Přejít k hlavnímu obsahu

Kam zmizel charismatický herec Jan Hartl: Po osudové tragédii se uzavřel. Zůstal sám na výchovu dětí a straní se společnosti

Plachý, ale velmi oblíbený herec oslaví za nedlouho 70. narozeniny. Může se radovat z mnohých úspěchů v herecké a divadelní sféře, nicméně v lásce si nevybral ty nejlepší karty. Herec, který je popisován jako nesmělý, pokorný a charismatický se i přesto straní veřejnosti.

Jan Hartl úspěšně ztvárnil desítky filmových rolí, ale o jeho soukromí se nic moc neví. Známá osobnost, která úspěšně uniká bulváru. Neposkytuje téměř žádné rozhovory a o osobním životě se nesvěřuje ani svým kolegům. Mnozí ho popisují jako nesmělého svůdníka a romantika, který bohužel neměl v lásce tolik štěstí, kolik by si zasloužil.

Začátky zářné kariéry

Oblíbený herec se narodil 12. září 1952 v Praze a lásku k herectví začali jeho rodiče pěstovat již v dětství, hrál v divadle a recitoval. Po vystudování na pražské DAMU ho čekala první filmová role v roce 1974 Jáchyme, hoď ho do stroje! V tom samém roce získal další roli instalatéra Tomáška ve filmu Holky z porcelánu. Tato role jej proslavila a odstartovala jeho slibnou kariéru. Což také vedlo k jeho vymezení postav, kde hrál intelektuální, podivínské, ale i milé nešiky. Ještě za minulého režimu se prosadil také v seriálech. Hrál v Muži na radnici či Plechové kavalérii, posléze v sériích O zvířatech a lidech, Přítelkyně z domu smutku, Život na zámku, Četnické humoresky.

Mohlo by se vám líbit

Láska mezi brutálním nacistou Goebbelsem a Lídou Baarovou: Zničila svou sobeckostí celou rodinu nebo byla prostě jen zaslepená?

Byla to talentovaná herečka a muži jí padali k nohám. Dodnes se o ní mluví jako o nejkrásnější a nejnadanější české herečce, která odmítla i slávu v Hollywoodu. Na druhou stranu jí dodnes mnozí nemohou odpustit její poměr s nacistou Josephem Goebbelsem.
svetzeny.cz

Jeho poslední natočený film byl Zlatý podraz v roce 2018, je to vyprávění o poválečné československé reprezentaci v basketbalu. Nyní Hartl stále hraje v divadle, aktuálně v činohře Národního divadla v Audience u královny.

Jeho životní lásky

I když Hartl patřil k hercům, za kterými se dříve otočila skoro každá žena, tak v lásce příliš štěstí neměl. Jeho první velkou láskou byla v době studií Milena Steinmasslová, která ho opustila kvůli kameramanovi Romanovi Pavlíčkovi. Jeho druhý pokus o zamilovaný příběh zkusil s herečkou Veronikou Žilkovou, která ho odmítala právě kvůli jeho herecké kariéře.

„Můj tatínek je totiž také umělec a strašně to zničilo naši rodinu. Viděla jsem, že má vedle mojí maminky múzy, a deptalo mě, že maminka nebyla jeho jediná. Umělci jsou nestálí, nerodinný typy, v žádným případě nechci umělce,“ svěřila se tehdy Žilková deníku Blesk.
Mohlo by se vám líbit

Smrt ji zastihla nepřipravenou: Leontýnka z Ať žijí duchové by letos oslavila 55. narozeniny

Herečka a režisérka Dana Vávrová se dožila pouhých 41 let, zemřela po těžkém boji s rakovinou. Dcera filmového rytíře Brtníka z Brtníku známá jako Leontýnka okouzlila mnohé diváky už jako dětská hvězda. V jakých dalších filmech hrála, čím si vysloužila slávu a oblibu a co o ní možná ani nevíte?
svetzeny.cz

Stejně spolu chodili 4 roky. Nakonec jej Žilková opustila kvůli jinému, což prý nemohl překousnout. Po rozchodu ani jeden nevysvětlil co se odehrálo a před plánovanou svatbou Žilková odešla. V roce 2000 se znovu setkali před kamerou, ale Hartl se svou bývalou láskou ani nepromluvil a po celou dobu natáčení se jí vyhýbal. Na ženy naštěstí nezanevřel a seznámil se se svou životní partnerkou Olgou Škopkovou, lékařkou v oboru psychiatrie. Měli spolu dvě děti – Prokopa a Kláru. Bohužel další velká rána přišla zanedlouho, kdy jeho milovaná partnerka Olga onemocněla rakovinou. Staral se o ni do poslední chvíle, i když oba doufali v jiný výsledek, zákeřná nemoc si ji nakonec vzala. Zemřela v roce 2007 v pouhých čtyřiceti letech. Zůstal tak na vše sám i na výchovu dvou dětí. Uzavřel se před společností a své soukromí si po celou dobu střeží. Poslední rozhovor poskytl před necelými 10 lety.

Zdroj článku