Přejít k hlavnímu obsahu

Princezna Fantaghirò po 31 letech: Podívejte se, jak se zub času podepsal na Romualdovi či Černé královně

Info ikona
Princezna Fantaghiro

Již uplynulo 31 let od uvedení prvního dílu filmové série Princezna Fantaghirò. Ta se v devadesátých letech těšila velké divácké oblibě. Jak dnes vypadají herci, kteří ve snímcích účinkovali? Podívejte se, jak dnes vypadá Alessandra Martines či představitel Romualda.

Alessandra Martines stárne s grácií

Alessandra Martines si v kultovní fantasy filmové sérii z 90. let Princezna Fantaghirò zahrála hlavní roli. Diváci si ji jistě pamatují jako odvážnou, tvrdohlavou ale zároveň také chytrou a dobrosrdečnou princeznu Fantaghirò, která se snaží bojovat proti zlu. Herečka Alessandra Martines, která ji ztvárnila, se narodila roku 1963 a je italsko-francouzského původu. Svou kariéru započala jako tanečnice, v mládí byla baletkou. Vystupovala na jevištích ve Francii, Švýcarsku, Spojených státech amerických i v rodné Itálii. V osmdesátých letech pak působila jako produkční televizních pořadů, které přenášely baletní pořady a také dalších zábavných show.

Info ikona
Alessandra Martines

Neuvěřitelná změna: Nejnovější fotografie charismatického Nicolase Cage fanynky oplakaly. Vypadá jako stařík s pleší

svetzeny.cz

Celosvětovou slávu jí však přinesla až výše zmíněná role princezny Fantaghirò ve filmové sérii, která čítala celkem pět filmů, které byly natočeny mezi lety 1991 – 1996. Za ztvárnění hlavní role si Alessandra Martines vysloužila hned několik cen, včetně Evropského Zlatého Glóbu či ocenění za nejlepší herečku na Mezinárodním filmovém festivalu v Chicagu. V roce 2008 obdržela od francouzského prezidenta Národní řád za zásluhy, což je francouzské státní vyznamenání zavedené generálem de Gaullem v roce 1963. V současné době je podruhé vdaná. S bývalým manželem má dceru Stellu, se současným manželem syna Huga.

Představitel Romualda je stále charismatický

Životní lásku princezny Fantaghirò, pohledného Romualda, si zahrál italský herec Kim Rossi Stuart. Ten nedávno oslavil své 53. narozeniny. Stále je velmi charismatický, i když i na něm se už zub času podepsal a své šediny se nesnaží skrývat. Stejně jako Alessandra Martines, i on je římským rodákem, ale má německé, holandské a skotské předky. Hrát začal už v dětství, debutoval v 5 letech. Je z herecké rodiny, stejnou profesní dráhu si vybral jeho otec i sestra. Jeho druhá sestra je kaskadérkou. Školu nedokončil, protože se hraní chtěl plně věnovat. Kromě filmové série Fantaghirò jej diváci z celého světa znají i díky menší roli ve snímku Jméno růže. Dále hrál v celé řadě italských filmů. Také měl tu čest účinkovat v divadle po boku nejvýznamnějších italských herců tohoto žánru. V roce 2010 v rozhovoru pro Vanity Fair promluvil o konci kariéry i touze po rodině. Sen se mu nakonec splnil, v roce 2019 si vzal svou herečku jménem Ilaria Spada, se kterou má syna.

Info ikona
Romuald

Herci z Nekonečného příběhu po 38 letech: Podívejte se, jak se zub času podepsal na Átrejovi a Dětské císařovně

svetzeny.cz

Černou královnu byste dnes už nepoznali

Vybavíte si ještě Černou královnu, čarodějnici, která princeznu Fantaghirò pořádně potrápila, nakonec však našli společnou řeč? Tu byste dnes možná na ulici ani nepoznali. Její postavu ve filmové sérii ztvárnila dánská herečka Brigitte Nielson. Té se povedlo proslavit už v 80. letech, kdy si zahrála například po boku Arnolda Schwarzeneggera ve snímku Rudá Soňa. V roce 1985 vstoupila do manželství se slavným hercem Sylvestrem Stallonem, vztah jim však nevydržel. Také se pokoušela o pěveckou kariéru, ale nikdy se jí nepodařilo prorazit. Jejím zatím posledním snímkem je Exodus: Bohové a králové z roku 2014. Je maminkou celkem pěti dětí, přičemž nejmladší dceru porodila ve svých 54 letech. Pro kritiky pozdního mateřství má jasný vzkaz: „Cítím se tak dobře jako ještě nikdy.“

Info ikona
Brigitte Nielson

Věděli jste, že ...

Fantasy série se dočkala i filmového zpracování. Film z roku 1991 se jmenoval Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže a zahrála si v ní řada českých herců. V galerii můžete vidět například Kateřinu Brožovou, která si svou krásou získala mnoho fanoušků v zahraničí. Film točila italská produkce. 

Zdroj článku