Přejít k hlavnímu obsahu

Podpořte imunitu! Vsaďte na vitamin C a zinek

pomeranč, vitamin c

Zdroj: pixabay.com

Zima je náročné období pro náš imunitní systém, který čas od času podlehne nachlazení, pokašlávání a posmrkávání. Staráte se aktivně o svůj imunitní systém? Zkuste doplněk stravy Herba-C Rapid od Walmarku s vysokou dávkou vitaminu C a zinku, který pomůže vaší imunitě bojovat a chránit tak tělo proti virům a bakteriím. Přípravek navíc obsahuje optimální kombinaci 4 bylinných extraktů, které se tradičně používají pro podporu dýchacích cest i imunitního systému.

Hlavními složkami jsou echinacea, kurkuma, černý bez, pelargonie, vitamin C a zinek, které nakopnou imunitní systém a podporují dýchání. Kurkuma, černý bez, vitamin C a zinek navíc chrání buňky před oxidativním stresem způsobeným volnými radikály.

Info ikona
Doplněk stravy

Účinky aktivních látek

Vitamin C také známý jako kyselina askorbová, je ve vodě rozpustný vitamin důležitý pro mnoho fyziologických funkcí. Naše tělo potřebuje konstantní příjem vitaminu C, protože si ho neumí samo vytvořit. Kromě podpory imunitního systému vitamin C také přispívá k tvorbě kolagenu a tím uchovává zdravé kosti, chrupavky, zuby, dásně a kůži. Navíc chrání buňky před oxidativním stresem způsobeným volnými radikály a přispívá také ke snižování únavy a vyčerpání.

Zinek je nezbytnou minerální látkou pro celou řadu biologických funkcí a je důležitou složkou mnoha enzymů v lidském těle. Zinek podporuje správnou funkci imunitního systému a chrání buňky před oxidativním stresem způsobeným volnými radikály.

Echinacea (Echinacea purpurea) je jednou z nejoblíbenějších rostlin tradičně používaných pro podporu imunitního systému a dýchacích cest. Zároveň má příznivý vliv na dolní močové cesty.

Pelargonie (Pelargonium sidoides) je v jižní Africe používána již po staletí kvůli svému příznivému vlivu na horní cesty dýchací.

Černý bez (Sambucus nigra) je rostlina používána po staletí kvůli svému příznivému vlivu na zdraví. Podporuje dýchací cesty a celkově imunitní systém. Přirozeně obsahuje celou řadu cenných látek jako tannin, aminokyseliny, karotenoidy, rutin, vitaminy a flavonoidy. Chrání buňky před oxidativním stresem způspobeným volnými radikály. Přispívá k pročištění organismu.

Kurkuma (Curcuma longa) je rostlina původem z Indie, která má velmi dlouhou historii používání – datuje se takřka 4000 let dozadu. Je hojně používána kvůli svému příznivému vlivu na zdraví. Je považována za jednu z nejúčinnějších rostlin díky svým silným antioxidačním vlastnostem, pomáhá podpořit dýchací cesty a celkový imunitní systém.

Pro koho je ideální?

Herba-C je určen především osobám, které hledají silnou akutní podporu pro dýchací cesty a imunitní systém při prvních projevech nemoci. Rovněž pomáhá lidem, kteří chtějí doplnit lékařem předepsanou léčbu nebo osobám, které potřebují podpořit imunitu v době blízkého kontaktu s nachlazením (například maminky nemocných dětí, partner, sezóna nachlazení na pracovišti). Doporučuje se lidem s oslabenou imunitou jako jsou senioři starší 65 let, lidé užívající dlouhodobě léky, osoby s nezdravým životním stylem. Je nevhodný pro děti do 12 let, těhotné a kojící ženy.