Přejít k hlavnímu obsahu

Hospodský kvíz: Otestujte se ve vědomostním testu z různých oborů a prověřte své IQ i paměť

Info ikona
test

Tato týmová vědomostní soutěž probíhá v hospodách, restauracích, barech či kulturních zařízeních. Otázky se týkají úplně všeho, na co si vzpomenete. Jde nejen o vědomosti ze školy, ale i znalosti filmů, knih, výtvarného umění, sportovních utkání či třeba cestování. Zkuste si pár takových otázek zodpovědět v našem zábavném kvízu, ať víte, jak byste obstáli v konkurenci.

Hospodské kvízy nabírají na oblibě, což lze tak trochu přičíst i populárním televizním soutěžím. Nejde ale přitom o žádnou novinku a už vůbec ne českého původu. Originální název „pub quiz“ naznačuje, že tento druh zábavy se zrodil na britských ostrovech, a to už v 70.letech 20.století. Cílem bylo vytvořit hostům restauračních zařízení zábavu, a to hlavně ve dnech s nižší návštěvností. Odtud se „pub quiz“ dostal v různých variantách do mnoha zemí světa a později také do České republiky.

Soutěžte se Světem ženy o hodnotné ceny. Vyhrajte kávovar, nebo kosmetický balíček

svetzeny.cz

O co vlastně jde?

Kvíz je tvořen otázkami z různých oborů lidské činnosti od historie, zeměpisu, filmu, hudby, kultury či přírodních věd až po logické hádanky, hry se slovy a další tvořivá témata. Soutěžící hrají v týmech proti sobě. Celým večerem soutěžící provádí moderátor, který čte otázky a opravuje odpovědi. Vítězný tým získává cenu v podobě lahve alkoholu, slevy na útratu či poukázky na konzumaci.

Zpravidla se kvíz skládá z pěti kol. V každém z nich jsou dvě odlišená témata a celkově je ve hře deset témat z různých oborů lidské činnosti. Otázky se vždy promítají na plátně či monitoru a soutěžící zapisují odpovědi na archy papíru. Jde o to, že tým se musí shodnout u každé otázky na jedné odpovědi. Po skončení kola moderátor vybere odpovědi, opraví je, prozradí soutěžícím správné odpovědi a vyhlásí pořadí týmů.

Láká vás zkusit si hospodský kvíz? Nejprve si své znalosti otestujte s námi. Jdeme na to!

KVÍZ: Kantuj se bo si bulatý aneb jak dobře rozumíte ostravštině? Zábavným testem projde bez chyby jen málokdo

svetzeny.cz

Zdroj článku