Přejít k hlavnímu obsahu

Hvězda 90.let Shania Twain: Kvůli zradě manžela a nejlepší kamarádky už nechtěla žít, potrápily ji i zdravotní potíže

Shania Twain byla v devadesátých letech velkou hvězdou. Na hudební scéně zářila i po přelomu milénia. Pak však jako když utne, po zpěvačce nebylo vidu ani slechu. Stály za tím vleklé zdravotní potíže i peripetie v osobním životě.

Kariérně se zpěvačce dařilo

Nedávno získala zpěvačka Shania Twain svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Kariérně se jí vždy dařilo. Do světa šoubyznysu ji to táhlo již od mládí. Ihned po dostudování střední školy se připojila k dívčí kapele s názvem Flirt. Začala s nimi vystupovat v kanadském Ontariu a zároveň chodila na hodiny zpěvu, aby se v této oblasti zdokonalila. V roce 1987 ji však potkala velká životní tragédie. Její rodiče zahynuli při dopravní autonehodě. Shania Twain se musela postarat o své dva mladší sourozence v situaci, kdy její kariéra byla ještě v plenkách.

Shledání roku: Leoš Mareš ukázal babičku, maminku i dceru Alex. Dojemné video jejich setkání boří internet

Leoš Mareš (46) ví, jak své fanoušky neustále překvapovat a dojímat. Tentokrát si vzal na pomoc babičku, maminku a dcerku Alex. Ve videu natočil jejich setkání a i fanoušci se shodují, že se nedokázali ubránit slzám.
svetzeny.cz

O několik let později, když už se její sourozenci osamostatnili, rozhodla se Shania Twain svou kariéru rozjet naplno. Kazety s nahrávkou svého zpěvu rozeslala několika nahrávacím studiím. Povedlo se jí upoutat pozornost jednoho z nich. V devadesátých letech se jí povedlo proslavit se, vydala tři alba a nahrála bezpočet úspěšných singlů. Její hvězda stoupala i krátce po přelomu milénia. Pak však jako když utne, a zpěvačka zmizela z koncertních pódií i veřejného života.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Shaniu Twain potrápily vleklé zdravotní potíže

Hlavní důvod, proč zpěvačka přerušila svou kariéru, byly vleklé zdravotní potíže způsobené lymskou boreliózou po kousnutí klíštětem. Do toho ještě musela řešit i nervové poškození hlasivek. Jednu dobu dokonce byla přesvědčená, že svůj hlas ztratila už navždy. Naštěstí tomu tak nebylo, ale sedm let trvalo, než se dozvěděla, co s jejími hlasivkami ve skutečnosti je. Následovala operace, která měla zpěvačce hlas navrátit, která byla naštěstí úspěšná. Dnes zpěvačka opět pěje, ale už to není jako kdysi. Některá poškození hlasivek jsou bohužel již trvalá.

Foto: Král Charles a královna Camilla poprvé na trůnu od smrti královny Alžběty

Nový panovník se setkal s více než 900 členy parlamentu a členy Sněmovny lordů, kteří vyjádřili svou soustrast po smrti královny Alžběty. První fotografie, jak sedí Charles a Camilla na trůnu obletěla svět. Jak se vám líbí nový král?
svetzeny.cz

Má za sebou bolestnou zradu manžela a kamarádky

Aby toho nebylo málo, v době, kdy měla zpěvačka zdravotní potíže, ji zradil ten, který jí slíbil, že jí bude vždy oporou – její tehdejší manžel Robert John Lange. Za toho se popová diva provdala v roce 1993. Byl to hudební producent původem z Jihoafrické republiky, který stál za jedněmi z jejích největších hitů. Z počátku jejich vztah vypadal pohádkově. Shania Twain byla na vrcholu své kariéry, usadili se v malebném švýcarském městečku Corseaux v blízkosti Ženevského jezera a v roce 2001 se jim narodil syn Eja.

V roce 2008 byl však pohádky konec. Ukázalo se totiž, že Robert je Shanie nevěrný. A co hůř, podváděl ji s její nejlepší kamarádkou Marie-Anne Thiébau. Tu si pár najal, aby se jim starala o jejich rozlehlý švýcarský zámek čítající 46 pokojů. Marie-Anne Thiébau zde působila jako osobní asistentka. Brzy však prasklo, že se stará o víc než o chod zámečku.

První týden poté, co jsem se o tom poměru dozvěděla, jsem byla připravena zemřít, jít navždy spát a nikdy se neprobudit. Nebo někomu ublížit.

Shania Twain se z nevěry zhroutila, dle svých slov velmi trpěla a zároveň byla „znechucena touhou jiné ženy po zlepšení životní úrovně i za cenu devastace zpěvaččiny rodiny“. Manželství se kvůli nevěře rozpadlo, Robert John Lange a Marie-Anne Thiébau dodnes tvoří pár. Shania Twain se v roce 2011 provdala za obchodníka Frédérica Thiébauda.

Zdroj článku