Přejít k hlavnímu obsahu

Tři běžné věci, o kterých ani nevíte, že vás unavují: Udělejte tyto změny a zlepší se vám celý život

Možná taky znáte stav připomínající stand-by režim, kdy nemáte elán vůbec do ničeho a zlepšení je v nedohlednu. Tady vůbec nejde o to jednu dvě noci se vyspat nebo se urvat a dopřát si víkend ve wellnessu. To bohužel pomůže jen na chvíli. Vyřešte svůj problém jednou provždy.

Zaměřte se hlavně na to, jak si organizujete čas, s kým a jak ho trávíte, jak o sebe pečujete, jak o sobě smýšlíte, zamyslete se i nad jídelníčkem. Dost možná nakonec nebude tak těžké zjistit, kudy vám síly utíkají nejvíc.

1. Chcete stihnout všechno

Povinností je ale tolik, že to bývá nemožné. Jako správná žena (chlapi tohle neumějí) proto děláte spoustu věcí najednou, jenže máte problém je dokončovat. Jste ve stresu už jenom z toho, co máte před sebou, a ve finále zjistíte, že jste vlastně neudělala skoro nic. 

Proto se naučte třídit věci podle důležitosti a dělat je pokud možno postupně. V práci začínejte těmi úkoly, které vám zaberou nejvíc sil a času, místo abyste začala třeba pročítáním mailů a brouzdáním po internetu. Určete, co je nutné udělat ještě dnes, co počká a co lze odložit na neurčito. Navíc je úplně zbytečné rozmělňovat energii a čas na plnění nepodstatných úkolů. Buchtu přece nemusíte upéct dneska večer, dětem můžete ke snídani namazat chleba, nebo ne?  

Mohlo by se vám líbit

Zákon přitažlivosti: Pokud budete dodržovat těchto 5 jednoduchých pravidel, brzy najdete svou osudovou lásku

Už jste se mnohokrát zklamali v lásce a hledání toho pravého protějšku už jste vzdali? Možná je chyba ve vašem vnitřním nastavení. Pokud budete dodržovat těchto 5 jednoduchých pravidel, brzy potkáte svou spřízněnou duši, která bude vaší osudovou láskou.
svetzeny.cz

2. Máte okolo sebe nepořádek

Zdá se to možná nepodstatné, ale energii vám může vysávat i nepořádek kolem vás. Dokonce existují vědecké studie, jež potvrdily, že pořádek na pracovním stole dokáže zvednout produktivitu až o 32 %. Hromady papírů, hrnky s nedopitou kávou, talismany pro štěstí od kolegyň a obaly od sušenek zvyšují vaši hladinu stresu. Jednak pořád něco hledáte a pak taky víte, že binec budete muset jednou uklidit, což je další úkol pro vás.

Na důležitost pořádku kolem vás i ve vašem životě ostatně upozorňuje i čínská nauka feng-šuej. Podle ní musí být naše životní energie (čchi) v souladu s prostředím, které nás oklopuje. Pokud nebude moci volně proudit prostorem, povede to ke zvýšení vašeho vnitřního neklidu a nepohody.   

Mohlo by se vám líbit

4 buddhistická moudra: Tyto principy vám pomohou zahojit rány na duši. Žijte šťastnější život už dnes!

„Neexistuje cesta ke štěstí, štěstí samo je tou cestou,“ pravil moudře Buddha. Víte, která další 4 moudra jsou pro buddhismus naprosto zásadní a dokáží zahojit rány na duši a naučit vás, jak žít šťastnější a spokojenější život?
svetzeny.cz

3. Nejste sama sebou

Každý z nás žijeme ve svých životech mnoho rolí a kolikrát zapomínáme na to, kým ve skutečnosti jsme. Snažíme se dokázat okolí, že jsme stejně dobří a hodnotní jako oni, toužíme po chvále, obdivu a uznání. To, co si o nás myslí ostatní, pro nás bývá mnohem důležitější než to, jak se cítíme uvnitř. Kolikrát bych například ráda někoho poslala do háje (jsou chvíle, kdy by to bylo fakt oprávněné), ale neudělám to a nasadím úsměv. Hlavně ať na mě není nikdo naštvaný. 

Jenže když tohle děláte v jednom kuse, vyčerpá vás to. Není od věci si občas uvědomit, že nejdůležitějším člověkem na světě jste vy (ne, není to sobecké a samozřejmě je jasné, že vám záleží také na dětech a rodině). A jediný, koho byste  měla ohromovat, jste vy sama. Nesnažte se ostatním stále něco dokazovat, nestavte nikoho a nic nad sebe. Vaše hodnota nezávisí na tom, co máte na sobě za oblečení, kde bydlíte nebo kam jezdíte na dovolenou. Nemusíte se snažit zastavit čas a za každou cenu dokazovat okolí, že je vám pořád dvacet. Vždycky totiž bude někdo, kdo bude mít víc peněz a míň vrásek. Mějte se ráda taková, jaká jste.