Přejít k hlavnímu obsahu

Jak přečíst řeč ženského těla a co o vás vypovídá: Odhalovani krku nebo hrani si a vlasy odkryje často to, co si ve skutečnosti myslíte

Info ikona
gesta

Řeč těla je neverbální komunikace, kterou si mnohdy ani neuvědomujete. Je to výraz obličeje, různá gesta, hlasové projevy, pohyby a mnoho dalšího. Odhalíte tak často to, co si ve skutečnosti myslíte.

Právě taková gesta umí často odhalit, co si o vás druzí myslí, jak se ve vaší přítomnosti cítí nebo také to, co si skutečně myslí o tom, co říkáte. Zatímco lidé mají tendence své pravé city a myšlenky cenzurovat, právě neverbální komunikace vás prozradí. Existuje rozdíl mezi neverbální řečí těla muže a ženy. Ač se mnohá gesta - například pohrávání s vlasy či se šperky píše na vrub ženám, také muži mají tyto projevy neverbální komunikace. Jak přečíst řeč ženského těla? A co o vás vypovídá?

 

Jak ženy manipulují s muži aneb kde se nacházejí hranice manipulace

svetzeny.cz

Odhalování krku

Krk je zranitelná část lidského těla a lidé, ve snaze chránit se, mohou často pokládat ruce na oblast krku. Když se necítíte dobře, jste zahnáni do kouta, saháte si na krk. Naopak, když se cítíte pohodlně a bezpečně, můžete odhalit krk. To znamená, že si vyčešete vlasy, přehodíte je na stranu a vynikne tak vaše šíje.

Hra se šperky

Pokud žena sáhne po špercích na krku, vysílá tak do světa signál, že je jí aktuálně dobře. Mnohdy je to také známka flitování. Když si naopak žena pohrává s prstýnky nebo řetízky na zápěstí, může to být známka jisté nervozity nebo celkového napětí.

Křížení rukou na prsou

Ženy často kříží ruce v oblasti hrudníku a má to hned několik významů. Obvykle je to jako obrana před útokem nebo v situaci, kdy se cítí ohrožené. Vyjadřují tím také tichý nesouhlas, když někdo interpretuje názor, se kterým nesouhlasí. Může to však také znamenat, že se nudí a konverzace pro ně skončila.

 

Jak vysoká je vaše emoční inteligence: Krátký test vám pomůže zjistit, jaká je její úroveň

svetzeny.cz

Hraní si s vlasy

Když si žena natáčí vlasy na prst a různě si s vlasy pohrává, obvykle je to známka flirtování. Když k tomu ještě otáčí zápěstí vnitřní stranou ven, je jasné, že má o toho, s kým mluví, zájem. Když jsou ženy nervózní, také mají tendence sahat si do vlasů, ovšem to obvykle sahají do přední linie vlasů.

Síla podání ruky

To, jak žena podává ruku o ní hodně vypovídá. Slabý stisk může říci, že je žena submisivní, plachá, vystrašená a nervózní. Silný stisk naopak ukazuje sebevědomí, autoritu i naprostou kontrolu nad vším, co se děje.

Kousání nebo olizování rtů

Kousání rtů může být jasná známka nervozity. To obvykle doprovází další neverbální projevy, jako pohrávání si s vlasy, nervózní těkání očima po předmětech v místnosti a podobně. Když žena flirtuje, obvykle si smyslně skousne ret a přidává také jemné olíznutí rtů. Některé ženy mohou olizovat rty s cílem upozornit na ně.

 

Info ikona
žena a muž

Doteky

Když má žena o někoho zájem, nešetří letmými doteky. Může to být poklepání na rameno, objetí, držení za ruce, jemný stisk paže a podobně. Je to symbol flirtování i toho, že vám na druhém záleží.

Bubnování prsty

Klepání nebo jemné bubnování prsty o stůl či jiný povrch značí netrpělivost nebo nudu. Ať už jde o dlouhou poradu nebo únavnou konverzaci. Může tím žena naznačovat, že je frustrovaná z jednostranné konverzace, někdy je to známka přemýšlení nebo se chystá žena učinit velké rozhodnutí.

Naklánění hlavy

Čím víc se o vás někdo zajímá, tím větší pozornost vám bude věnovat. Jeden ze způsobů je naklánění hlavy. Stačí drobné přikyvování, když mluvíte. Tím vám dává najevo, že vnímá, co říkáte. Při flirtování ženy naklánějí hlavu na stranu a zaujatě poslouchají. 

 

Zdroj článku