Přejít k hlavnímu obsahu

Test: Vyberte si jednu ze svíček a zjistěte, co vám právě teď schází

Máte svou oblíbenou barvu? Pravděpodobně se během života setkáváte s tím, že tíhnete k různým barvám. Můžou za to různé preference i situace, se kterými se v životě přicházíte do styku. Byla vaše oblíbená barva v dospívání modrá a teď je to černá? Zkuste jednoduchý test se svíčkami!

Snad každý člověk má barvu, která se mu líbí úplně nejvíc. Nemusí to být celý život jen jedna jediná, podobně jako se mění názory a preference v různých životních obdobích, mění se i barvy, které se vám líbí. Jednou to může být zelená, podruhé modrá, dále pak třeba okrová nebo světle růžová. Spousta barev má různé odstíny. Výběr barvy je hodně o intuici, estetičnu, ale také o určitém nedostatku.

Vyberte si jednu barvu svíčky a zjistěte, jak jste na tom.

Červená svíčka

Červená barva je spojována se zuřivostí, nebezpečím a taky stopkou. Odstín rudé naopak symbolizuje vášeň a smyslnost nebo oheň. Červená svíčka symbolizuje odvahu a motivaci k tomu dělat v životě velké věci.

Žlutá svíčka

Žlutá barva působí povzbudivě a váže se k slunci a pozitivní energii. Obvykle můžete díky této barvě jasně myslet, má blízko k mozkovým centrům. Žlutá svíčka zase symbolizuje jasnost v úsudku a dostatek kreativity, kterou můžete při rozhodování využít.

 

Mohlo by se vám líbit

Léčení barvami: U některých nemocí funguje lépe než léky. Umí léčit kloubní onemocnění, bolesti hlavy nebo posílit imunitu

I když to běžně nevnímáme, barvy na nás působí každý den, každým okamžikem a na každém kroku. Ovlivňují naše chování, náladu a dokonce i zdraví. Barevnou terapií se ještě nedávno zabývali jen léčitelé, ale naštěstí ani moderní věda dnes nepopírá, že barvy mají něco do sebe.
svetzeny.cz

Zelená svíčka

Zelená barva má dobrý vliv na mozek a často se o ní říká, že je to barva inteligentních a úspěšných lidí. Odstín trávové může symbolizovat volnost a nespoutanost. Cítíte-li se uzavřeni ve vlastní bublině, právě zelená vás může vrátit zpátky mezi lidi. Zelená svíčka symbolizuje prosperitu a také hojnost.

Fialová svíčka

Fialová barva má vliv na vnitřní vibrace a pomáhá vám držet se při zemi a umět se rozhodovat. Je to pozvedávač sebevědomí a mírní negativní projevy, které se k vám mohou dostat. Fialová svíčka symbolizuje relaxaci a pomáhá s ní právě v době, kdy v sobě můžete cítit neklid a nervozitu.

Oranžová svíčka

Oranžová barva vyvolává pocit radosti, spojení nachází se zapadajícím sluncem, jde z ní také teplo. Má nádech očekávání a často umí pomoci navazovat kontakt. Oranžová svíčka symbolizuje dobrou energii a pozitivní vibrace.

 

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Pořadí, ve kterém otevřete dveře, ukáže vaše pravé já

Jaké je vaše pravé já? To ukáže náš zábavný kvíz. Je úplně jednoduchý a zjistíte díky němu zajímavé věci, které se týkají vás a vašeho života. Budete příjemně překvapeni, co o vás vypovídá pořadí otevření dveří na obrázku.
svetzeny.cz

Modrá svíčka

Modrá barva je symbolem klidu, souladu a uspokojení. Je to barva vody, moře, proto se spojuje s vnitřním životem a mají ji rádi citlivější jedinci. Je to také symbol oddanosti a věrnosti. Modrá svíčka vitalitu a dobré zdraví.

Růžová svíčka

Růžová barva symbolizuje náklonnost a lásku. Je to barva, která je spojená s něhou, jemností a elegancí. Je to slavnostní barva, která se spojuje s láskou. Růžová svíčka symbolizuje milostné začátky a také jejich harmonii.

Černá svíčka

Černá barva jako taková patří tmě, často je to smuteční barva. Je však také symbolem síly v tom pozitivním slova smyslu. Černou svíčku proto lidé často zapalují v době, kdy se cítí nejistě nebo potřebují svou stabilitu upevnit a udržet.

Zdroj článku