Přejít k hlavnímu obsahu

Stylista proměňuje bezdomovkyně v krásky: Výsledek je naprosto dokonalý, pláčou, když spatří svůj odraz v zrcadle

Info ikona
Stylista mění bezdomovkyně

Leandro Matias je brazilský stylista, který se věnuje velmi ušlechtilé činnosti, zdarma poskytuje proměnu vzhledu lidem bez domova. Činí tak již více než 5 let. Jeho proměny berou dech, přesvědčte se o tom i vy.

Stylista proměňuje bezdomovkyně v krásky

Leandro Matias je brazilský stylista, který se rozhodl udělat dobrou věc. Poskytuje lidem bez domova bezplatně své služby. Bezdomovcům se tak snaží zvýšit sebevědomí. Jak na takový nápad přišel? Jednoho dne se věnoval svému klientovi, když spatřil ženu, která si upravovala vlasy a hleděla přitom do zrcadlových dveří jeho salónu. Tehdy se v jeho hlavě zrodila myšlenka, že by těmto lidem mohl pomoci prostřednictvím úpravy zevnějšku.

Sledoval jsem to dění a požádal jsem svou asistentku, aby ji zavolala. Řekl jsem jí, že Bůh mi řekl, abych jí dal dárek, proměnu. Hned začala plakat.

Nejvíce trendy seriálové účesy všech dob: Kdysi kralovala Rachel z Přátel, dnes je v kurzu blond odstín z Rodu draka

svetzeny.cz

Výsledek je naprosto dokonalý

Jako dalšího proměnil muže bez domova jménem Bruno, vše si přitom natočil na mobilní telefon. Když video zveřejnil na sociálních sítích, ihned se o něm začalo mluvit a psát. Tisku Leandro Matias sdělil, že bezdomovcům pomáhá již více než pět let, prý je to úžasný pocit. Leandro Matias vnímá proměny jako své poslání, dle svých slov chtěl vždy pomáhat druhým. Lidé byli z proměny nadšení. Po Leandrově proměně totiž lidé bez domova nepůsobí jen čistě a upraveně, vypadají jako hotové filmové hvězdy.

Šel jsem ve městě kolem banky a na semaforech jsem uviděl mladého muže. Pak jsem přemýšlel, jak bych mu mohl pomoci. Zavolal jsem na onoho muže a dal mu vizitku svého salónu, řekl jsem mu, že když si mě vyžádá, změním jeho vzhled.

Není to jen o změně vzhledu

Kromě proměny vzhledu jej Leandro Matias také ještě nasytil. Proměna měla na sociálních sítích prý takový ohlas, že se dokonce našli zaměstnavatelé, kteří nabízeli muži bez domova práci. Jeden místní zubař se nabídl, že mu spraví zuby. Místní komunita zase přispěla drobnými věcnými dary. Leandro Matias tímto způsobem mění nejenom vzhled bezdomovců, ale dává jim šanci začít nový život.

Nechávám je, aby se na sebe dívali, až když skončím. Obvykle pláčou, když mám hotovo. Je to pocit vděčnosti. Je úžasné, že jim mohu pomoci znovu získat jejich sebevědomí.

Největší chyby, které dělají plnoštíhlé ženy při oblékání. Podzimní outfit nemusí být z mnoha vrstev

svetzeny.cz

Stylista je ve své podstatě i takový terapeut, lidé se mu svěřují se svými trápeními a bolístkami. U bezdomovců bývají jejich osudy mnohdy velmi pohnuté. Jedním z posledních lidí, které nedávno Leandro Matias proměňoval, byl třicetiletý muž bez domova jménem Fernando. Leandrovi vyprávěl o svém zlomeném srdci, tuláctví i strastech, které ho provázejí. Největší práci dalo stylistovi přesvědčit jej, aby se osprchoval, nakonec však poslechl a těšil se z výsledku.

Leandro Matias však jedním dechem dodává, že ne všichni o jeho pomoc stojí. Mnozí z bezdomovců svůj životní styl vůbec měnit nechtějí. Leandro Matias byl prý odmítnut nesčetněkrát, někteří bezdomovci jej dokonce i napadli.

Zdroj článku