Přejít k hlavnímu obsahu

Královská rodina: Internet šokovala část filmu Spencer, kde se princezna Diana váží před a po vánoční večeři

Info ikona
Placeholder image

Princezna Diana je ve filmu Spencer "nucena" vážit se před a po vánoční večeři. Královská rodina se zatím nevyjádřila k samotné věci, nicméně o tomto pravidle se spekuluje už roky.

Nenechte se zmást kanálem YouTube prince Williama a Kate Middletonové, britská královská rodina je stále hluboce zakořeněna v zastaralých a problematických tradicích.

V nejnovějším filmovém zpracování života princezny Diany, Spencer, je Diana Kristen Stewart viděna, jak rozechvěle přijíždí na Vánoce na začátku 90. let na královnino panství v Sandringhamu. Po vstupu je princezna požádána, aby se zvážila. Přirozeně vyjadřuje své znechucení nad touto kategoricky nechutnou tradicí – o které se ve filmu říká, že se tak děje při příjezdu a odjezdu. Diana zmiňuje, že se očekává, že účastníci po svém pobytu přiberou nejméně tři kila, i když se o přesném čísle stále diskutuje.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Podle článku Grazia UK z roku 2018 se vánoční rituál datuje od krále Edwarda VII. (pradědeček královny Alžběty), který „chtěl zajistit, aby se jeho hosté dobře najedli“Mimochodem Edward II. vládl v letech 1901 až 1910, takže rodina měla více než století na to, aby změnila podivné vánoční pravidlo.