Přejít k hlavnímu obsahu

Jak žít život bez nedorozumění a nečekaných situaci? Buďte upřímní

Info ikona
Okamžiky, kdy říkat věci narovinu

Někdy nás život postaví do nečekaných situací a my se potřebujeme postavit sami za sebe a být k lidem kolem nás upřímní. Jedno staré moudro říká, že pravda léčí, i když může být dočasně bolestivá.

Upřímnost je jedna z nejvyšších lidských ctností a pomůže vám vyhnout se zbytečným nedorozuměním.

Odmítáte žít v přetvářce a falši

Mnoho vztahů, a to nejen partnerských, ztroskotá na nedostatečné komunikaci. Někdy pro nás může být obtížné sdělit blízkému něco, co je pro něj zraňující nebo nepříjemné. Je však dobré uvědomit si, že konflikty do našich vztahů patří a mohou jim naopak pomoct. Když mezi sebou mají lidé čistý stůl, panuje mezi nimi větší pohoda i blízkost.

Jiří Dvořák jako James Bond? V kalendáři Proměny

svetzeny.cz

Nastavujete hranice

Sice víme, že bychom se měli naučit asertivně a být tolerantní, ale je pro nás mnohdy snazší druhému vyhovět nebo nepříjemnou situaci přejít. Když lidem kolem nás s čistým úmyslem říkáme věci na rovinu, jasně si tím nastavujeme svoji hranici. Nebojíme se vůči okolí vymezit. Tím také sami sobě dáváme najevo, že se máme rádi.

Ukazujeme svoji vnitřní hodnotu

Lidé, kteří mluví na rovinu, mají jeden společný charakterový rys – váží si sami sebe. Proto oceňují, když je komunikace přímá, a nevadí jim, pokud je proti nim vznesena jakákoliv kritika. Berou ji jako zpětnou vazbu a je to pro ně skvělá pobídka, aby se nad sebou zamysleli a zapracovali na sobě. Nechcete mezi takové lidi patřit i vy?

Husté, krásně tvarované obočí je snem každé ženy. Víme, jak na to!

svetzeny.cz

Pokládáte základy ženského přátelství

Mezi námi ženami by neměla panovat rivalita. Naopak, když se vzájemně podporujeme, můžeme měnit celý svět k lepšímu. Nebojte se blízkým přítelkyním říkat pocity na rovinu. Díky upřímnosti můžete vytvořit ženské přátelství, které bude mít obrovskou hodnotu. Pamatujte, že muži často do našich životů přicházejí i odcházejí. Ale dobré kamarádky zůstávají.

Chcete mít jasno ve věcech

Co se peněz týče, bývají ženy často lehkovážné a neumějí se o nich bavit ani se svými protějšky, což má často katastrofální následky. Když si ve vztahu na rovinu řeknete, jak bude vypadat váš rozpočet, budete nejen klidnější, ale i bohatší. Zkuste v otázce peněz být upřímná také vůči sobě. Můžete si řadu výdajů ušetřit – prostě si bez vytáček řeknete, že nové boty ani sako nepotřebujete…

Důvody, proč potřebujeme kamarádky

svetzeny.cz

Budujete harmonické partnerství

Právě v oblasti našich partnerství bývá přímá komunikace nejobtížnější. Protože zde prožíváme nejintenzivnější emoce a nechceme zraňovat sebe ani druhého. Jenže emoce k nám ženám patří a muž by je měl akceptovat. Jak ukazují průzkumy, právě vztahy, kde vládne otevřená komunikace, bývají dlouhodobě nejfunkčnější. Smutné je, že jsou to pouhá 3 % partnerství, která označujeme za celoživotně šťastná.

Nechceme plýtvat svým časem

Také vás ničí politikaření, chození kolem horké kaše a zdlouhavé porady? Není nic horšího než mít šéfa, který sám sebe rád poslouchá, že? Když mluvíme na rovinu a umíme používat vhodná slova, ušetříme čas sobě i lidem kolem nás. Naučme se volit správné výrazy a mějte definováno, kdy vaše pracovní schůzky končí. Díky upřímnosti získáte velké množství času.

predplatsi.cz