Přejít k hlavnímu obsahu

3 reálné příběhy, které vám dokážou, že karma existuje

Věříte na karmu? Karma je vesmírný zákon spravedlnosti, který určuje běh našich událostí a zkoušek, které nás v průběhu života potkávají. Buddhisté mají za to, že i malý dobrý skutek přináší užitek, dle nich i malé kapky nakonec naplní celou nádobu. O tom, že karma skutečně funguje a vyplatí se pomáhat druhým, vás přesvědčí následující tři příběhy.

Laskavost se servírce vyplatila

Tento příběh se odehrál v New Jersey. Dva hasiči, Paul Hullings a Tim Young se zastavili na kávu a snídani v místním bistru. Celou noc hasili požár ve skladu a byli pořádně unavení a hladoví. Namísto toho, aby jim servírka Liz Woodward přinesla účet, podala jim děkovný vzkaz. Oba hasiče to dojalo a Tim se rozhodl tuto příjemnou zkušenost sdílet na sociálních sítích. Ostatní vyzval k tomu, aby Liz dali velké dýško, až u ní budou platit. Také se Tim dozvěděl, že Liz má těžce nemocného otce, který by nutně potřeboval nové auto, kam by se snadno dostal i s vozíkem. Neváhal a založil online sbírku, kde se vybralo více než 86 000 dolarů. Karma tedy jednoznačně zafungovala a Liz se její dobrota vrátila i s úroky.

Mohlo by se vám líbit

Jste určitě rodiče vlastního dítěte? Reálné příběhy dětí, které zaměnili v porodnici

Záměna dětí v porodnici je noční můrou všech rodičů. Dříve se uvádělo, že se chyba stane jednou na tisíc porodů. Aktuální skutečné číslo nikdo nezná, ale záměny dětí by díky novým kontrolním opatřením v porodnicích měly být už jen velmi vzácné. Přesto se stále dějí a dnes pro vás máme dva reálné příběhy záměny dětí.
svetzeny.cz

Karma odměnila její solidaritu

Ava Lins měla zrovna směnu jako prodavačka v obchodě se smíšeným zbožím, když venku ve městě Salem zuřila krutá zima. Do obchodu tehdy přišel neznámý prochladný bezdomovec. Avě se jej zželelo a nabídla mu šálek horké kávy zdarma. Bylo vidět, že muži to udělalo ohromnou radost. Ta však vzápětí byla přerušena křikem šéfa místního supermarketu, který jej obvinil z krádeže kávy. Ava se nejdřív snažila tvrdit, že muž kávu uhradil, aby se nedostal do problémů. Až po mužově odchodu „přiznala barvu“ a řekla nadřízenému, že mu kávu věnovala a zaplatila jeden dolar, na který šálek z automatu vyšel. Šéfa to tak rozlítilo, že jí zrušil veškeré naplánované směny. Když se však o příběhu dozvěděla média, příběh se dostal ke stovkám lidem, kterým bylo líto, že Ava skončila „pro dobrotu na žebrotu“. Byla jí nabídnuta mnohem lepší pracovní pozice u neziskové organizace, která pomáhá zprostředkovat sociální bydlení. Ava teď má šéfa se srdcem na dlani, vyšší plat a může pomoci dalším lidem bez domova.

 

Karma se mu odvděčila

Victor Giesbrecht projížděl se svou ženou v autě po dálnici, když si všiml odstaveného auta a dvou bezradných žen – Sary Berg a Lisy Meier. Jako jediný zastavil s tím, že zjistí, co se ženám přihodilo. Ukázalo se, že jejich vůz má poškozenou pneumatiku, kterou je třeba vyměnit, aby mohly pokračovat v jízdě. Victor během pár minut kolo vyměnil a poznamenal: „Někdo nahoře zařídil, abych byl ve správný čas na správném místě.“ To ještě netušil, že to samé bude platit o chvíli později, jen se role obrátí. Ženy pokračovaly v jízdě a o pár kilometrů dál si všimli, že na kraji silnice stojí auto a u něj je vyděšená žena, která divoce gestikuluje rukama a volá o pomoc. Byla to Victorova manželka, která se snažila přivolat někoho na pomoc, protože Victor dostal za jízdy infarkt. Shodou okolností byla Sara povoláním sestra, okamžitě tedy byla schopná muži poskytnout první pomoc. Její sestřenice Lisa mezitím zavolala záchranku. Díky rychlé odborné pomoci se Victorovi podařilo přežít, karma mu oplatila jeho dobrý skutek.

Mohlo by se vám líbit

7 nejčastějších důvodů nevěry

Nevěra dovede naprosto zničit vzájemnou důvěru ve vztahu. Dle britské studie je nevěra druhým nejčastějším důvodem, proč se lidé rozvádějí. Ale co vede lidi k tomu podvádět, i když vědí, že provalení nevěry jim může zruinovat dosavadní vztah či manželství? Zjistěte hlavních 7 důvodů, proč lidé podvádějí
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Za peníze si štěstí nekoupíš: Těmto lidem výhra v loterii zničila život!

Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo vyhrát v loterii? Asi se nad tou představou už zasnil každý z nás. Většina lidí si od takové výhry slibuje šťastný a bezstarostný život. Dnešní příběhy vám ale ukážou, že ne vždy peníze přinášejí štěstí. Dnes si představíme milionáře, kteří by raději nikdy nevyhráli.
svetzeny.cz