Přejít k hlavnímu obsahu

Proč namočit každý večer nohy do octové vody: Odstraníte zápach a zbavíte se ještě jedné nepříjemnosti

Jablečný ocet je plný zdraví prospěšných látek. Své využití ale nemá jen v kuchyni, hodí se i při redukčních dietách, k úklidu, k odstranění vodního kamene, v péči o vlasy nebo dokonce i o vaše nohy. Přečtěte si, proč byste měli do octové lázně namáčet svá chodidla i vy.

Jablečný ocet je oblíbeným dochucovadlem salátů, kterým dodá lehkou kyselost a příjemnou chuť. Vzhledem k tomu, že je plný vitamínů a minerálů, zeleninový salát se během okamžiku stane přímo vitamínovou bombou. Byla by ale škoda jablečný ocet používat pouze v kuchyni, své využití má i v domácnosti nebo v péči o tělo.

Proč je prospěšná octová koupel pro nohy?

Jablečný ocet je díky svým dezinfekčním účinkům velmi účinný v boji proti nejrůznějším infekcím a bakteriím. Proto se skvěle hodí k péči o chodidla. Každodenní ozdravná lázeň vás zbaví prvotních příznaků mykózy na chodidlech i nehtech. Ocet navíc potlačí i nepříjemný zápach nohou, který umí znepříjmenit život zejména v teplých letních dnech. Lázeň prospěje i kůži, kterou zbaví suchosti, popraskaných pat a pomůže i s ošetřením mozolů a bradavic. V takovém případě je možné ocet aplikovat přímo na postižená místa pomocí vatového tamponu. Octovou lázeň si dopřávejte preventivně i po příchodu z koupaliště nebo bazénu, abyste zamezili riziku vzniku plísní nohou. A jak si octovou lázeň připravit? Do lavoru si napusťte příjemně teplou, ne horkou, vodu a přilijte jednoho panáka jablečného octa. Nožky v lázni namáčejte aspoň 15 minut.

Jablečný ocet nepatří pouze do kuchyně. Poděkují vám i vaše vlasy

Jablečný ocet pravděpodobně používáte doma v kuchyni nebo při úklidu. Využívá se nejen při redukčních dietách, při úklidu nebo k odstranění vodního kamene, doslova prospěje i vašim vlasům. Přečtěte si, jak jej správně použít, abyste měli krásné a lesklé vlasy.
svetzeny.cz

Octová lázeň udělá dobře celému tělu

Do teplé vody nemusíte namáčet jen nohy, ale klidně i celé tělo. Díky antibakteriálním, antivirotickým a antimykotickým účinkům octa vás lázeň může zbavit nepříjemného akné po celém těle, potlačit zápach a zamezit tvorbě vrásek. Jak si lázeň připravit? Nalijte jeden šálek jablečného octa do napuštěné vany a v lázni relaxovat 20 minut. Poté se osprchujte vlažnou vodou a ošetřete pokožku hydratačním krémem. Do vody můžete přidat i pár kapek svého oblíbeného éterického oleje.

 

Jablečný ocet si můžete vyrobit sami doma podle tohoto receptu:

Připravte si:
1 kg jablek z vlastní zahrady nebo v BIO kvalitě
2 litry vody vhodnou 5litrovou nádobu na kvašení    
plátno, utěrku nebo dětskou plenu

Jablka omyjte ve vodě a zbavte je stopky a bubáka. Nastrouhejte je nahrubo, včetně slupky i vnitřku jablka. Vše vsypte do velké kvasné nádoby. Dva litry vody převařte, nechte vystydnout a nalijte k nastrouhaným jablkům. Sklenici překryjte plátýnkem a upevněte gumičkou. Nechte v temnu při pokojové teplotě zhruba 10 dnů odpočívat. Každé ráno a večer směs promíchejte vařečkou. Po 10 dnech přelijte přes plátno do druhé nádoby. Opět zakryjte plátnem a uložte v temnu na 3 týdny. Jakmile se přestanou tvořit bublinky, ocet přelijte do malých skleniček. Uchovávejte nejlépe v ledničce.

Zdroj článku