Přejít k hlavnímu obsahu

Váš rukopis odhalí mnohé: Naučte se, jak z písma vyčíst povahu člověka i odhalit lež

Z rukopisu lze vyčíst povahu člověka. Naučte se, jak analyzovat písmo, překvapí vás, kolik věcí se z něj dá zjistit. Grafologie není žádná pseudověda, běžně se využívá v psychologii, personalistice i kriminalistice. V našem článku se naučíte její základy, které vám pomohou analyzovat osobnost člověka.

Velikost písmen

Velká písmena píšou lidé, kteří touží po pozornosti. Tito lidé jsou silné osobnosti, dobře se cítí ve společnosti. Stydliví introverti zase dávají přednost malým písmenkům. A když jste někde mezi? Pak to prý znamená, že se velmi dobře umíte soustředit.

Sklon písma

Pakliže píšete rovně a vaše písmo nemá žádný sklon, značí to, že jste racionálně uvažující člověk, který svá rozhodnutí dělá rozumem, nikoliv srdcem. Jste také zodpovědní a pragmatičtí. Pokud je sklon vašeho písma orientován doprava, jste velmi vřelý člověk, který je také přátelský a společenský. Býváte však rovněž impulsivní a snadno se necháte zcela pohltit svými emocemi, které se vám ne vždy daří kontrolovat. Vysoce si ceníte své rodiny a přátel. Jestliže sklon vašeho písma směřuje doleva, tak jste spíše introvertní typ člověka, který nerad pracuje s lidmi. Hodně pozorujete a analyzujete sebe i ostatní a jste spíše odtažití.

Mohlo by se vám líbit

Poslední rozloučení: Co znamená, když ve snech vídáte zesnulé, je to dobré, nebo špatné znamení?

Mnoho lidí na světě má tu zkušenost, že se po smrti blízké osoby měli šanci ještě jednou setkat se zesnulým – ve snu. Řada z nich to vnímá jako poslední sbohem, které jim přišel zesnulý člověk dát. Jsou takové sny dobrým, nebo špatným znamením? Zjistěte, co tyto sny znamenají a proč se nám vůbec zdají.
svetzeny.cz

Velikost mezer

Další věc, kterou je nutné analyzovat, je velikost mezer. Čím větší mezery, tím více si daný člověk váží své osobní svobody a nezávislosti. Ti, kteří používají malé mezery v textu, se rádi obklopují lidmi. Pokud máte tendenci vtěsnávat text blízko k sobě, pak to značí, že jste dotěrní a nezdráháte se použít nátlak.

Jak moc tlačíte na propisku?

I to, jak moc tlačíte na tužku o vás leccos vypovídá. Ti, kteří při psaní hodně tlačí na tužku, vše velmi intenzivně prožívají. Také mají rychlejší reakce. Někdy to může být i známka podrážděnosti, hněvu či odhodlání. Mírný tlak na propisku vyvíjí empatičtí a citliví lidé. Tito lidé mají schopnost se velmi dobře adaptovat na změny.

Info ikona
Propiska

Vzhled písmen

Jak vypadají vaše písmena, jsou spíše zaoblená, nebo špičatá? Špičatá písmena značí člověka, který je velmi inteligentní, ale má sklon v sobě dusit agresi. Zaoblená písmena píší lidé, kteří jsou kreativní a mají umělecké vlohy. Dále se také zaměřte na to, jak blízko jsou tiskací písmena u sebe. Pakliže má daná osoba tendenci je spojovat, značí to, že má logické myšlení a svá rozhodnutí zakládá na vědeckých faktech a svých zkušenostech. Pokud jsou od sebe písmena vzdálená, značí to nápaditost, silně rozvinutou intuici, ale i impulsivní jednání.

Interpunkce

Jak často používáte interpunkci? Bez ní je mnohdy text matoucí, jsou lidé, kteří tečky a čárky zcela ignorují. Druhý extrém pak interpunkci nadužívá a jejich text je plný vykřičníků, otazníků a teček. K nadměrnému používání interpunkce mají sklon emotivní lidé, kteří musí své pocity ventilovat, nedokáží je dusit v sobě. Může to značit i dotěrnost a vtíravost.

Mohlo by se vám líbit

Chcete se dozvědět pravdu? Bývalý agent FBI radí, jak rozpoznat, jestli váš protějšek lže

Ohledně rozpoznávání lhaní panuje spousta mýtů. Ty se snaží bořit bývalý agent FBI, Joe Navarro. Ten se již dlouhé roky zabývá tím, jak rozpoznat pravdu od lži. Chcete se i vy naučit techniku, kterou používá americká kontrarozvědka?
svetzeny.cz

Co dalšího lze z psaní vyčíst?

Analyzovat lze i rychlost psaní. Pokud zrovna nespěcháte a i tak máte tendenci psát rychle, znamená to, že jste netrpěliví a neradi ztrácíte čas. Pokud píšete pomalu, jste samostatní a důslední. I váš podpis na vás leccos prozradí. Pokud je to prakticky nerozluštitelný klikyhák, znamená to, že si velmi střežíte své soukromí a pro ostatní jste těžko čitelní. Pakliže je váš podpis perfektně čitelný, značí to důvěřivost. Psaní dovede dle odborníků prozradit lháře. Pokud se během psaní dramaticky změní styl písma v určité pasáži, tak to podle odborníků může znamenat, že daná osoba v tu chvíli nepíše pravdu.