Přejít k hlavnímu obsahu

Legendární Herkules po 27 letech: Herec Kevin Sorbo si sáhl na dno. Mrtvice, obtěžování, ale i velká sláva

Info ikona
Kevin Sorbo

Hlavní hrdina Kevin Sorbo začínal jako průměrný herec, ale jeho kariéra po kultovním filmu i seriálu Herkules rychle odstartovala. Díky roli se nejen světově proslavil, ale našel i svoji životní lásku. Jak dnes vypadá herec ve svých 64 letech a kdo ho údajně obtěžoval?

Kevin se narodil 24. září 1958 v Minnesotě a na vysoké škole studoval marketing a reklamu a hrál v několika divadelních hrách. Už na střední škole vynikal ve sportu a na univerzitě hrál fotbal i hokej. Po ukončení studia se mu po herecké stránce nepodařilo plně prosadit, nějakou dobu pracoval také jako fotomodel.

Legendární Hercules

Kevin Sorbo, byl hvězdou filmu a později i seriálu Herkules: Legendární cesty. Předtím, než si zahrál v tomto obrovském celosvětovém fenoménu, měl Sorbo jen několik dalších rolí. Vše se změnilo, když se upsal sérii nízkorozpočtových filmů na motivy mytologického hrdiny Herkula. Po úspěšných 5 filmech byl natočen i seriál o 6 sériích. V době natáčení se Kevin naučil bojové sporty, a dokonce některé části seriálu i sám napsal. Asi každý milovník tohoto seriálu si pamatuje úvodní znělku.

„Z dob mýtů a legend, když byli staří bohové malicherní a krutí a stíhali lidstvo útrapami. Jen jeden se jim dokázal postavit – Herkules!“

Právě díky seriálu poznal svou nastávající ženu Sam Jenkison, se kterou se oženil v roce 1998. Mají spolu 2 syny a dceru a jejich manželství působí až idylickým dojmem. Dále si zahrál například v populárním sci-fi seriálu Andromeda nebo ve filmu Kull Dobyvatel. Od roku 2005 se Sorbo věnoval práci a hrál ve spoustě nízkorozpočtových filmů.

Mrtvice a uvědomění

Během natáčení pozdějších sérií Herkula, a především během natáčení Kull Dobyvatel, utrpěl Kevin Sorbo zranění ramene. Kvůli tomuto zranění a velkému fyzickému i psychickému vypětí během natáčení seriálu i filmu prodělal tři mrtvice za sebou. Z těch si dodnes nese následky v podobě snížené pohyblivosti a zhoršeného zraku. Právě kvůli těmto nepříjemným zkušenostem se začal více věnovat své rodině, víře a pomoci dalším, kteří utrpěli mrtvici stejně jako on skrze charitu „Svět vhodný pro děti“.

Madonna výjimečně ukázala svých šest dětí. Společná rodinná fotografie dojímá fanoušky

svetzeny.cz

Sexuální obtěžování

Znepokojivá byla však zpráva a přiznání od Kevina, který řekl, že byl sexuálně obtěžovaný. Herec tvrdí, že ho obtěžoval italský návrhář Gianni Versace. Údajně ho zval na večírky a sliboval mu kariéru v modelingu. Nabídku odmítl a s Versace nikdy nespolupracoval.

V poslední době ho však můžeme vidět v seriálu Supergirl. Herec se naposledy objevil ve filmu The Girl Who Believes in Miracles. V postprodukci je hned několik dalších filmů pro nadcházející dva roky, kde má menší či větší role, charismatický herec se do důchodu rozhodně nechystá.

Zdroj článku