Přejít k hlavnímu obsahu

Pryč z ložnice: Vyčistěte si svůj prostor klidu a vyřaďte pětici věcí. Do ložnice nepatří faktury, ale ani knihy

Info ikona
úklid

Vaše ložnice by měla být útulným útočištěm. Zde ale často čeká ten největší chaos a po relaxaci není ani stopa. Nejlepší je dostat tyto věci z ložnice ještě dnes.

Aby ložnice zůstala tou relaxační oázou, jaká má být, měl by zde panovat pěkný pořádek. V ložnici jsou většinou věci, které tam nepatří. Podle některých odborníků byste se měli jednou provždy rozloučit s těmito věcmi:

1. Doklady a smlouvy

Pokud patříte k lidem, kteří mají pracovnu v ložnici, měli byste přehodnotit svoje rozhodnutí. V ložnici vás takové papíry jen trápí a narušují klid. Neustále pak přemýšlíte, co je ještě třeba udělat. Pokud nemáte prostor na pracovnu, dejte vše do šuplíků, dokud si nenajdete čas na tom pracovat.

2. Hromada oblečení

Nepořádek, který oblečení způsobuje na pohovce, židli nebo posteli, ruší váš klid dosti významně. Roztřiďte si oblečení, které lze vrátit zpět do skříně. Pokud patříte k lidem, kteří si dokážou večer předem naplánovat, co si obléknou na další den, pak gratulujeme! Určitě byste to měli udělat. Předejdete tak hromadám oblečení, které jste si ráno oblékli a pak je zase svlékli, protože jste se rozhodli pro jinou věc. Pokud jste spíše spontánní typ: Snažte se být ráno co nejstrukturovanější a nevyhrabávejte ze skříně pět párů kalhot. V ložnici tak zůstane pořádek a po práci můžete rychleji relaxovat.

3. Knihy

Nechápejte tento bod špatně. Knihy do ložnice rozhodně patří, protože přečíst pár stránek před spaním je skvělý způsob, jak se uvolnit. Tento bod je spíše o knihách, které jste již četli. Pokud to není vaše oblíbená kniha, zvažte její darování nebo prodej. Vytvoříte si tak prostor pro nové věci.

4. Ach, ta technologie

Zkuste svou ložnici proměnit v zónu bez obrazovky. Pracovní nebo herní vybavení dejte do pracovny nebo obývacího pokoje. Ložnici pak lze využít jako jakousi digitální detoxikační místnost. Tělo si odpočine – zejména oči – a vy můžete vypnout. Je důležité dělat přestávky od elektronických zařízení. A který pokoj by se k tomu hodil lépe než ložnice?

5. Věci pod postelí

Hodně krabic, boxy nebo krabice pod postelí nejsou dobrý nápad. Rychle se na nich hromadí prach a stejně se téměř nikdy neotevírají. Navíc se musí všechny při vysávání vyndat a následně zasunout pod postel. To je obrovská ztráta času. A máte tendenci rychleji zaplnit úložný prostor věcmi, kterých se nedokážete zbavit, ale které jsou vlastně k ničemu, protože se na ně zapomene, jakmile zmizí pod postelí. Snažte se udržovat prostor pod postelí volný.

Jediná výjimka: ložní prádlo, které se používá pravidelně.Pokud není k dispozici sklep nebo komora, lze zde uložit silné zimní bundy. Zkuste krabice naplnit užitečnými věcmi, které často používáte a potřebujete.