Přejít k hlavnímu obsahu

Nejhorší zlozvyky, kvůli kterým přibíráte na váze: Nákupy s prázdným žaludkem jsou jen začátek

Info ikona
Váha

Přibírání na váze je problém, který trápí mnoho lidí po celém světě. Většinou za tímto problémem stojí kombinace nesprávného stravování a nedostatku pohybu. Existuje však i několik zlozvyků, které mohou být skrytými viníky váhového přírůstku. Přečtěte si, které to jsou a jak se jim vyhnout.

Nedostatek spánku vede k pocitu hladu

Nedostatek spánku je jedním z hlavních faktorů, které mohou přispět k nárůstu váhy. Když nejste dostatečně vyspaní, vaše tělo produkuje více hormonu ghrelinu, který zvyšuje chuť k jídlu, zejména k nezdravým a kalorickým potravinám. Současně se snižuje produkce hormonu leptinu, který vám dává signál, že jste se dostatečně najedli. To vede k přejídání a nesprávnému stravování.

Řešení: Snažte se svému tělu dopřát alespoň 7-8 hodin spánku denně. Udržování pravidelného spánkového režimu a omezení elektronických zařízení v ložnici může pomoci zlepšit kvalitu vašeho spánku.

Dobroty před spaním se ukládají do tuku

Jíst těžké a kalorické jídlo těsně před spaním může být katastrofou pro váš metabolismus. Tělo má během noci omezenou schopnost trávit potravu, což vede k ukládání tuku. Navíc může mít noční mlsání negativní vliv na kvalitu vašeho spánku.

Řešení: Snažte se jíst lehčí večeři alespoň dvě hodiny před spaním. To dá tělu dostatek času na trávení a zajištění klidného spánku.

Nákupy s prázdným žaludkem obsahují zbytečně mnoho nezdravých potravin

Vyrazit na nákupy, když máte hlad, je jednou z nejlepších cest k tomu, abyste nakoupili nezdravé a kalorické potraviny. Když jste hladoví, máte tendenci sáhnout po rychlých a nezdravých svačinkách, které mohou zvýšit váš příjem kalorií.

Řešení: Nikdy nechoďte nakupovat s prázdným žaludkem. Mějte vždy seznam potravin a držte se ho. To vám pomůže nakupovat zdravější potraviny a vyhnout se impulzivním nákupům.

S povislými pažemi zatočíte i po padesátce! Nevěříte? Jednoduché cviky na pár minut denně dokážou zázraky

svetzeny.cz

Alkohol je kalorická bomba a zvyšuje chuť k jídlu

Alkohol obsahuje mnoho prázdných kalorií a může také snižovat vaši kontrolu nad tím, co jíte. Při konzumaci alkoholu máte tendenci přejídat se a volit nezdravé občerstvení.

Řešení: Omezte konzumaci alkoholu na minimum, nebo jej úplně vynechejte. Pokud pijete alkohol, nezapomeňte k němu pít vždy i čistou vodu.

Vynechání snídaně zpomaluje metabolismus

Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, a pokud ji vynecháte, může to mít negativní vliv na vaše stravovací návyky po celý den. Když vynecháte snídani, můžete mít později tendenci přejídat se nebo sáhnout po nezdravých svačinkách. Snídaně navíc nastartuje váš metabolismus, který bez ní může být zpomalený.

Řešení: Snažte se začít den zdravou a vyváženou snídaní, která obsahuje vlákninu a bílkoviny. To vám pomůže nastartovat metabolismus, udržet si energii a držet chuť k jídlu pod kontrolou.

Velké porce tělo nezpracuje a ukládají se do tuku

Člověk má tendenci sníst všechno, co je mu naservírované. Ale velké porce jídla mohou vést k nadměrnému příjmu kalorií, aniž si to uvědomíte.

Řešení: Snažte se sledovat svou porci a zvykněte si na menší a vyváženější porce. Můžete si také dělit jídlo s přáteli nebo si nechat zbytek na doma. Doma si dávejte jídlo na menší talíře, což porci opticky zvětší, aniž byste se přejedli.

Vyzkoušejte nejlepší přírodní antibiotika a připravte se na zimu. Rostou všude okolo vás a najdete je i ve spíži

svetzeny.cz

Zdroj článku