Přejít k hlavnímu obsahu

Tahle znamení za přátele nechcete. Kdo má podle hvězd opravdu hroznou povahu, a koho naopak všichni milují?

S některými lidmi je těžké vyjít. Je kolem nich dusno, sotva vejdou do dveří, není na ně spoleh a přátelství s nimi je spíš toxické, než přínosné. Není to jen povahou, ale i osobností, kterou jim předurčily hvězdy. Která znamení dostala do vínku nejméně přátelskou povahu, a koho si naopak jako přítele považovat?

Čas strávený s kamarády by vás měl nabíjet, nikoli vysilovat. Jenže díky komplikované povaze je zejména pro trojici znamení dost obtížné, tak dobrým přítelem být. S kým vás čekají spíše toxické vztahy?

Beran: Má potíže s agresivitou a zapomínáním

Zrozenci ve znamení Berana jsou pod nadvládou Marsu, díky vlivu této planety jsou vášniví a energičtí, ale také tvrdí a agresivní. Jsou velmi impulzivní, prchliví, dokážou změnit náladu o sto osmdesát stupňů během vteřiny. Nechtějte je rozhněvat, zaskočit nebo jim narušit plány, pak poznáte jejich ohnivé já. Jsou ze všeho hned podráždění a frustrovaní, snadno vybuchnou, ale rychle zase zchladnou. Ovšem to už kolem sebe nadělají pořádnou paseku. Mít je za přátele je stresující, jako byste se neustále pohybovali v minovém poli. Vyjít je s nimi těžké i kvůli jejich dominantní a soutěživé povaze, potřebují mít navrch. V jejich společnosti se snadno budete cítit ignorovaní či odsunutí na druhou kolej. Zamrzí i to, že snadno zapomínají. Klidně vás nechají čekat na smluveném místě, nepopřejí vám k narozeninám, poruší daný slib. 

Býk: Brzy vás vymění za někoho nového

Býci mají charisma a snadno navazují nová přátelství, neváží si ale těch starých. Potřebují neustále v životě změny a inovace, to jim dobíjí baterky, jinak se začnou rychle nudit, snadno je přestanete zajímat. Pokud se s vámi nudí, umí to dát zle najevo, snadno mezi vámi začne vznikat hluboká komunikační propast. Nelitujte toho, když kamaráda Býka ztratíte, udržovat takové přežité přátelství by vám jen bralo energii. 
 

Rak: Umoří vás věčnými hádkami

Zrozenci v Raku jsou hodně přecitlivělí, konverzace s nimi se často změní v hádku a vyčítání. Nikdy si nemůžete být jisti, které téma se jich dotkne na citlivém místě, budete se kvůli nim často cítit provinile a nešťastně. Takový vztah dost bere energii, a tak jejich společnost přestanete rychle vyhledávat. Nemusíte kvůli ztrátě takového přítele smutnit, není na ně moc spoleh, dokážou i své nejbližší podrazit.

Lev: Nepotřebuje přátele, ale obdivovatele

Ne nadarmo mají zrozenci v tomto znamení za svůj zvířecí symbol krále zvířat. Přesně tak se totiž cítí - výjimečně, sebejistě, vysoko nad ostatními. Potřebují neustálou pozornost, obdiv, pochvaly. Pokud cítí, že je někdo podceňuje, nebo jsou ve společnosti ignorováni, umí se až dětinsky rozčílit. Pak dokážou být nepříjemní, zlí a primitivně útočit na slabiny druhých. Dokážou v tom být nesmírně kreativní. Mají sklony k teatrálnosti, zveličují i drobnosti, pokud se týkají právě jich. Jsou hodně prospěchářští a myslí především na vlastní dobro. Přátel mívají překvapivě dost, často je ale střídají, nikdo totiž s jejich složitou povahou nevydrží moc dlouho.

Mohlo by se vám líbit

Děti jsou karmou svých rodičů. Potomek může být přítelem, nepřítelem, dlužníkem, nebo věřitelem. Zjistěte, jak to funguje

Mnoho lidí se v dnešní době zajímá o to, co se stane po životě. Narodíte se znovu, existuje posmrtný život? Opravdu si vybíráte do jaké rodiny se narodíte? Karma je přírodním zákonem o příčině a následku, ale co to všechno znamená ke vztahu s rodiči a dětmi?
svetzeny.cz

Váhy: K druhým se chovají chladně

Váhy jsou ve zvěrokruhu jediným neživým symbolem. To je dobrá metafora, protože zrozenci ve Vahách jsou poněkud chladní, zdrženliví, více než na přátelství jim záleží na soukromí a vlastním prostoru. Dokážou být součástí pohodového kolektivu, jakmile by ale přišel na přetřes nějaký konflikt nebo něco podstatného k řešení, stáhnou se a budou se snažit zachránit jen svou vlastní kůži. Umí být bezohlední, vyhýbají se konfliktům, nikdy se za druhé nepostaví, k vašim potížím zůstávají lhostejní. 

