Přejít k hlavnímu obsahu

Lenka (43): Mám milence, který se chce rozvést. Má ale jednu podmínku, kterou nevím, zda zvládnu splnit

Info ikona
pár

Najít si partnera, se kterým bude vše klapat a zůstanete s ním do konce života není jednoduché. Měníte se nejen vy, ale také partner. Někteří to řeší rozchodem, jiní milencem. Co však dělat, když milenec slibuje rozvod, ale až děti vyrostou a nebudou už tolik potřebovat rodičovskou pomoc? Lenka řeší, jak to bude v jejím životě dál.

Mám milence. Asi se to v životě stane mnoha lidem, neznám okolo sebe snad nikoho, kdo by někdy ve vztahu “neuklouznul”. Problém asi je, že to není jen uklouznutí. Známe se delší dobu, asi osm let. Začali jsme si spolu na vánočním večírku, klasické klišé. Je to obchodní zástupce, který nám do firmy dodává kancelářské potřeby. Byla jsem v náladě, po dlouhé době večer venku, tak se to v mé kanceláři stalo. Myslela jsem, že tím to skončí. Neskončilo.

Čtěnářka se svěřuje: Tři roky vztahu

Náš milenecký vztah trvá něco přes tři roky. Na začátku to bylo občasné povyražení z kopýtka, ale poslední dva roky je to intenzivnější. V mnoha věcech si rozumíme, řekla bych, že se i milujeme, protože si to pravidelně říkáme. Máme stejné koníčky, chodíme do divadla, na koncerty, aktivně sportujeme. Trávíme spolu dost volného času, nemám pocit, že je to jen tehdy, kdy on chce. Jeli jsme spolu lyžovat, na dovolenou k moři. Když jede na služební cestu on, bere mě s sebou a naopak, když jedu já, jede obvykle se mnou.

Info ikona
nohy

Manželka milence nechce sex

Je tedy starší než já, o pět let a se svou manželkou je 25 let. Mají celkem tři děti a dvě z nich jsou ještě menší (9 a 11 let). S manželkou si nerozumí, taková ta klasika. Doma jim to neklape, jeho žena nemá zájem o milostný život, on je poměrně při chuti, takže mu nestačilo skončil v posteli jednou za tři měsíce. Postupem času se jeho averze ještě zvětšovala, teď jí nemůže ani vystát, i když o sex zájem projevuje víc, než předtím. Nemají nic společného, spoustu času tráví víceméně se mnou. Samozřejmě, všechno co o ženě říká vím od něj, sama ji neznám a nikdy neviděla. Ani to neplánuju.

Milenec souhlasí s rozvodem... ale!

Tím, že jsme spolu delší dobu a nestýkáme se jen kvůli tomu jednomu, bavíme se o životě i o budoucnosti. Sám několikrát nadhodil, že se chce rozvést. Nikdy bych ho k tomu nenutila. Rozvod ano, ale až budou děti starší a tolik ho nebudou potřebovat. První dcera nyní maturuje a nastoupí na vysokou školu a kolej. Chce takto počkat i na ty další dvě. Umím to pochopit, mám dvě děti, dcera je zhruba ve stejném věku jako děti milence, takže jim nechci nabourat domov. Občas přemýšlím, jestli se tak opravdu stane. Rozvede se, až ho děti nebudou potřebovat? Nebo je to jenom výmluva? Máte ve svém okolí případ, který je podobný tomu našemu a skončil “dobře”? Občas nad tím pokrčím rameny a říkám si, když se nerozvede, tak nevadí, tohle mi celkem vyhovuje. Na druhou stranu, někdy si říkám, že by bylo fajn bydlet spolu v jedné domácnosti. Jak tohle dopadne?

Zdroj článku