Přejít k hlavnímu obsahu

Keltský horoskop podle stromů: Zjistěte, zda máte  sklony k depresím, silnou intuici nebo velký cit pro rodinu

Keltský stromový horoskop odhalí mnohé o vaší osobnosti, budoucnosti i vztazích, a to jen na základě data narození. Stromy vnímá jako nádoby nekonečné moudrosti. S odkazem na poznání starých druidů rozlišuje hned třináct znamení. Které je to vaše?

Keltové si přírody vážili, přímo v posvátné úctě pak měli stromy. Není tedy divu, že symbolika stromů a jejich vlastnosti se promítly i do keltského horoskopu. Odhalte, zda jste jako houževnatá bříza, trpělivá vrba nebo pevný dub. 

Bříza (24. prosince - 20. ledna)

Zrozenci ve znamení Břízy jsou ambiciózní a houževnatí, chtějí od života víc a strhnout dokážou i druhé, kterým jsou často inspirací. Poradí si s jakoukoli překážkou, kvůli svým cílům neváhají přinášet oběti. Ve svém jednání mohou působit chladně, ale jejich srdce plane velkou vášní. Nechybí jim ostrovtip, smysl pro estetično, ale i sklony k melancholii.

Jeřáb (21. ledna - 17. února)

K ambiciózním znamením patří zrozenci ve znamení Jeřábu, mají ale spíše idealistické cíle, potřebují za svými činy cítit vyšší poslání. Jsou hodně přemýšliví, kreativní, zapálení vizionáři. Působí, jako by jim nikdy nechyběla energie, jsou hnaní vnitřní motivací a nadšením pro to, co dělají. Dokážou druhé strhnout již jen svou přítomností a elánem. Umí si stát tvrdě za svým a často nerespektují odlišný názor a mívají potíže s autoritami, zákony a pevně vymezenými mantinely.

Jasan (18. února - 17. března)

Zrozenci v Jasanu jsou umělecky založení, oplývají bohatou představivostí, potřebují v životě prostor pro vyjádření svých fantazií a nejniternějších pocitů. Cítí se hodně propojení s přírodou, je zdrojem jejich inspirace, ale i místem, kde mohou dobít baterky. Hodně totiž podléhají momentálním náladám, ovládají je emoce, mohou mít sklony k melancholii a depresím a potřebují svůj osvědčený způsob, jak získat potřebný klid a pevnou půdu pod nohama. Nepatří k nejspolehlivějším znamením, pod vlivem sklíčenosti často nejsou schopni dostát svých závazků.

Co nejvíc naštve a urazí jednotlivá znamení zvěrokruhu: Blíženci nesnášejí poučování, Býky vytočí neplánované akce

Někoho zaručeně vytočí už jen křivý pohled nebo běžná drobnost, na jiném by se daly takzvaně klacky lámat a pořád bude v dobré náladě. To, co nás dokáže naštvat, může být z velké části ovlivněno i tím, v jakém znamení zvěrokruhu jsme se narodili. Jak jste na tom vy? A víte, čím zaručeně naštvete svoje blízké? Nahlédněte do našeho zábavného přehledu.
svetzeny.cz

Olše (18. března - 14. dubna)

Lidé narození ve znamení Olše jsou velmi šarmantní a charismatičtí, často jsou středem pozornosti, mají hodně přátel, snadno získávají nové. S každým umí vyjít, jsou nekonfliktní. Překvapivě přitom neoplývají právě vysokou emoční inteligenci, nemívají pochopení pro slabosti druhých. Nechybí jim zdravé sebevědomí a schopnost koncentrace, nebojí se žádných životních výzev. Do díla se pouští s vervou, ale někdy bez dostatečného rozmýšlení, chtějí mít vše rychle a co nejjednodušším způsobem. Baví je práce, ve které jsou brzy vidět výsledky, často je uspokojuje práce rukama. 

Vrba (15. dubna - 12. května)

Vrby oplývají vysokou inteligencí, jsou tvůrčí, mají silnou intuici, ale i schopnost uvažovat i pod tlakem racionálně. Jsou vnímavé k pocitům a potřebám druhých, dokážou cítit energii míst i blížící se nebezpečí. Díky těmto paraschopnostem mohou na své okolí působit tajemně, v někom naopak vzbuzují pocit jistoty a důvěru. Vrby bývají dobří terapeuti a citliví a trpěliví posluchači. Mají dobrou paměť i schopnost dobře vysvětlovat složité problematiky a předávat své znalosti dál. Život jim nabízí mnoho zajímavých cest, vykročit na ně často ale nedokážou pro svou zdrženlivost a přehnaný strach. 

Hloh (13. května - 9. června)

Málokteré znamení je tak otevřené, přátelské a komunikativní jako Hloh. Druzí je milují pro jejich vtip, spontánnost a zájem o druhé, málokdo ale doopravdy zná jejich vnitřní já. Zrozenci v Hlohu jako by měly dvě osobnosti, ta druhá je hloubavá, tichá, přemýšlivá, někdy přehnaně sebekritická a pochybovačná. Životem je žene neustálý vnitřní neklid a potřeba něco dělat, často i neutuchající vášeň a zapálení pro věc.