Štír: Odradí vás žárlivostí, hněvem a pomstychtivostí

Také zrozencům ve Štíru vládne planeta Mars, což vysvětluje jejich horkou hlavu, vášnivou povahu a fakt, že rychle, často a snadno vybuchnou. Emoce prožívají vždy naplno, jsou náladoví a mají potíže se sebeovládáním, proto je těžké žít po jejich boku. Jste z nich neustále nervózní a ve stresu. Štírům navíc chybí dostatečné sebevědomí, jsou ukřivdění, a když se cítí zranění, dokážou se tvrdě mstít. Pokud není po jejich, hněvají se a zasypou vás hromadou výčitek. Jsou nedůvěřiví, ve vztahu majetničtí a žárliví, nesnesou konkurenci. Sami jsou přitom tajnůstkáři, nechtějí se druhým svěřovat s věcmi, za které se stydí nebo v nichž se cítí nedostateční. S druhými se často srovnávají, jsou závistiví a nepřející. 

Mohlo by se vám líbit

Udělejte život šťastným sobě i svému okolí. Staňte se nejlepší kamarádkou pro sebe sama

Kamarádkám a blízkým lidem odpouštíme jejich nedostatky celkem rychle a nečiní nám tolik problémů. Když jde ale o nás, staneme se přísnou paní učitelkou, která nám neodpustí nic a ještě nás řádně potrestá, abychom si to dlouho pamatovali. Jak k sobě najít cestu a stát se sama sobě nejlepší kamarádkou? Není na tom nic těžkého!
svetzeny.cz

Zbývající šestice znamení patří naopak k přátelům, jichž si budete cenit. Vztah s nimi je naplňující, tohle jsou adepti na přátelství na celý život. 

Blíženci: Můžete spolu mluvit o všem

Blíženci jsou společenští, otevření, hovorní, nic pro ně není tabu. Právě jim se můžete svěřit s každou otázkou a trápením. Umí skvěle poradit, mají nadhled, navíc dokážou udržet tajemství a vaše citlivé informace si nechají pro sebe. Od nich se vždy dočkáte pochopení a poučení.

Panna: Udrží vás při zemi

Mít za přátele Pannu je opravdový dar. Panny jsou přemýšliví realisté, dokážou druhým dobře poradit, udržet jejich naivní představy a sny na racionálním základu. Pokud potřebujete probrat něco, v čem tápete, a co by mohlo zásadně ovlivnit váš život, není lepšího důvěrníka. Navíc si na vás vždy najdou čas a trpělivě vás vyslechnou

Střelec: Přátelství si opravdu cení

Střelci jsou společenští, kamarádství navazují velmi snadno. Váží si ale především letitých, hlubokých přátelství. Na ně se můžete vždy spolehnout. I když mají náročnou práci, bohatý rodinný život a četné koníčky, pro kamarády si vždy udělají čas. Dokonce se snaží tyto světy propojit - spřátelí se i s vaší rodinou a budou plánovat akce, do kterých mohou zahrnout všechny, i v práci se obklopují kamarády. 

Kozoroh: Rozumí vám beze slov

Zrozenci v Kozorohu jsou lidé velmi pečující, myslí na druhé, jsou vnímaví k jejich pocitům a potřebám. Jsou navíc velmi empatičtí, vidí vám do hlavy. Je úlevné, probrat s nimi vaše trápení, protože tuší i to, co lze jen těžko popsat slovy. U nich vždy najdete pochopení a pomoc. Navíc jsou spolehliví, přátelství si váží, záměrně by vás nikdy nechtěli zklamat nebo vám ublížit. 

Vodnář: Kamarád do nepohody

Vodnáři jsou velmi svobodomyslné znamení, kterému nemusí sedět klasický partnerský život. Často zůstávají singl nebo přelétají z jednoho vztahu do druhého. O to víc dokážou ocenit, že mají v životě dobré přátele, se kterými je pojí letitý vztah. Vodnáři jsou empatičtí, nekonfliktní, pro druhé se dokážou obětovat. Nemají problém dělat kompromisy, odpustit vám zakolísání, tolerovat vaše rozdílné povahy. Přátelství s nimi je často to ryzí, na celý život

Ryby: Otevřou vám oči

Zrozenci v Rybách jsou lidé s bezbřehou fantazií, umělecky založení, kreativní. Mají neotřelý pohled na svět, který umí zprostředkovat i druhým. Dokážou vás nadchnout, zastavit, udržet v pomyslném flow, zklidnit vás. Jsou bezpečnou kotvou, pečující osobností. Svých přátel si cení, i když někdy je potřebují k potvrzení vlastní hodnoty, protože jsou nejistí. Nová přátelství nenavazují snadno, o to víc si váží těch stávajících. 

Zdroj článku