Přejít k hlavnímu obsahu

Léto v kanceláři: Jak to zvládnout?

Léto a dovolené už ťukají na dveře, ale nesmutněte, pokud zrovna vy musíte trávit horké dny v kanceláři. Víme, jak si zpříjemnit letní dny, i když pracujete.

Voda nad zlato!

Pít, pít, pít! Přestože to slyšíte ze všech stran, když se na konci dne zamyslíte, uvědomíte si, že jste za celý den vypili pouze několik káv a k tomu sotva sklenici vody. Jakmile doplňování tekutin zanedbáte, vaše tělo vám to dá najevo. Jste unavení, bolí vás hlava a vyše výkonnost rapidně klesá. Mějte proto na paměti, že pravidelný přísun tekutin je nezbytný a v létě to platí dvojnásob!

Základem pitného režimu by měla být čistá voda, bez které se naše tělo neobejde. Pokud zatoužíte po změně, sáhněte po 100% džusech, které chutnají dobře i naředěné vodou. Skvělou alternativou je i ochucený Birell, který nejen že vás skvěle osvěží, ale navíc obsahuje daleko méně cukru než jiné limonády. Je bez barviv a konzervantů a nabízí pestrou paletu příchutí. Zkuste novou limitovanou edici Birell Botanicals Angrešt s rakytníkem a meduňkou. V každém doušku ucítíte bohatou chuť letního ovoce se sladkokyselým nádechem a svěží vůní meduňky po citrusech.
TIP: Čistá voda se vám bude hodit i do rozprašovače, kterým se můžete v průběhu celého dne osvěžovat.

Čas na pauzu

Jakmile začnete přemýšlet o tom, jak odpoledne půjdete k vodě nebo budete večer grilovat, a na pracovní náplň vůbec nemyslíte, udělejte si přestávku. Projděte se, skočte si pro zmrzlinu nebo si dejte něco osvěžujícího k pití. Po krátké pauze se pak budete zase lépe soustředit.

Pozor na led

Napadlo vás někdy, jak by bylo báječné strčit hlavu do mrazáku v kancelářské kuchyňce, když je venku přes třicet stupňů a vy v práci nemáte klimatizaci? Představa je to zábavná, ale většinou asi skončí u toho, že si do mrazničky dojdeme pro kupu ledu do sklenice s vodou nebo limonádou. Pozor na to! Ledové nápoje náš organismus v letních dnech spíše zatíží a žízeň zaženou jen na malou chvíli. Do nápojů přidejte jen pár kostek ledu nebo si dejte do lednice vychladit plechovku Birellu.

Lehkost na talíři

Zkuste v létě odlečit i svůj jídelníček a klasickou českou kuchyni s knedlíky a omáčkami si nechte na chladnější dny. Teď dejte přednost salátům a lehkým pokrmům středomořské kuchyně. Vychutnejte si sezónní zeleninu a ovoce, zařaďte kuřecí maso a ryby. Budete se cítit plní energie, a navíc budete připraveni na plavkovou sezónu.

Správný outfit

Musíte do práce chodit v košili a kalhotách i v létě? Pak pečlivě vybírejte materiály, z kterých je oblečení vyrobeno. Sáhněte po bavlně, bambusu, lnu nebo konopí, které dobře odvádí pot, nedráždí kůži a jsou prodyšné. Na horké dny je vhodná i viskóza, z části umělé vlákno, která je chladivá a savá.

Vítr v plachtách

Také znáte boj o větráky, ke kterým v horkých dnech upíráte veškerou naději na dýchatelnost v kanceláři? Mějte záložní plán a pořiďte si stylový vějíř, který si můžete vzít i do kabelky a mít ho při ruce klidně i na schůzce.