Přejít k hlavnímu obsahu

Charisma neztrácí ani po letech: Johnny Depp oslavil narozeniny s očištěnou pověstí

Hollywoodská hvězda, která se i přes eskapády a skandály těší velké popularitě fanoušků a donedávna i tvůrcům. Když po něm režiséři sáhli, byla to sázka na jistotu. Herec, ale také zpěvák, si během dlouhé a plnohodnotné kariéry užil své. V posledních šesti letech obzvlášť, když jeho pověst a s tím spojené filmové nabídky upadali vlivem článku jeho bývalé ženy. Před pár dny Johnny své jméno očistil a dal si tak symbolicky ke svým narozeninám, které oslavil 9. června, dárek v podobě očištění reputace. Jeho charisma, které neztrácí ani s přibývajícím věkem, prošlo několika těžkými momenty i skandály, které ustál s grácií a rozvahou.

Těžké dětství

Narodil se v Kentucky, kde ale dlouho nezůstali, protože otec kvůli práci cestoval. Během soudních tahanic vyšlo najevo, že už jako malý musel Johnny čelit domácímu násilí, spolu se svými třemi sourozenci, byli často terčem verbálních i fyzických útoků své matky. Když mu bylo patnáct let, rodiče se rozvedli. V šestnácti letech skončil se školou založil kapelu The Kid a odešel do LA.

Všudypřítomné drogy

Možná těžké dětství, možná stěhování do LA a místní život Johnnyho přivedli k drogám. Údajně už ve dvanácti letech měl problém s drogami, který vyvrcholil v době, kdy se předávkoval heroinem jeho přítel River Phoenix. O herci je všeobecně známo, že celý život bojuje více či méně úspěšně s omamnými látkami či pitím alkoholu.

Johnny Depp v průběhu let

Nevydařené manželství

V LA se Johnny potkal s Lori Allison, kterou si ve dvaceti vzal za manželku. Nemělo to však dlouhé trvání a manželství skončilo rozvodem. Lori však může potažmo za Johnnyho kariéru, protože ho seznámila s Nicolasem Cagem. Ten ho vzal k filmovému agentovi, který Johnnymu zajistil roli ve filmu Noční můra z Elm Street, která byla jeho první rolí.

Rodinné zázemí s Vanessou

Po různých eskapádách a vztazích, Johnny chodil například v Winonou Rider, Kate Moss nebo Jenifer Grey, se dal dohromady s francouzskou herečkou a zpěvačkou Vanessou Paradise, se kterou má dvě děti - syna a dceru.

Zatčen za napadení

Soukromí je pro herce a zpěváka svaté, nikdy nebyl z těch, kteří by své děti vystavovali titulkám nebo dokonce prodával fotky svých dětí. Právě naopak, Johnny vždy chránil soukromí své i dětí. V minulosti byl dokonce údajně několikrát zatčen za potyčky s dotěrnými paparazzi.

Nedostudovali střední, přesto jsou úspěšní: Kdo ze slavných nemá ani maturitu?

Nemají ani střední, přesto se jim dobře daří. Možná, že vlastně víc než to. Jsou bohatí, úspěšní a slavní a jejich fanoušci k nim mnohdy vzhlíží jako k inteligentním a morálním vzorům. Tušíte správně, řeč je o celebritách, které ke slávě a štěstí vzdělání nepotřebovaly. Možná vás překvapí, kdo ze slavných nedokončil ani střední školu. Zjistěte, kteří známí lidé školu nedokončili, a rozhodně by se nedalo říct, že by jim to bránilo ve štěstí, ba naopak.
svetzeny.cz

Problémová druhá manželka

S herečkou Amber Heard se seznámil herec při natáčení filmu Rumové deníky. Že to byl vztah od začátku jako z italského filmu ukázaly výpovědi u soudu. Manželství dlouho nevydrželo, co však následovalo po něm si neuměl nikdo představit. Exmanželka se pro britský deník rozepsala o tom, že je údajně známá oběť domácího násilí a právě její obvinění, které na začátku června porota smetla ze stolu jako lživá, zapříčinila, že od Johnnyho dali ruce pryč všichni režiséři a na dlouhou dobu si nezahrál v pokračování například Fantastických zvířat nebo Pirátů z Karibiku.

Soudní spory

V soudních síních byl v posledních letech velmi často - rozváděl se, žaloval britský deník a naposledy svou exmanželku. I když v Británii uvěřili Amber a jejím tvrzením, v Americe se rozjela pořádná soudní bitva, monstrózní soud, který se jistě zapíše do dějin. Na povrch vyplynula spousta informací, které by měly zůstat jen mezi nimi. Navzájem se obviňovali z domácího násilí. Johnny Depp dodal důvěryhodnější a lepší důkazy, o čem rozhodla porota. Po šesti letech tak své jméno očistil a mohl si nejen on oddechnout.