Přejít k hlavnímu obsahu

Dieta podle Jennifer Aniston: Atkinsonovu metodu miluje celý Hollywood. K úspěchu stačí jedna změna v jídelníčku

I slavné osobnosti jsou „jen“ lidé z masa a kostí, pro které platí, že pokud si chtějí udržet štíhlou postavu, musí mít kontrolu nad tím, co jí. Způsobů, jak se nějakých kil navíc zbavit, je více a každému přitom vyhovuje něco jiného. Jedním z těch osvědčených a populárních způsobů nejen v Hollywoodu je Atkinsonova dieta.

Na "Atkinsona" nedají dopustit herečky Renée Zelweger, Jennifer Anniston nebo Catherine Zeta Jones. V oblibě ji má i Kim Kardashian, manželka Ozzyho Osbournea Sharon a kila navíc s touto dietou zhubnul například i zpěvák Robbie Williams.   

Svůj pomyslný vrchol slávy zažila Atkinsonova dieta v 90. letech, kdy se z Hollywoodu rozšířila i mezi obyčejné smrtelníky. O co vlastně jde? Svou podstatou připomíná tato dieta stravování na bázi keto a dalších nízkosacharidových diet. To znamená, že ze svého jídelníčku vyloučíte sacharidy. Naproti tomu se zaměříte na konzumaci potravin s vysoký obsahem bílkovin, ale i tuků. Jakkoli se to zdá jako nesmysl, funguje to. Klidně si udělejte vajíčka se slaninou, ale nesmíte si k nim dát ani drobek chleba nebo se napít džusu. Alespoň na začátku. 

Bílkoviny jako základ

Jak popisuje server Healthlie.com, tato dieta má tři respektive čtyři fáze. Během první, která trvá zhruba 2 týdny, jíte pouze bílkoviny, jako je maso a vejce. K tomu si můžete dát zeleninu, ale pozor, může být pouze zelená! Takže si naložíte na talíř zelenou papriku, salátovou okurku, ledový salát nebo čerstvý baby špenát. K pití si můžete dát kávu bez cukru a mléka, zelený čaj nebo vodu. Za týden můžete tímto způsobem zhubnout i tři kila.

Mohlo by se vám líbit

Gwyneth Paltrow se v padesáti letech ukázala bez make-upu na dovolené. Herečku byste zřejmě přehlédli

Oblíbená herečka Gwyneth Paltrow (50) vyrazila s rodinou na dovolenou do oblíbeného Karibiku. Vánoční svátky tráví na jachtě v okolí Barbadosu a během volných chvil dává odpočinou i své pleti, kterou ponechává bez make-upu. Poznali byste slavnou blondýnku?
svetzeny.cz

V dalších fázích postupně přidáváte další potraviny jako jsou třeba některé druhy bobulového ovoce, jež má málo kalorií, ale i ořechy či mléčné výrobky. Postupně se vrátíte i k bramborám či luštěninám. Čtvrtá fáze je udržovací a zastaví vás na váze, které jste chtěli dosáhnout. Stále ale platí, že základem jídelníčku by měly být bílkoviny. K tomu musíte dostatečně pít, spát a také se trochu hýbat.

Jaké jsou nevýhody?

Tělo čerpá energii z tuků respektive z ketózy, nikoli ze sacharidů. Ze začátku se může člověk cítit unavený a vyčerpaný. Objevit se může velká chuť na sladké, ale také zácpa. Je třeba zaměřit se na příjem minerálů a vitamínů v podobě doplňků stravy, protože ve stravě jich přijmete jen omezené množství. V každém případě je vhodné tuto dietu konzultovat s výživovým poradcem či lékařem.  

A jaké mají s Atkinsonovou dietou zkušenosti známé osobnosti? Podívejte se do naší galerie.

Celebrity, které nedají dopustit na Atkinsonovu dietu
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška