Přejít k hlavnímu obsahu

Nejrychlejší IQ test: Jen odpovědi na 2 otázky prozradí, jak je na tom vaše přirozená inteligence

IQ testů je celá řada a každý z nich umí prozradit, jak je na tom vaše inteligence. Některé se zaměřují na znalosti, jiné zase nemají jednu správnou odpověď. Jak je na tom vaše přirozená inteligence? Vyzkoušejte odpovědět na tyto dvě jednoduché otázky.

Psychologie se jako věda zabývá duševními jevy. Snaží se porozumět lidskému chování, jednání a prožívání. Celá řada psychologů zkoumá nejrůznější aspekty tohoto oboru. Patří mezi ně i Satoshi Kanazawa a Norman Lee. Jde o dva evoluční psychology, kteří v roce 2016 přišli se zajímavým výzkumem. Pojmenovali ho: Country roads, take me home…to my friends: How intelligence, population density, and friendship affect modern happiness. Při testování se zaměřili na dva faktory - hustota obyvatel a frekvence socializace. Laicky řečeno, zda bydlíte ve velkoměstě nebo na vesnici a také to, jak často se scházíte se svými blízkými a přáteli. Právě tyto dva aspekty se podle vědců pojí se spokojeným životem

Inteligence a štěstí?

Existuje pojítko mezi inteligencí a štěstím? V tom se úplně a jednoznačně neshodují výzkumy, psychologové ani vědci. Někdo věří, že méně inteligentní lidé jsou šťastnější než ostatní. Možná vychází z citátu, že nevědomost je blažená. Vždyť nemají žádné starosti, chodí do práce, žijí si spokojeně. Naproti tomu ti s vysokým IQ se nespokojí s každou prací, musí je bavit, dávat jim vyšší smysl. Možná někoho takového máte i ve svém okolí. Jak je na tom vaše přirozená inteligence? Vyzkoušejte jednoduchý test. V podstatě stačí odpovědět jen na dvě otázky. Žádná odpověď není správná nebo špatná.

 

Nejrychlejší IQ test: Pouhé tři otázky prozradí, jak vysoká je vaše inteligence

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vysoké je vaše IQ? Test kognitivní reflexe vám v mnohém napoví. Postačí k tomu tři jednoduché otázky. Na první pohled vypadají jednoduše, ale nenechte se ošálit.
svetzeny.cz

1. Máte možnost odstěhovat se do velkoměsta. V něm se pohybuje spousta obyvatel, jde o hustě osídlené místo. Umíte si představit, že v takovém městě žijete?

Ne. Ani náhodou. Necítíte se komfortně, když je všude okolo vás mnoho lidí a vy se musíte protlačit k tramvaji nebo se proplétat mezi lidmi, když chcete jít do práce. 

Ano. Cítili byste se dobře, spokojeně. Město žije, pulzuje a vy přesně tohle máte rádi.

 

2. Nemůžete být v pravidelném a častém kontaktu se svými blízkými (rodinou, přáteli..). Cítíte se smutní, osamělí, osamoceni případně se přidávají další negativní pocity?

Ne. Kontakty s blízkými jsou fajn, ale necítíte se špatně, když s nimi chvíli nemluvíte.

Ano. Máte s blízkými pevné vazby a jste zvyklí se pravidelně zajímat o to, co se s nimi děje, povídat si a podobně.

 

Jak vysoká je vaše emoční inteligence: Krátký test vám to pomůže zhodnotit

Víte jaká je vaše úroveň emoční inteligence? Zkuste náš test emoční inteligence a zjistěte, jak si stojíte. Zlepšete své schopnosti jednat s lidmi.
svetzeny.cz
Info ikona
Otazník

ODPOVĚDI:

PRVNÍ OTÁZKA ANO, DRUHÁ NE

Jste lidé, kteří si umí poradit v každé situaci. Své místo na slunci si vybojujete, přijde-li změna nebo problém, nestrkáte hlavu do písku, ale jdete situaci řešit a nakonec ji vyřešíte. Jste vysoce inteligentní lidé.

PRVNÍ OTÁZKA NE, DRUHÁ ANO

Jste lidé spokojení sami se sebou, svým okolím. Jste de facto šťastný člověk, považujete se za přátelského a společenského jedince, který se nevyhýbá lidem. Nevadí vám seznamovat se, máte kolem sebe hromadu známých i dost přátel. Sami rozhodně nejste.

OBĚ OTÁZKY ANO NEBO NE

Odpověděli jste na obě otázky ano nebo ne? Pak zastupujete zlatou střední cestu. V životě jste na správné cestě. Rovnováha mezi inteligencí a štěstím. Nezaleknete se problému, umíte ho vyřešit a přitom je pro vás nadmíru důležitá podpora blízkých a přátel.

 

Zdroj článku