Přejít k hlavnímu obsahu

KVÍZ: Já to řeknu tatínkovi a ten vám vyhlásí válku! Otestujte se, jak dobře znáte legendární pohádkové a filmové hlášky

Info ikona
Pelíšky

V pohádkách i českých filmech mnohdy zaznívají hlášky, které prakticky zlidověly. Lidé je v běžné mluvě používají, ale ne vždycky si pamatují jejich původ. Poznáte film nebo pohádku podle oblíbených vět, které nestárnou? Otestujte své znalosti!

Jste milovníci českých filmů a pohádek? Nenecháte si je utéct nejen o Vánocích? Pak vyzkoušejte své znalosti a zjistěte, zda jste opravdovými odborníky na české pohádky a filmy. V každém testu vyberte jednu správnou odpověď a na konci se dozvíte výsledky. Znáte oblíbené filmové a pohádkové hlášky? Spusťte náš test!

Věděli jste, že...

 ...role ve filmu Marečku podejte mi pero byla napsaná přímo pro Jiřího Sováka? Nebylo jisté, zda ji však herec přijme. Po přečtení ji však nemohl odmítnout.

 ...ve scénáři k filmu Pelíšky původně nebyla scéna s prskavkou? Bolek Polívka ji zapíchl prskavku z čiré improvizace. Reakce Simony Stašové je tak autentická.

 ...během natáčení pohádky S čerty nejsou žerty došlo k požáru. Kostýmy čertů totiž byly ušité z poměrně hořlavé látky a stačil špatný pohyb a látka byla zapálena.

 ...mlýn v pohádce Princezna ze mlejna byl maketou z polyesteru a kartonu, který však mátl i místní, kteří tam pravidelně jezdili.

 ...choreografii, která je známá pro píseň Sladké mámení si vymyslela Zdena Studénková, která si ve filmu zahrála. Ta zaujala zpěvačku Helenu Vondráčkovou natolik, že ji poté převzala.

 ...během slavné scény, kdy Ladislav Smoljak vypráví historku s vodníkem a mlýn pracuje, ve skutečnosti odříkával údajně protipožární bezpečnostní poučku.

 

Kvíz: Kdo chce kam, pomozme mu tam. Znáte české pranostiky a přísloví? Otestujte své znalosti

svetzeny.cz

Zdroj článku