Přejít k hlavnímu obsahu

Studie: Kdy je nejlepší mít dítě? Těhotenství před svatbou zvyšuje riziko rozchodu, dítě do roka od svatby ho naopak znižuje

Info ikona
Psychologie

Při plánování rodiny je třeba zvážit mnoho věcí. Podle studie existuje vek, kdy je nejlepší mít dítě. Mnoho párů chce, aby jejich štěstí v lásce korunovaly děti. Mnoho lidí má však tendenci zapomínat, že i děti mohou vztah podrobit zkoušce. Pro ty, kteří chtějí dlouhodobý vztah s dětmi, jsou jistě zajímavé následující studijní výsledky:

Existuje nějaký časový okamžik, který zvyšuje pravděpodobnost dlouhodobého vztahu s dítětem? Věda se touto otázkou zabývá již dlouho. Například zpráva Národního centra pro zdravotní statistiku z roku 2012 zkoumala vztah mezi manželstvím a dětmi.

Závěry studie jsou překvapivé

Došlo k závěru, že manželské páry, které měly děti před prvním výročím, měly větší pravděpodobnost, že spolu zůstaly alespoň 15 let, než páry, kterým trvalo mít děti déle. Studie také zjistila, že těhotenství před svatbou snížilo pravděpodobnost, že partneři zůstanou dlouhodobě párem!

Víte, jak zvýšit vaši přitažlivost? Vyzkoušejte těchto 7 psychologických triků

Vzhled není všechno, to, co utváří vaši osobu atraktivní, je právě chování a sympatická osobnost. První dojem a celková přitažlivost osobnosti není nic těžkého. Musíte se jen držet pár základních pravidel a budete hned o něco sympatičtější a přitažlivější.
svetzeny.cz

Studie slouží jako náhled na společnost, není to návod

Měly by se tedy všechny páry, které touží po dlouhém šťastném vztahu, vzít a po roce mít dítě? Samozřejmě že ne. Jako vždy je třeba na studie pohlížet pouze jako na obecné hodnocení. Jsou to pouze čísla, která nemohou předvídat jednotlivé výsledky. Každý člověk a každý pár je jiný a stejně tak i jeho životní situace. Nechat se do těhotenství tlačit společenskými konvencemi se rozhodně nedoporučuje. Spíše by načasování mělo být pro partnera správné a měly by být správné okolnosti.

Zdroj: Freundin


ovulační kalkulačka

Vaše ovulace nastane:Kalkulačka procenta tuku v těle

Kalkulačka procenta tělesného tuku založená na statistických údajích
Jsem

Vaše procento tělesného tuku:

Hodnota postavy bez tuku:

Objem tělesného tuku:

Hodnota vašeho BMI:

Kalkulačka procenta tělesného tuku založená na tělesných proporcích
Jsem

Vaše procento tělesného tuku:

Hodnota postavy bez tuku:

Objem tělesného tuku:

Hodnota vašeho BMI:

Vaše procento tělesného tuku:

Pravděpodobný poměr tuku ve vašem těle vůči ostatním orgánům, svalům, kůži atd. Může se individuálně lišit dle vašeho věku, kondice, nebo daných tělesných proporcí.

Hodnota postavy bez tuku:

Pravděpodobná hmotnost těla - svalů, kostí, kůže, orgánů, tělesných tekutin atd. - bez tuku. Může se individuálně lišit dle vašeho věku, kondice, nebo daných tělesných proporcí.

Objem tělesného tuku:

Pravděpodobná hmotnost samotného tuku. Může se individuálně lišit dle vašeho věku, kondice, nebo daných tělesných proporcí.

Hodnota vašeho BMI:

Hodnota BMI je pouze orientační, berte ji vždy individuálně. Případně doporučujeme konzultaci s lékařem nebo odborníkem na výživu.