
„Nikdy by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy kromě citů k druhému budu řešit jeho povolání. Bohužel se tak stalo a nadšená z toho zrovna nejsem. Můj přítel Radek je ztělesněním všeho, co jsem kdy chtěla – je milý, zábavný, podporuje mě. Je to ten typ člověka, který naslouchá, když mluvím, pamatuje si maličkosti a dává mi pocit, že jsem jediná osoba v místnosti. Ale je tu jedna věc, která všechno komplikuje: Radek se živí natáčením filmů pro dospělé,“ svěřila se nám Marie (40) se svým příběhem.
Neznalost neomlouvá
Když jsme spolu začali chodit, nevěděla jsem to. Neměla jsem tušení. Představil se jako někdo, koho živí práce u filmu, což sice nebyla lež, ale významů má toto sdělení mnoho. Když mi řekl, že se živí natáčením, řekla jsem si, že je to zajímavé. Až po několika měsících jsem se začala vyptávat víc. Tehdy mi řekl pravdu. Nestyděl se za to - byl upřímný, klidný a věcný. Vysvětlil mi, že ho baví tvůrčí stránka jeho práce, režie, natáčení a že je to prostě práce jako každá jiná. Platí to účty, je to legální a je to něco, v čem je dobrý. Ačkoliv i zde platí, že neznalost neomlouvá, omlouvá mě přece jen fakt, že jsem nechtěla být, pokud jde o jeho práci, zprvu příliš zvědavá. Když jsem se dozvěděla pravdu, moc jsem nevěděla, jak mám reagovat. Popravdě jsem byla rozpolcená. Na jednu stranu jsem byla vděčná za jeho upřímnost a projev důvěry, na straně druhé jsem viděla výraz tváře svých rodičů, až se tuto informaci dozvědí.
Vyhraněné názory
Pokud jde o naše, mají a vždy měli poněkud vyhraněné názory. Jsme si sice blízcí, ale přes to, co považují za správné či špatné, u nich nejede vlak. Vychovali mě v tom, že dobrá kariéra je ta, která je stabilní a odpovídá tradičním hodnotám. Táta je právník a máma pracuje jako učitelka. Při pomyšlení, že bych jim měla říct, že se můj přítel živí natáčením filmů pro dospělé, se mi žaludek svírá úzkostí. Už několik týdnů přemýšlím, co s tím. Pokaždé, když rodiče navštívím, cítím obrovský tlak, jako bych před nimi skrývala nějaký zločin. Vždycky si dávám pozor, abych jim neprozradila víc, než je nutné a seznámení se snažím co nejvíce oddálit. I tak je to dost vyčerpávající.
Mám strach
Upřímně řečeno, mám velký strach, jak budou reagovat, až jim to řeknu. Máma mě hodně chrání a neustále mi připomíná, abych si vybrala někoho, kdo si mě bude vážit. Jak bych jí měla nebo spíš mohla vysvětlit, že Radkova práce nemá nic společného s tím, jak se ke mně chová nebo jak vede svůj život? Už teď vím, že ho bude vnímat jako někoho, kdo pro mě rozhodně není ten pravý - někoho, kdo je podle ní nemorální nebo pro vztah s její dcerou jednoznačně nevhodný. Nepochopí, že on je mnohem víc, než jen jeho práce.
Tenista Lukáš Rosol: Manželství s moderátorkou Ochotskou byl jeden velký „provar“, dodnes jsou vzájemné vztahy na bodu mrazu
Mlčet ale nemohu. Tyhle věci se šíří rychle a nerada bych, aby se to rodiče dozvěděli od někoho jiného. To by způsobilo větší poprask, než když jim to řeknu sama. Radka miluju, ale mám pocit, že žiju dva životy - jeden, ve kterém jsem k němu upřímná a otevřená, a druhý, kde ho skrývám, protože se za něj stydím před svými rodiči. A představa, jak přijmou tuto informaci, je pro mě víc než děsivá.
Názor odborníka Hannah Beckett-Pratt, vztahové psychoterapeutky:
„V zásadě platí, že nutnost seznámení partnera se svými rodiči má kořeny v historii, kdy rodiče udělovali povolení k sňatku. Dnes je tomu naštěstí jinak. Přesto se setkání s rodiči i dnes považuje za základní kámen závazku u randících párů. To ale neznamená, že vám rodiče musí vašeho partnera schválit. Nemusí. S tím je potřeba se obeznámit a případné obavy hodit za hlavu. Jde o vaše štěstí a na vás záleží, jakého partnera si pro svůj život zvolíte.“
Jak byste ale reagovali vy? Jistě, rodičům prostě musíte partnera představit, pokud s ním plánujete budoucnost. Že vztahy nejsou jednoduché, ví i Tereza, které její bývalý partner bodl nůž do zad. Více se dozvíte v našem článku.
Dostávala jsem dřevákem na zadek: Herečka Zuzana Zlatohlávková otevřeně nejen o svém divokém temperamentu a tenisové kariéře
Nejčtenější články
Doporučujeme

„Manžel tvrdí, že si jen píše s bývalou spolužačkou, ale já mám ale pocit, že je za tím něco víc,“ svěřuje se Iveta

“Mám poměr se šéfem, ale netuším, co bude dál a bojím se,” je vyděšená Anna

“Vždycky jsem měla nejraději nejstaršího syna. Mé další děti mi to neodpustily a teď mi to vrací," je smutná paní Věra

"Chtěla bych se víc starat o dědu, ale nemám na to čas. Bojím se, že už to nestihnu," svěřila se Jitka

"Podváděl mě na každém kroku, dlouho jsem se trápila. Pak jsem bouchla do stolu a odešla," svěřila se Petra

"Měla jsem poměr se svým šéfem, když jsem ho ukončila, dostala jsem výpověď," svěřila se Monika

"Rozešla jsem se s mužem, kterého miluji. Důvodem byl strach, že by to konečně mohlo vyjít," napsala paní Simona

"Miluji manžela své matky. Žije s námi 5 let a já nevím, co dělat," svěřila se Monika

"Moje matka celý život bojuje se svou maminkou. Nemá ji ráda, protože opustila dědečka," svěřila se Jaroslava







