Přejít k hlavnímu obsahu

Připravujete kuřecí maso? Tento trik vám usnadní čas i nervy při jeho očišťování

Info ikona
kuřecí maso

Připravujeme oběd a jako správné hospodyňky uvítáme triky, které nám usnadní přípravu nebo ušetří čas. Kuřecí maso je rychlé na přípravu, někdy nás ale potrápí očišťování. Díky tomuto triku to budete mít raz dva!

Usnadnit si život chce každý z nás. Svět ženy vám přináší triky do kuchyně, které vám usnadní život a vy tak budete mít více času na rodinu nebo odpočinek.

Na našem webu najdete rady, jak přes noc vyčistit troubu, jak správně a rychle krájet cherry rajčata nebo jak by se měl používat cedník. Všchy tyto rady a typy jsou zde od toho, aby vám usnadnily život. Teď tu máme další! Pokud připravujete kuřecí maso, určitě neuniknete očišťování. Šlachy nás dokáží pěkně potrápit, a proto vám přinášíme video, které by vám nemělo uniknout.

Trhané kuřecí? Díky triku ho budete mít za minutu

svetzeny.cz

Jak očistit kuřecí maso 

Nejprve maso vyjměte z obalu a omyjte ho důkladně vodou. Očistěte maso a šlachu v kuřecím prsíčku si ponechte nakonec. Jestli se vám nechce složitě vykrajovat, tento trik vám zaručeně pomůže. Stačí k tomu vidlička a ubrousek!

Benefity kuřecího masa 

  1. Je vhodné do dietního jídelníčku.
  2. Obsahuje málo tuku.
  3. Je nejlevnější z masných výrobků.
  4. Je rychle zpracovatelné v kuchyni.
  5. Obsahuje bílkoviny a další tělu prospěšné vitamíny jako je vitamin A, D, E, K.
  6. Kromě jiného obsahují selen, fosfor a niacin, který je klíčovým hráčem v energetickém metabolismu buňky.

Pokud se snažíte udržet si váhu nebo zhubnout, je kuřecí maso ideálním společníkem a bývá doporučováno i fitness trenéry. "Kuřecí maso bych doporučil každému klientovi, který ke mně přijde. Obsahuje minimum tuku a má skvělé výživové hodnoty. Pokud hubnete, nevolil bych jako přílohu rýři, ale brambory nebo batáty. Důležité je rovněž nezapomínat na zeleninu. Příprava jídla je velmi rychlá, proto zde mizí i výmluvy klientů, že na přípravu jídla nemají čas," říká fitness trenér a výživový poradce Michal Šetina.