Žebříček nejlepších milenců podle znamení horoskopu: Na kterém místě je to vaše?

Astrologie toho umí prozradit mnoho a například určí i to, které znamení je nejlepšími milovníky. Nabídne určitá vodítka, která poukáží na to, jaké je znamení v posteli. Chcete znát nejlepší milence podle znamení horoskopu? Na které příčce se skrývá to vaše? Pojďme to vzít od konce.
svetzeny.cz

Dub (10. června - 7. července)

Zrozenci v Dubu mají mocenské ambice, smysl pro pořádek, potřebu mít věci i druhé lidi pod kontrolou. Často se realizují jako vysocí manažeři, ale i učitelé nebo mentoři. Mají velký cit pro rodinu a rodinnou tradici, vyžadují svůj systém, jsou pedantští na pořádek. Hodně je motivuje uznání a potřeba být vidět, jsou soupeřiví. Jsou to lidé zásadoví, ctí morálku, dokážou se zastat slabších. 

Cesmína (8. července - 4. srpna)

Přirození vůdci a lidé předurčeni vládnout se rodí právě ve znamení Cesmíny. Současně oplývají hodnotami vskutku královskými: jsou ušlechtilí, sebevědomí, ambiciózní, zároveň ale vlídní a štědří. Mají-li vysoké postavení, jsou si vědomi i odpovědnosti, kterou to s sebou nese. Jsou pracovití, neradi nechávají úkoly nedokončené, nebojí se výzev. Potřebují cítit oporu v partnerství, mají potřebu se neustále vzdělávat, často jsou i duchovně založení.

Líska (5. srpna - 1. září)

Lísky jsou inteligentní, systematické, mají výborný organizační talent. Libují si v číslech, mají schopnost analytického myšlení a výbornou prostorovou představivost. Jsou i dobří řečníci, dokážou druhé strhnout. Nechtějte se s nimi ale dostat do konfliktu, snadno klesnou k laciné agresivitě

Vinná réva (2. září - 29. září)

Zrozenci ve znamení Vinné révy jsou nepředvídatelní, nerozhodní a plni rozporů. Jsou váhaví, mají totiž schopnost nadhledu a dar vidět pro i proti obou stran konfliktu, neumí si proto snadno vybrat jen jednu stranu. Bývají to požitkáři, tvrdí kritici, romantici a milovníci velkých gest. V práci bývají loajální, ve vztahu potřebují cítit harmonii. Hodně jim záleží na vzhledu, mohou působit až marnivě, druhé často soudí podle povrchu a nechají se ošálit pozlátkem.

Jaké jste znamení podle afrického horoskopu? Zjistíte o sobě to, co jste ještě nevěděli

Horoskop afrických domorodců má s tím naším společný snad jen počet jednotlivých znamení. Také je jich dvanáct. Mají ale jiné názvy a jejich charakteristika ja rovněž odlišná. Nahlédněte s námi do starodávného horoskopu a zjistěte, jaké povahové vlastnosti máte podle svého afrického znamení vy.
svetzeny.cz

Břečťan (30. září - 27. října)

Stejně jako si břečťan umí najít svou cestu, jsou zrozenci v tomto znamení typičtí svou schopností využít každé šance na maximum a darem hledat skulinky. Dokážou stát pevně na zemi, oplývají zdravým sebevědomím i bystrým úsudkem. Nechybí jim loajalita a soucit s druhými, s oddaností přijímají i tvrdé životní zkoušky a časy nezdaru. Vynikají svou vytrvalostí a bystrostí, na druhé často působí šarmantně. Břečťan je znamení společenské, špatně snáší samotu

Rákos (28. října - 24. listopadu)

Zrozenci v Rákosu jsou v keltské mytologii hledači pravdy a strážci tajemství. Moudrost je jejich cennou devizou, jsou to milovníci příběhů, ale i drbů, pověr a konspirací. Jsou zásadoví, sebejistí, nebojí se výzev a náročných úkolů. Jsou rozvážní, navenek někdy až chladní, ale uvnitř vášniví a plní spalujících emocí. Jsou rádi ve společnosti druhých, zajímají je odlišné zkušenosti a názory. 

Černý bez (25. listopadu - 23. prosince)

Zrozenci ve znamení Černého bezu jsou volnomyšlenkáři toužící po svobodě, jsou divocí a temperamentní, extrovertní, experimentátoři. Milují adrenalin, vzrušení, vše nové a nepoznané. S věkem se jejich touha po dobrodružství klidní, o to víc ale přemýšlejí a filozofují o životě alespoň v teoretické rovině. Neradi plánují, nesnáší stereotypní práci a fádní životní výzvy. Nejsou moc tolerantní k odlišným názorům druhých a dokážou zranit svou upřímností, umí být ale nápomocní. 

Zdroj článku