Přejít k hlavnímu obsahu

Umíte používat cedník? Vsadíme se, že to děláte špatně

Info ikona
Lifehack

Každá hospodyňka uvítá dobré tipy, které ji usnadní práci v kuchyni. Času je málo a práce hodně.

Maminka nás od malička učí nějaké ty vychytávky při vaření. Vzpomínáte, když vás učila dát cedník do dřezu, vylít vodu včetně brambor do cedníku a poté zpátky vrátit brambory do hrnce? Prozradíme vám, že vás to učila špatně. Cedník se totiž nakonec používá přesně naopak!

Přemýšlíte, jak naopak? Je to jednoduché! Když uvaříme brambory v hrnci, vložíme cedník do hrnce a nad umyvadlem otočíme vzhůru nohama. Voda se vylije a v hrnci vám zůstanou už pouze brambory. Pořád si nevíte rady? Jednoduché video vám pomůže:

Víte, že voda z uvařených brambor či těstovin se dá použít? 

S TÍMTO DŮMYSLNÝM TRIKEM MŮŽETE SVOJI TĚSTOVINOVOU VODU POUŽÍT MÍSTO TOHO, ABYSTE JI VYHODILI

Je jedno, jakou omáčku si zvolíte k těstovinám - určitě by v ní měla být trocha vody z těstovin. Těstovinový škrob rozpuštěný ve vodě zajišťuje krémovou konzistenci a dodává vaší těstovinové omáčce skvělou vůni. Typ omáčky je irelevantní, protože vodu lze použít kdekoli. Zkuste to příště a dodejte vaší omáčce více chuti. 

BRAMBOROVÁ“ VODA JE DOBRÝ ČISTÍCÍ PROSTŘEDEK

Voda z brambor obsahuje vysoké množství kukuřičného škrobu, který je mimo jiné pomocníkem při odstraňování mastnoty. Lze jej tedy použít jako ideální čistící prostředek. Můžete s touto vodou vyčistit pánve, ale i okenní rámy nebo třeba plastový zahradní nábytek. Jednoduše navlhčete hadřík teplou vodou z brambor, otřete znečištěné povrchy a opláchněte čistou vodou.

Čištění trouby přes noc: Jednoduché, šetrné k životnímu prostředí a účinné

svetzeny.cz

Nedávejte, prosím, mléko do dveří chladničky. Je to to nejhorší místo

svetzeny.cz