.

Lenka (43): Mám milence, který se chce rozvést. Má ale jednu podmínku, kterou nevím, zda zvládnu splnit

svetzeny.cz

Čeho si všímat

Podle amerického psychologa Daniela Acona byste měli zpozornět, pokud vás váš protějšek začne bezdůvodně napadat. Najednou vám vyčítá, že se mu málo věnujete, že vám to už tolik neklape v posteli nebo dokonce vznese obvinění, že mu jste nevěrná. „V psychologii se tomu říká projekce. Lidé mají tendenci promítat to, co mají na mysli, do ostatních. Pokud se tedy váš partner najednou začne chovat podezřívavě a přestává vám důvěřovat, zpozorněte,“ radí Daniel Acon.  

Známkou, že se ve vašem vztahu něco děje, je také plánování budoucnosti, větší nákupy či závazky. Mluvili jste ještě nedávno o tom, že si pořídíte domácího mazlíčka, investujete do rekonstrukce domu nebo si pořídíte nové auto a nyní váš partner začíná couvat? Nechce se mu do plánování vaší společné dovolené? „Velký závazek ztěžuje rychlé vycouvání ze vztahu,“ říká psycholožka Ramani Durvasula, autorka knihy Should I Stay or Should I Go? Pokud se váš partner v těchto záležitostech chová divně, nebojte se zeptat, co za jeho váháním stojí.

4 důvody, proč muži opouštějí ženy

svetzeny.cz

Pokud vám vaše ženská intuice velí zbystřit pozornost, všímejte si i takových detailů, jako je například změna chování na sociálních sítích. Partner si najednou nastaví jinak soukromí, hesla, začne si přidávat nebo naopak odebírat sledující či přátele.

Mezi další „podezřelé“ aktivity pak patří náhlá změna vzhledu (samozřejmě k lepšímu), nedostatek nebo naopak přehnaný zájem o sex či tajemství kolem mobilu, který má neustále pod dohledem.

 

 

Zdroj článku