Přejít k hlavnímu obsahu

Čtyři důvody, proč ženy přitahují nedostupní muži: Odpoutat se od nich je těžké, proč milujeme ty, kteří nás odmítají?

Info ikona
Nedostupnost

Vztah s mužem, který si hraje na nedostupného a vy vůbec nevíte, na čem jste, může být značně vyčerpávající. Přesto je pro řadu žen velmi těžké ho ukončit kvůli těmto čtyřem důvodům. Odpoutat se od těchto mužů bývá těžké, poradíme vám, jak na to.

1. Vysílá k vám nejasné signály

Toto je hlavní důvod, proč se ženy stále cítí být připoutány k mužům, kteří působí nedostupně a o vážný vztah ve skutečnosti nestojí. Říká se totiž, že naděje umírá poslední a tento muž je schopen vám plané naděje dělat opravdu hodně dlouho. Jednou se k vám chová mile, nosí vám květiny, zve vás na večeře a pak je schopen se vám několik dní neozvat, odpovídá vám stroze a z plánovaných schůzek se snaží vykroutit. Kdo se v tom má vyznat? Pokud se muž chová takto, pravděpodobně jste se stala „obětí“ hráče, který se ještě nerozhodl, co ve skutečnosti chce. Podvědomě tušíte, že jeho zájem o vás není tak silný, jak byste si přála, ale stejně na něj nedokážete přestat myslet. Ačkoliv dostáváte nejasné signály, máte tendenci věřit v to, že nastane to nejlepší, že se do vás bezhlavě zamiluje a uvědomí si, že vy jste pro něj ta pravá. Pamatujte na to, že pokud se k vám partner chová nekonzistentně, jednou je chladný a podruhé vřelý, nekouká z toho nic dobrého. Zasloužíte si partnera, který se k vám bude chovat láskyplně od samého začátku.

Budíte se v noci? Zjistěte duchovní význam hodiny, kdy jste vzhůru

svetzeny.cz

2. Tyto vztahy bývají intenzivní

Je lidskou přirozeností, že milujeme napětí, vzrušení a dobrodružství. A to vše vám vztah (pokud se to vůbec vztahem dá nazývat) s tímto typem muže poskytne. Své pocity začnete prožívat mnohem intenzivněji než v „běžném“ vztahu. Co však zoufale chybí, je intimita. Vztah, kdy si s vámi partner pohrává jako kočka s myší, bude postrádat důvěru a souznění. Rozhodně se v něm nebudete nudit, ale také se dost natrápíte – stojí to za to? Někdy je lepší se vymanit z bludného kruhu a dát si od takového vztahu pauzu. S postupem času opadnou emoce a věci uvidíte z jiného úhlu pohledu.

Info ikona
Pár

3. Chemie dokáže mnohé

Sílu chemie není radno podceňovat, některým lidem dokáže zatemnit mysl a racionální uvažování. Pokud vás partner velmi přitahuje a rovněž vám to klape v posteli, budete se jen těžko odpoutávat. Dojde k tomu, že můžete přehlížet i velmi podstatné charakterové vady partnera. Pokud to berete jako volný vztah, je to v pořádku, problém nastane ve chvíli, kdy vy chcete vážný vztah a váš protějšek se závazku vyhýbá jako čert kříži. Navíc hrají roli i hormony, konkrétně dopamin. Každé vaše setkání vám totiž doplní dávku tohoto hormonu štěstí.

Info ikona
Chemie

Odhalte vážné nebezpečí dřív, než bude pozdě: 5 příznaků, že váš partner trpí posttraumatickou stresovou poruchou

svetzeny.cz

4. Věříte, že se změní

Víra v to, že se vše v dobré obrátí je určitě dobrá věc, je třeba myslet pozitivně. Otázkou je, zda chcete ztrácet svůj drahocenný čas a čekat, že se váš partner změní a najednou s vámi bude chtít trávit veškerý čas a budete pro něj na prvním místě. Stát se to může, lidé se míjejí z různých důvodů, ale ve většině případů se muž dělá nedostupným z prostého důvodu – nemá o vás vážný zájem. Kdyby totiž měl, riskoval by, že vás ztratí? To sotva.