Přejít k hlavnímu obsahu

Probuďte v dětech vášeň ke sportu

Chcete, aby byly vaše děti zdravé? Pak s nimi sportujte. Ukažte jim, co všechno mohou dělat a probuďte v nich nadšení a lásku k pohybu!

Pozitiva cvičení s dětmi

Dítě by se mělo vést ke sportu už od útlého dětství. Tím si dítě osvojí důležité pozitivní návyky ke sportu a zdravému životnímu stylu. Navíc nezapomínejte, že děti nejčastěji napodobují své rodiče, takže pokud mají mít rádi sport, musíte jim ukázat jak na to. Řada maminek s malými dětmi to dělá tak, že si zacvičí společně s nimi.

„Syna mohu zapojit buď jako „živou zátěž“ při posilování nohou, břicha nebo rukou, kdy pro něj je to forma hry a směje se u toho od ucha k uchu a já jsem ráda, že od něj nemusím nikam odcházet. Nebo si dokážu odtrénovat během procházky s kočárkem, kdy ke cvikům využívám právě kočárek. Cvičení s dětmi je úžasná věc a troufám si říct, že je to další z aktivit, která prohlubuje vztah matky s dítětem,“ říká moderátorka Hana Mašlíková

Cvičení s dětmi podporuje jejich správný vývin a rozvíjí jejich pohybové schopnosti. Správný vývoj dítěte provází velké množství podnětů a změn polohy těla. Mnozí odborníci doporučují postupně od narození procvičovat s dítětem kojeneckou gymnastiku. S přibývajícími měsíci dítěte přibývají i možnosti fyzických aktivit, jednou z nich je například plavání.

Nezapomínejte na sebe

Mateřská či rodičovská dovolená se pojí s velkým množstvím povinností a péče o dítě, ale matky by neměli zapomínat ani na  sebe. Zajděte na kafe s kamarádkou, dopřejte si horkou lázeň anebo aktivní oddych. Pokud vás péče o domácnost vyčerpává, naberte sílu při cvičení a pohybu. Odreagujete se, přijdete na jiné myšlenky a budete plná dobré nálady.

„Cvičení je pro mě důležité, protože mi přináší radost a samozřejmě si díky němu udržuji zdravé a silné tělo a čistou mysl. Jakmile z nějakého důvodu přestanu cvičit, začne mě všechno bolet. Když pravidelně cvičím tak jsem fit,“ dodává Hana Mašlíková, která je ambassadorkou Indexu zdraví od Walmarku. Nevynechávejte ani strečink, který je po cvičení důležitý!

TIP: Strečing podle Hanky Mašlíkové

Vitamíny a minerální látky jsou důležité

Po cvičení a fyzické námaze si dopřejte pestrou stravu včetně zeleniny a ovoce. Dodržujte pitný režim a dbejte na přísun vitamínů a minerálů. A taky se neokrádejte o spánek, díky kterému tělo nabírá energii. Klouby, kosti a svaly potřebují pravidelnou výživu, aby správně fungovaly a neomezovaly vás v nejrůznějších aktivitách. Nezapomínejte na hořčík, zinek, vápník či kolagen. Kolagen je bílkovinovou složkou tkání, chrupavky i svalů. Určitě neuděláte chybu, pokud si po cvičení dopřejte nějaký doplněk stravy obsahující nejdůležitější vitamíny, minerály a jiné prospěšné látky pro organismus. Například doplněk stravy Super KolagenCOMPLEX od Walmarku obsahuje vysoce kvalitní komplex hydrolyzovaného kolagenu typu I, nativního kolagenu typu II a vitaminu C pro zdraví vašich kloubů.