Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vysoká je vaše emoční inteligence: Krátký test vám pomůže zjistit, jaká je její úroveň

Emoce ovlivňují náš život prakticky od narození. Někdo je pod jejich silnou nadvládou, jiný se umí plně kontrolovat a nedává emoce najevo jen tak. Chcete vědět, jak vysoká je vaše emoční inteligence? Vyzkoušejte jednoduchý test!

Emoce umí někoho úplně pohltit, pláče při pohledu na dojemnou reklamu, je ve stresu, když se na něj jiný křivě podívá a cítí smutek, když mu někdo řekne, že jeho práce není taková, jakou čekal. Druhému je v podstatě jedno, že ve filmu umře pes, že v práci všichni stresují s blížícím se deadline nebo si zpětnou vazbu vezmete k srdci, ale neřešíte ji ještě týden poté. Někoho zkrátka emoce ovládají, jiný je má pod kontrolou. Jak jste na tom vy? To zjistíte v testu emoční inteligence!

Jak na test?

Jak jste emočně inteligentní? Vyzkoušejte tento test! Na jednotlivé tvrzení odpovězte ano nebo ne, podle toho, jak to cítíte. Neexistují žádné dobré a špatné odpovědi, tedy nehraje se na body. Žádná odpověď není špatná. Odpovídejte na otázky ANO nebo NE. Následně sečtěte, kolikrát jste odpověděli ANO. Z výsledků se dozvíte, jak je na tom vaše emoční inteligence.

 

Mohlo by se vám líbit

Jak temná je vaše duše? Vyzkoušejte si kvíz a zjistěte, zda je černá jako uhel, nebo zcela čistá

Jak temná je vaše duše? Vyzkoušejte osobnostní kvíz a zjistěte to. Stačí upřímně odpovědět na deset otázek. Je vaše duše černá jako uhel, potemnělá, nebo zcela čistá? To se dozvíte po dokončení testu.
svetzeny.cz

Otázky:

 1. Jsem si vědom/a svých silných a také svých slabých stránek.
 2. Stres pro mě není problém, umím dobře a kvalitně pracovat i pod stresem.
 3. Když cítím úzkost, paniku nebo rozrušení, vím, jak se uklidnit a pomoci si.
 4. Není pro mě problém umět číst emoce druhých lidí.
 5. Když mám špatnou náladu, vím přesně, jak si ji zlepšit.
 6. Umím se ovládnout, takže se nenechám jen tak vytočit.
 7. Rád/a se seznamuji s druhými lidmi, je pro mě snadné s nimi navázat kontakt a vztah.
 8. Mám dobré organizační schopnosti, bavím mě organizovat oslavy a různé akce.
 9. Umím rozpoznat své emoce, které právě prožívám a dovedu s nimi dobře pracovat.
 10. Předtím, než začnu jednat, si to všechno promyslím.
 11. Mám silné a přátelské vztahy s ostatními lidmi.
 12. Mezi přáteli mám pověst dobrého posluchače.
 13. K životu přistupuji veskrze pozitivně.
 14. Nejsem konfliktní typ, nevyhledávám hádky, naopak umím řešit problémy.
 15. Nevyvíjí-li se situace tak, jak jsem si představoval/a, umím s tím pracovat a přizpůsobit se.
Mohlo by se vám líbit

Co vidíte na obrázku jako první? Optická iluze odhalí skryté vlastnosti vaší osobnosti i to, jak funguje váš mozek

Mnoho psychologů používá optické iluze k testování osobnosti a vlastnosti jedince. Iluze nám ukazují, jak mohou oklamat naši mysl i oči. Co vidíte na obrázku jako první? Vyzkoušejte si dnešní test a odhalte svou osobnost.
svetzeny.cz

Výsledky testu

0 - 5 odpovědí ANO

Vaše emoční inteligence bude chtít trochu práce. Máte pocit, že jste emocemi až příliš zahlceni a to zejména ve stresových situacích? Nebo se vyhýbáte konfliktům, protože máte pocit, že se jimi budete trápit, že vám nedají spát? Je pro vás asi obtížné se uklidnit poté, co jste rozrušeni nebo poté, co vás někdo rozrušit. Můžete mít problémy s vybudováním pevných vztahů a to jak v rovině osobní, tak v rovině pracovní. Posilte svou emoční inteligenci a vybudujte si ji.

6 - 10 odpovědí ANO

Vaše úroveň emoční inteligence je tak na půli cesty. S některými kolegy, se kterými je vám dobře a máte k nim vztah, se vám vychází dobře. Pravděpodobně s nimi máte dobré vztahy. Ale s jinými se vám může pracovat hůř. Umíte porozumět pocitům druhé osoby, nemáte problém se orientovat v tom, jak se zhruba cítí, ale aktivními posluchači úplně nejste. Máte skvěle našlápnuto, takže chcete-li na své emoční inteligenci pracovat, do toho!

11 - 15 odpovědí ANO

Skvělé! Jste emočně inteligentní člověk a je to na vás znát! Máte velmi dobré vztahy s lidmi, jste dobrými posluchači, takže se na vás druzí obrací s prosbou o vyslechnutí i radu. Neumíte říct druhým ne a v tom podstatně zapomínáte na sebe a své potřeby. Můžete mít velký vůdčí potenciál a byla by velká škoda ho nerozvíjet.

 

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku