Přejít k hlavnímu obsahu

Nejrychlejší IQ test: Pouhé tři otázky prozradí, jak vysoká je vaše inteligence

Info ikona
kvíz

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vysoké je vaše IQ? Test kognitivní reflexe vám v mnohém napoví. Postačí k tomu tři jednoduché otázky. Na první pohled vypadají jednoduše, ale nenechte se ošálit.

Dostat se do Mensy znamená absolvovat haldu otázek, které jsou různě obtížné. Existuje však jednodušší cesta, která vám prozradí, jak je na tom vaše inteligence. Tři krátké otázky, které nejsou nijak složité. Odpovědi na ně však nejsou až tak jednoduché. Tento krátký IQ test zveřejnil v roce 2005 psycholog Shane Frederick.

Znovu obnovil svou slávu na internetu po neshodách Donalda Trumpa a Rexe Tillersona. Trump tehdy veřejně řekl, že by dopadl v IQ testu lépe než právě Tillerson. Bylo to v reakci na to, že Tillerson označil tehdejšího prezidenta za pitomce. Chcete si i vy ověřit, jak je na tom vaše IQ? Vyzkoušejte tento jednoduchý test!

 

Kvíz: Jste nadprůměrně inteligentní? Otestujte si svoje IQ pomocí zábavného kvízu

svetzeny.cz

První otázka:

V obchodě stojí baseballová pálka a míček celkem 1,10 dolarů. Pálka stojí o jeden dolar víc než míček. Kolik dáte za míček?

Druhá otázka:

Pokud 5 strojům trvá vyrobit 5 výrobků celkem 5 minut, jak dlouho bude trvat 100 strojům vyrobit 100 výrobků?

Třetí otázka:

V jezeře rostou lekníny. Každý den se rozrostou jednou tolik. Pokud trvá 48 dní než se lekníny rozrostou po celém jezeře, jak dlouho by trvalo, než se rozrostou do půlky jezera?

 

Info ikona
kvíz

Znaky, které dokazují, že jste nadprůměrně inteligentní: Pokud řešíte tyto problémy máte vysoké IQ

svetzeny.cz

Jsou vaše odpovědi:

  1. 10 centů
  2. 100 minut
  3. 24 dní

Pak je to špatně! Jaké jsou správné výsledky? Pokud máte všechny tři otázky správně, gratulujeme! Patříte mezi vysoce inteligentní skupinu populace!

První otázka:

Baseballová pálka nestojí jeden dolar, ale o dolar víc. Proto je správná odpověď 5 centů.

Druhá otázka:

Tady vás mohou zmást číslovky. Po důkladném přečtení zjistíte, že jednomu stroji trvá výroba jednoho výrobku 5 minut. Proto je správná odpověď 5 minut.

Třetí otázka:

Lekníny každý den zdvojnásobí svou velikost. Správná odpověď je 47 dní.

Zdroj článku