Přejít k hlavnímu obsahu

Dancing queen: Tanči, dokud můžeš

Když vám běhání nic neříká, posilovnu považujete za mučírnu a jóga je pro vás moc pomalá, zkuste se ke kondici protančit. Lekce jsou tak zábavné, že vám ani nepřijde, že trénujete tělo. Které styly jsou nejžádanější?

1. SALSA se netančí jen párově, stále oblíbenější je i její sólové provedení. Je plná vášně a energie. Co tanečník, to jiný styl. Najděte si fitko, kde cvičí ten, který vám bude vyhovovat - některé lekce mají evropské provedení, některé spíš latinskoamerické. Kdo nebyl na kurzu salsy, jako by snad ani nežil.
Koho bude bavit: Chcete rozvlnit boky jako tanečníci v centru Havany? Pak neváhejte a užijte si žhavý tanec, který nikoho nenechá v klidu. 

2. LES MILLS SH'BAM je cvičení pro všechny generace. Lekci tvoří jednoduché kroky za doprovodu současných tanečních hitů. Cvičí se na 12 různých skladeb ve 12 stylech (pop, house, oldies, jazz, hip hop či relaxační hudba). Díky střídání intenzivní a relaxační pasáže má lekce charakter kruhového tréninku. Dokonce ani nemusíte mít zkušenosti s tancem, stačí přijít a být otevřený všemu. 
Koho bude bavit: Nudí-li vás klasické kruhové tréninky, jsou tyto lekce s hudbou skvělou možností, jak se dostat do formy. 

3. AERO DANCE lze označit za volné pokračování aerobiku. Vychází z jeho základních prvků a kroků, které se spojují do složitějších tanečních choreografií. Na hodině si užijete otočky, výskoky, změny směru, které dokonale ladí s muzikou. Čeká vás radost z pohybu, s ostatními jedete společně na stejné vlně a hodina uběhne, ani nevíte jak…
Koho bude bavit: Jestli-že vám klasický aerobik připadá stereotypní, příliš snadný a svým způsobem vás nudí, měli byste zavítat na lekce aero dance. Jsou svižné, dynamické a náročné. 

4. PORT DE BRAS je umírněnější a méně crazy styl. Vychází z klasického tance. Synonymem pro něj je elegance. Po aktivní pasáži složené z tance, posilování a strečinku následuje relaxační část. Tento druh cvičení proto prospívá tělu i mysli.
Koho bude bavit: Při tomto cvičení zapojíte opravdu hodně svalů, takže bude ideální pro ty, kteří chtějí vytrénovat postavu, ale zároveň si užít ladnost a eleganci tance.

5. ZUMBA svého času zachvátila svět a je stále oblíbená. V dnešní době se snaží přizpůsobit novým trendům a přibírá k základní verzi další prvky a specializace (například posilování, používání činek, vznikla varianta pro děti či seniory. Zumbra je lekce plné tance, hudby a hlavně skvělé nálady, tedy pokud máte rádi latinskoamerickou hudbu. Využívají se při ní hlavně rytmy salsy, ale objevují se zde i další taneční styly, jako jsou merengue, samba, calypso, tanco či belly dance. 
Koho bude bavit: Patříte k lidem, kteří mají rytmus v těle a karneval v Riu je pro ně tím správným druhem zábavy? Pak vás zumba nadchne!