Přejít k hlavnímu obsahu

Nestresujte se, hlavně klid! Jak na to?

Všechno musí být ideálně hned, povinnosti se kupí a my nestíháme. Náš klid bere za své, jsme nervózní a nic nám nejde. Poradíme vám pár tipů, které využijete doma i v práci a navíc pro vás máme soutěž o užitečného pomocníka pro psychicky náročná období.

Vychladnout a pokračovat

Postup, který obvykle uplatňujeme spíše v kuchyni, se hodí i při řešení složitějších úkolů nebo problémů. Ostatně, jak se říká, nic se nejí tak horké, jak se to uvaří. Ať tedy řešíte cokoliv, dopřejte si chvilku na „vychladnutí“. I když máte čas jen v řádu minut, nenechte se o něj zmatkováním připravit. Skvělé je, když se můžete s někým poradit nebo si o náročném úkolu alespoň popovídat. Často si pak sami uvědomíte, jak dál. Užitečné je i rozdělení úkolu na menší části. Z nich lépe vyplynou úkoly, do kterých se pustit hned a ty, které ještě chvíli počkají.

Maličkosti, které potěší

Zútulněte si pracovní místo, jak jen to jde. Můžete si na stůl dát živou květinu, přinést fotky svého partnera nebo dětí a kamarádů, přineste si oblíbený hrnek, pořiďte si hezké psací potřeby, prostě cokoli se vám bude líbit. Pokud nad něčím usilovně přemýšlíte a nic vás nenapadá, zaměřte se na chvíli na něco jiného. Právě úklid pracovního prostředí, například stolu, bývá ideální. Často si tím utřídíte i myšlenky. Nezapomínejte se i odměnit. Při pauza si skočte pro zmrzlinu nebo dortík, nebo využijte část oběda pro krátkou procházku či relaxaci na sluníčku. Nestyďte si v krátké pauze vyluštit křížovku nebo vybarvit část mandaly. Když budete dobře naladěni, bude se vám i lépe pracovat.

Hlavní hrdina

Jste zavalení povinnostmi a poslední na co myslíte, jste vy? Chyba! Vy jste nejdůležitější a nesmíte se odbývat shltnutou bagetou nad klávesnicí, prací do noci a minimem spánku. Dopřejte si čas na odpočinek, kdy úplně vypnete a zaměstnáte svou hlavu a nejlépe i své tělo něčím, co vás těší. Nepodceňujte ani tak základní věci, jako jsou spánek a zdravá strava, díky níž vaše tělo získá živiny a látky potřebné pro dobrou kondici fyzickou i psychickou.

Doplňte hořčík 

K normální činnosti psychiky i nervové soustavy přispívá hořčík, který bývá označován jako antistresový minerál. Pomůže ke snížení únavy a vyčerpání. V náročném období proto nezapomeňte věnovat pozornost jeho doplnění. Ideálním zdrojem je pestrá a vyvážená strava, hodí se také doplňky stravy. Dobře vstřebatelnou formu hořčíku navíc v kombinaci s výtažky z bylin obsahuje tekutý doplněk stravy Salus Floradix Magnesium, jemuž příjemnou chuť dodává i směs ovocných koncentrátů z ananasu, hrušek, manga, meruněk, hroznového vína, extraktu rohovníku, jablka a citronu. Pamatujte, že doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. 

Soutěž

Právě na tento přípravek se mohou těšit 3 výherci naší soutěže. Pokud se do ní chcete zapojit, napište nám do formuláře správnou odpověď na soutěžní otázku. Soutěž potrvá do 2. 4. 2019. Odpověď na soutěžní otázku najdete ZDE.