Přejít k hlavnímu obsahu

Princezny z pohádky Dračí prsten po 28 letech: Desiderie vypadá v 50 letech naprosto fantasticky, Selvaggia je nyní blondýna

Od uvedení pohádky Dračí prsten uplynulo již 28 let. Možná i vám utkvěly v hlavě dvě krásné princezny – Desiderie a Selvaggia. Jak dnes jejich představitelky vypadají a co dělají? Zjistěte také, co mají obě herečky společného.

Představitelka Desiderie vypadá v 50 letech naprosto fantasticky

Hlavní roli v pohádce Dračí prsten ztvárnila Anna Falchi, která si zahrála princeznu Desiderii, která je nejstarší dcerou dračího krále a královny, kteří společně vládnou mocnému království. Jednou má zdědit kouzelný prsten, jenž symbolizuje nejvyšší moc v rámci království. O postavení soupeří se svou mladší adoptovanou sestrou Selvaggií, která na ní neustále žárlí a dělá jí naschvály. Anna Falchi, která tuto postavu ztvárnila, má finské a italské kořeny. Vyrůstala v Itálii, kde také začala svou modelingovou kariéru. Poprvé se na plakátech objevila v rámci propagace jedné z bank.

Mohlo by se vám líbit

Princezna Fantaghirò po 31 letech: Podívejte se, jak se zub času podepsal na Romualdovi či Černé královně

Již uplynulo 31 let od uvedení prvního dílu filmové série Princezna Fantaghirò. Ta se v devadesátých letech těšila velké divácké oblibě. Jak dnes vypadají herci, kteří ve snímcích účinkovali? Podívejte se, jak dnes vypadá Alessandra Martines či představitel Romualda.
svetzeny.cz
Spolupracovala jsem deset dní s Fellnim na reklamě pro banku. Natáčelo se v Rimini, takže bylo skvělé být doma. Byl velmi milý. Když se mě snažil nasměrovat, řekl mi, abych byla sama sebou. Říkal, že by se mnou chtěl znovu pracovat, ale bohužel krátce nato zemřel.

Posléze se však pokusila prorazit ve světě filmu. Zahrála si v jedné z nejoblíbenějších italských komedií Nessun messaggio in segreteria. Mnohem známější se ale stala díky výše zmíněné pohádce Dračí prsten, kterou natočil slavný italský režisér Lamberto Bava, který je zároveň i autorem legendární filmové série Fantaghirò, ke které je Dračí prsten často přirovnáván. Obojí totiž bylo zfilmováno v podobném stylu, a dokonce i v příběhové lince pozorný divák najde podobnosti. Anna Falchi se rychle stala oblíbenou a vyhledávanou italskou herečkou a televizní osobností. Dnes je i velmi úspěšnou influencerkou. V dubnu letošního roku oslavila své padesáté narozeniny. Má dvanáctiletou dceru Alyssu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Selvaggia je nyní blondýna

Princezna Selvaggia v pohádce představuje zápornou postavu, která se snaží Desiderii uškodit a připravit ji o moc i dračí prsten. Ve filmu si ji zahrála německá herečka Sophie von Kessel. Řada lidí si ji vybaví jako brunetku s pronikavýma modrýma očima. V současné době je herečce 54 let a zcela změnila image, dnes je z ní jemná blondýnka.

Mohlo by se vám líbit

Herci z Nekonečného příběhu po 38 letech: Podívejte se, jak se zub času podepsal na Átrejovi a Dětské císařovně

Ačkoliv od natočení Nekonečného příběhu uplynulo již dlouhých 38 let, film je stále oblíbený napříč generacemi. Jak dnes vypadají představitelé nejdůležitějších postav snímku? Podívejte se na stárnoucího Átreje, stále krásnou Dětskou císařovnu a fousatého Bastiana.
svetzeny.cz
Zobrazit příspěvek na Instagramu

S představitelkou Desiderie má společné to, že ani ona se nenarodila v Itálii. Její otec byl diplomat, a tak se malá Sophie narodila v Mexico City, kde její otec tou dobou služebně pobýval. Za svůj život měla možnost žít hned v několika zemích – USA, Německu, Finsku, Rakousku a v dalších zemích Latinské Ameriky. Sophie von Kessel byla odhodlaná stát se herečkou, a absolvovala semináře ve Vídni, následně studovala i v New Yorku a Berlíně.

Pohádka Dračí prsten byl pro ni pouze odrazový můstek, v oboru zůstala. V letech 1997 až 2001 byla členkou mnichovského divadelního sboru. V roku 1999 obdržela cenu pro mladé umělce Bavorska. Známá je také z filmů na motivy knih Rosamunde Pilcher. Během své kariéry měla možnost zahrát si i po boku slavného Alaina Delona. S bývalým partnerem, hercem Stefanem Hunsteinem, má dvě děti – syna a dceru.

Zdroj článku