Přejít k hlavnímu obsahu

Těmto lidem se vyhněte obloukem! Berou vám energii

Info ikona
Toxický vztah

V životě potkáváme různé lidi. V zásadě jsou ale dva typy. Jedni to s námi myslí upřímně a dobře. A pak tu máme také ty, kteří myslí jen na sebe a jsou falešní jak pětník. Ale aby to nebylo tak jednoduché, lidé se mění. Důvěra je jako papír, který když se jednou pomačká, už nikdy nebude rovný jako dřív. Existuje několik typů lidí, kterým rozhodně za žádnou cenu nikdy nevěřte.

Jakým lidem je lepší nikdy nevěřit?

V životě určitě narazíte na pár lidí, kterým je dobré nevěřit. Mnohdy ani nemusí vypadat jako ti, kteří vás chtějí využít, právě naopak. Budou k vám milí, příjemní a snažit se vloudit do vaší přízně. Jiní se s vámi budou snažit manipulovat. Dejte si pozor, komu věřit a komu ne. Tady jsou nejčastější typy lidí, kteří vás mohou zklamat.

Velmi okouzlující lidé

Někteří lidé jsou velmi okouzlující a umí použít svůj šarm, aby druhé lidi “zmanipulovali”. Sladké řečičky, drobné dárky, pochvaly, komplimenty a mnoho dalšího. Hezky se to poslouchá a snadno tomu lze podlehnout. Nicméně pozor, takové falešné přehánění má za cíl využít slabinu druhých pro vlastní zisk. 

7 vět manipulátorů, které vám mají ublížit. Naučte se jim bránit

svetzeny.cz

Lidi bez empatie si držte od těla

Máte kolem sebe lidi, kteří postrádají jakoukoliv dávku empatie? Drží se od druhých dál, jejich vztahy jsou jen povrchní a působí, jako by byly z ledu. Nechtějí totiž ukázat, že mají také city, že jim na druhých záleží. Také se mohou cítit nepříjemně a nechtějí být zranitelní. Bez empatie jsou také toxičtí lidé, kteří si jen vybírají svou další oběť.

Pozor na lidi, co neudrží tajemství

Mít vedle sebe nejlepšího přítele, kterému věříte a můžete se mu svěřit, je důležité. Máte ve svém okolí lidi, kterým můžete věřit? Pak se jich držte. Ovšem existují i ti, kteří prahnou po tom, znát tajemství druhých. Pro sebe si je však rozhodně nenechají. Předají ho bez okolků dál, podělí se i o ta největší tajemství, jen proto, aby byli za hvězdy a užili si tak svých pět minut slávy. Funguje to také opačně. Máte v okolí někoho, kdo vám neustále svěřuje cizí tajemství? Patrně to nebude člověk, který si nechá vše, co mu řeknete pro sebe.

Některá znamení jsou chorobnými lháři: Nikdy byste neměli věřit Štírovi ani Vodnáři. Kdo další často lže?

svetzeny.cz

Energetičtí upíři vedle vás

Všechno je podle nich špatně, dějí se jim samé hrozné věci a nikdo se nemá tak beznadějně, jako oni! Je vám to povědomé? Možná máte vedle sebe někoho, kdo vidí na všem jen to špatné, utápí se v depresích, problémech a od ostatních chce, aby je poslouchali a litovali. Všichni se proti nim spikli, nikdo jim nepomůže, jsou na vše sami. Vysávají z vás energii a neustále nejsou spokojeni. Těmto lidem také nevěřte.

Držte se stranou od neustálých kritiků

Všude je všechno špatně. Minimálně podle věčných kritiků, kterým není nic dobré. Jídlo v restauraci uvaří mnohem líp, dálnice je na nic, měli by ji postavit tak a tak, auto jste si koupili špatné, on by volil jiné. Všichni zkrátka dělají všechno úplně špatně. A samozřejmě jen on jediný ví, jak se to má dělat správně, co použít, aby to nebylo k ničemu. Je vlastně jediným, kdo všechno a všechny spasí. Takový člověk neexistuje a pokud to o sobě někdo tvrdí, pak lže jako když tiskne!

Zdroj článku