Přejít k hlavnímu obsahu

Za pár minut do kondice

„Na cvičení nemám čas.“ Obvyklá výmluva, proč mnohé z nás sportovní aktivity stále odkládají. Přitom stačí najít si správný druh pohybu, který zabere jen chvilku a maximálně prospěje vašemu tělu.

Když na cvičení máte 30 MINUT

Kruhový trénink
Stihnete ho před prací a do nového dne vyrazíte nadopovaná endorfiny.

Jak to funguje? Dalo by se říct, že rychle a efektivně. Cvičební program, který vznikl v USA, střídá prvky aerobního a silového cvičení. Nastartuje spalování tuků, posílí svaly a zpevní tělo. Jednotlivá stanovistě uspořádaná do kruhu se střídají v pravidelných, asi půlminutových až minutových intervalech. Mezi každým cvikem je krátká pauza. Za půl hodiny hotovo. Stačí najít si 2x týdně 30 minut, abyste poznala účinky cvičení na své kondici. Většina kruháčů nabízí asistenci trenéra, takže nehrozí, že byste cvik prováděla chybně. Některá z fitek jsou navíc určena výhradně pro ženy, takže i dámy, které se ostýchají mezi svalovce do posilovny, si mohou v klidu posÍlit a vytvarovat tělo.
Kde můžete vyzkoušet? contours.cz, freshkruhac.cz, cz.itsmilon.club

Když na cvičení máte 20 MINUT

EMS čili Elektro Myo Stimulace
Tohle cvičení vypadá jako ze sci-fi, ale patří k super fitness trendům.

Jak to funguje? Do svalů jsou pomocí speciální vesty a kalhot vysílány jemné elektrické impulzy, které zvyšují a prohlubují účinnost cvičení. Během dvacetiminutové lekce EMS se zapojí až 90 % svalových partií včetně těch, které normálně zůstávají pohybem nedotčené. Intenzitu elektroimpulzů koriguje trenér, který vám dává instrukce, jak správně cvičit. Stačí zajít do speciálního fitka jednou týdně, aby se trénink projevil na vaší postavě.
Kde můžete vyzkoušet? bodyexpress.cz, xbodyworld.com, bodybody.cz

Když na cvičení máte 10 MINUT

Skákání přes švihadlo
Není to jen dětská hračka, ale i zábavný způsob cvičenÍ.

Jak to funguje? Skákat umí každý, ale skákat správně málokdo. Paže byste měla mít volně podél těla a lokty svírají s trupem pravý úhel. Zpevněte tělo a zlehka přeskakujte švihadlo. Za 10 minut spálíte přibližně stejné množství kalorií jako za hodinu svižné chůze.
Kde můžete vyzkoušet? Lekce si vyberte na ropeskipping.cz.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku