Přejít k hlavnímu obsahu

Příběh čtenářky: Partner mě opakovaně podvádí, nevím jak dál, svěřila se Dagmar. Psycholožka radí, co s tím

Dagmar se vdala za přitažlivého muže, kterého obletovaly snad všechny ženy. Myslela, že se spolu usadí a budou spokojeni. První nevěra přišla těsně po narození jejich dcery. Dagmar manželovi odpustila a vypadalo to, že bude vše zase v pořádku. Dlouho bylo. Než Dagmar navštívila žena, která si chce jejího manžela vzít. Co má Dagmar dělat? Zachovat rodinu nebo se rozvést? Jakou radu pro ní má speciální pedagožka a terapeutka Mgr. Charlotte Benátská?

První nevěra proběhla hned po porodu

Když jsem svého muže poznala imponovalo mi, že je obletovaný holkami. Z té fronty, která na něj stála, si vybral mě. Chodili jsme spolu dva roky, když jsme se vzali. To, že se ženám líbí mi nevadilo, ujišťoval mě, že mě miluje a jsem jediná. No, nebyla jsem.

O první nevěře jsem se dozvěděla, když jsem byla v šestinedělí. Paní prodavačka v obchodě se ho bezelstně zeptala, kde má svou manželku se kterou k ní pravidelně chodí nakupovat. Vyhodila jsem ho, ztratila ze stresu mléko. Manžel se omlouval, posílal mi kytky, vozil obědy,  bral si malou na procházky, abych mohla odpočívat. Po dvou měsících jsem polevila.

Dlouhé roky byl klid, myslela jsem, že se poučil. Narodil se nám syn, přestěhovali jsme se do domu se zahradou a já měla vše, po čem jsem toužila. Teda jen na oko. Když jsem jednou věšela prádlo, zazvonila blond štíhlá slečna a sdělila mi, že je těhotná s mým manželem a chtějí se vzít. Jen já jim stojím v cestě. Ať ho nevydírám, že to sama nezvládnu a kývnu konečně na rozvod. Manžel se nejdřív vymlouval. Teď se omlouvá, prosí a slibuje. Já nevím.

Chci zachovat rodinu, protože děti jsou na tatínkovi závislé, je to dobrý otec, rodinu uživí. Ale neumím si už představit, že by si vedle mě jenom lehl do postele. Máte radu?

Děkuji Dagmar

Hodinový hotel: Zpověď, která vám odpoví na otázky, na které se stydíte zeptat. Milenecký azyl hledají nejen nevěrníci

Ne každý má možnost se s partnerem pomilovat ve vlastní posteli. Půjčovat si věčně byt od kamarádky, mít akt lásky v autě nebo někde v parku také není vždycky to pravé. Řešení nabízí hodinový hotel, který na internetových vyhledávačích najdete i jako „milenecký azyl“. Ještě jste tam nezavítali a zajímalo by vás, jak to tam chodí?
svetzeny.cz

Dobrý den, Dagmar,

s muži tohoto typu je těžké pořízení. Jejich nervová soustava je neustále v napětí, neumí a nemohou být klidu, touží po dobrodružství, změně, napětí. Za touhou dobývat může být potřeba uspokojit své ego, libido, dokazovat si svou hodnotu.

Podle zkušeností žen z mé praxe se takový muž až na výjimky nezmění. Některý dozraje a usměrní se, pokud na sobě pracuje, tomu však předchází pochopení, že svým chování ubližuje jiným i sám sobě. Většina mužů se chová spontánně a živelně, jakoby v sobě měli motor, který stále jede na plné obrátky. Zastaví je až nemoc nebo vysoké stáří. Na to ale nemůžete a nemáte zapotřebí čekat

Neudělala jste chybu, neobviňujte se, že jste situaci neprohlédla dřív. Neměla jste na to zkušenosti, nebylo to ve vašich silách. Máte dvě děti, manžel se o ně stará, o vás taky, nevím, co vám slibuje, ale má rada je - vezměte život do svých rukou. Pokud s ním už nechcete intimně žít, pak spolu veďte otevřený rozhovor a nastiňte možnosti, jak nyní budete komunikovat, bydlet a starat se o děti.

Píšete, že chcete zachovat rodinu. Pokud mu tedy šanci dát chcete a muž udělá vše pro to, aby jeho a také váš společný život nabral jiný směr, pak ho nasměrujte k někomu, kdo s ním jeho niterné potřeby a vnitřní nastavení rozebere, sám to zvládne málokdo.

Věřím Dagmar, že intuitivně poznáte, zda je muž ochoten a schopen na sobě pracovat. Dejte sobě i jemu čas. Nezapomínejte ani na sebe a udělejte maximum v rámci svých možností pro to, abyste byla spokojená a nezávislá. Nebojte se požádat o podporu svého muže.

 

Mgr. Charlotte Benátská

Speciální pedagožka a terapeutka zaměřená na zlepšení dialogu v partnerském vztahu a uzdravení rodinných vazeb. Věnuje se párové terapii, individuálnímu koučinku dospělých a mladistvých, kteří potřebují odvahu ke změnám ve svém životě. www.vztahy-komunikace.cz

Zdroj článku