Přejít k hlavnímu obsahu

Nenáviděná celulitida: Vyzkoušejte tyto tipy i babské rady a do léta je navždy pryč!

Info ikona
Celulitida

Hezké slunečné a teplé počasí se blíží a vás trápí nevzhledná pomerančová kůže neboli celulitida, kvůli které se ostýcháte obléci do kraťasů a sukní? Nezoufejte. Svou pokožku můžete vyhladit i bez velké námahy. Vyzkoušejte pár ověřených triků, které vás celulitidy zbaví jednou pro vždy. Získejte znovu hladkou pokožku a ztracené sebevědomí s našimi tipy.

Nežádoucí celulitida se nejčastěji objevuje na stehnech a pozadí. I když trápí nejvíce ženy, překvapivě se nevyhýbá ani mužům. Vzniká narušením pojivových tkání pokožky elastinu a kolagenu. Dochází k ukládání „odpadních“ látek do kůže, podkožní tukové buňky tedy zvětší svůj objem, který se na kůži projeví jako ztvrdlé hrbolky. Pokožka s celulitidou bývá navíc hrubší a také méně příjemná na dotek, proto se jí mnohdy přezdívá pomerančová kůže.

Detoxikační zázvorová voda: jedna voda, pět účinků

svetzeny.cz

Pozor na obezitu a dehydrataci

Proč a jak vlastně celulitida vzniká? Mezi faktory, které její vznik ovlivňují, patří zejména obezita a nezdravý životní styl, kromě toho ale také dehydratace v důsledku nedostatečného pitného režimu. Na vině může být i pomalý metabolismus, hormonální nerovnováha, dědičnost a nedostatek pohybu.

Pokud chcete vzniku celulitidy zcela předejít, nebo alespoň zabránit jejímu rozšíření, hodně důležitá je tedy správná prevence. Právě ta souvisí s vaším životním stylem. Nejdůležitější je zejména zdravý jídelníček a pravidelný pohyb. Vyhýbejte se obloukem potravinám s velkým obsahem cukru a tuků. Kromě toho dodržujte pravidelný pitný režim. Denně byste měla vypít nejméně 1,5 až 2 litry neslazené neperlivé vody. Doslova zázračné účinky proti celulitidě má i zelený čaj. Neméně důležitý je příjem vlákniny, kterou naleznete v hojném množství v ovoci a zelenině.

Nejzdravější potraviny, které vám pomůžou zachránit zdraví: Co jste o nich nevěděla a proč je jíst každý den

svetzeny.cz

Kůži masírujte tělovým mlékem a sprchou

V boji proti vzniku celulitidy vám pomohou zejména pravidelné masáže hydratačním tělovým mlékem i sprchou. Nezbytným každodenním rituálem pro vás v případě snahy o zabránění vzniku pomerančové kůže mělo být mazání šetrným hydratačním mlékem. Kromě toho můžete vyzkoušet účinnou metodu, která spočívá ve sprchování místa s pomerančovou kůží silným proudem střídavě teplé a studené vody. Přidat můžete masírování kůže drsnou žínkou, houbou nebo kartáčem. Další možností jsou také speciální masáže proti celulitidě prováděné odborníky, které zároveň fungují jako prevence jejího dalšího výskytu.

Vyzkoušejte babské rady s kávovým lektvarem

V boji s celulitidou je podle babských rad účinný kávový lektvar. Káva totiž obsahuje kofein, který patří mezi antioxidanty. Ty zabraňují předčasnému stárnutí a pomáhají s vylučováním škodlivých volných radikálů z těla. Kromě toho kofein zlepšuje prokrvení pokožky, takže ji zároveň vyhlazuje, a chrání tak před vznikem pomerančové kůže.

Jak tedy postupovat při tvorbě kávového peelingu? Jeden hrnek mleté kávy smíchejte s jedním šálkem cukru a menším množstvím olivového oleje. Směs pak rozmixujte do hladka. Přelijte ji do jakékoliv uzavíratelné nádoby, například od okurek nebo krému či jogurtu. A máte hotovo. Kávový peeling poté vmasírujte krouživými pohyby na kůži v místech s nevzhlednými dolíčky a hrbolky po dobu několika minut. Pokožku po několika minutách dostatečně omyjte a osušte. Metodu s kávovým peelingem můžete opakovat dvakrát až třikrát týdně. Uvidíte, že hladká a bezchybná pokožka bez celulitidy na sebe nenechá dlouho čekat.

Akupresura aneb uvolnění dotykem prstů: Zbavte se migrény nebo stresu bez léků

svetzeny.cz

Každá kalorie se počítá: Fitness trenér vám poradí, jak zhubnout snadno a bez striktního omezování

svetzeny.cz