Přejít k hlavnímu obsahu

Zfanatizovaná Eva Braunová: Láska k Hitlerovi pro ni byla důležitější než cokoliv jiného, zemřela podobně jako Himmler nebo Goebbels

Těžko uvěřit, že někdo jako Adolf Hitler (†56) působil na ženy jako magnet. Jeho moc, vliv a narůstající popularita velmi přitahovala tehdy mladičkou Evu Braunovou (†33). Nejhorší lidská bestie v dějinách si dívku omotala okolo prstu a ona by pro jeho pozornost udělala cokoliv. Nepochopitelný plán na získání Hitlera se Evě podařil a nakonec věrně kráčela po jeho boku až do posledního vydechnutí.

Když se Eva poprvé setkala s Hitlerem, bylo jí pouhých sedmnáct let. V té době pracovala jako asistentka ve fotografickém studiu a z Adolfa byla hvězda vzkvétající nacistické strany, jež všem slibovala nový a lepší stát. Seznámení s mocným mužem bylo pro dívenku osudové. Jak moc, to však netušila ani v nejdivočejším snu. 

Hitler žil se svou neteří

Typická árijská slečna Hitlera zaujala, ale prozatím měla smůlu, protože budoucí vůdce žil se svou vlastní neteří Geli. Třiadvacetiletou ženu se snažil Hitler ovládat, nedával jí žádný vlastní prostor a chtěl ji mít zcela pod kontrolou. Mladá dáma výlevy svého strýce už nedokázala dál snášet a situaci vyřešila po svém - zastřelila se. To byla příležitost pro Braunovou, která se splnil sen a stala se Hitlerovou milenkou. Mělo to ovšem malý háček, nikdo o ní nesměl vědět.

Nevyzrálá Braunová se dvakrát pokusila o sebevraždu

Nastalá situace Evě vyhovovala pouze pár měsíců. Postupně chtěla víc a ne se skrývat, kdykoliv si Hitler usmyslel, že má chuť na nějaké hrátky. Citově nevyzrálá slečna si tak větší pozornost milence získala tím nejhloupějším způsobem. Napsala dopis na rozloučenou a otočila proti sobě nabitou zbraň. Kulka jí však uvízla v krku a lékaři ji v nemocnici zachránili. Hitler ji potom slíbil, že ji bude častěji navštěvovat. Chvíli byl klid, ale když byl Hitler jmenován německým kancléřem, začal být zavalen prací a budováním armády. To opět znamenalo jediné. Eva tentokrát vynechala zbraň, ale pokusila o sebevraždu předávkováním léků, které doma našla.

Hitlerova ochutnávačka jídla Margot Wölk: "Denně jsem plakala úlevou, že jsem přežila"

Představte si, že každý talíř jídla, který sníte, může být vaším posledním. Že snídaně, obědy a večeře jsou potenciálně smrtící. A stejně je musíte jíst. Margot Wölk za druhé světové války pracovala jako jedna z patnácti ochutnávaček jídel Adolfa Hitlera. Denně testovala jeho jídla, zda nejsou otrávená. Práce trvala dva roky, Margot však poznamenaly na celý život.
svetzeny.cz

Tajný vztah před zraky nacistických pohlavárů

Podruhé měla štěstí a nyní ji zachránila její mladší sestra. V tu chvíli si Adolf uvědomil, že je čas vyvést Evu do společnosti svých nacistických souputníků. Vyvezl ji do svého alpského útočiště Berghofu. Začátek na novém místě nebyl pro Braunovou lehký, domovnicí totiž byla Hitlerova nevlastní sestra, tedy maminka jeho mrtvé milenky Geli a Evě dávala hodně najevo svou nelibost vůči její osobě. O dost lépe ji přijaly manželky vysoce postavených nacistů. Nejvíce se Eva přátelila s Magdou Goebbelsovou, jež pomáhala držet její vztah s Hitlerem pod pokličkou. Ostatně, kdykoliv přijeli za vůdcem VIP hosté či zahraniční státníci, musela se Braunová schovat. 
 

Braunová chtěla po Adolfovi dítě

Na život v utajení si zfanatizovaná žena sice zvykla, ale přesto se nevzdala velkého snu stát se paní Hitlerovou. Začala vznášet dotazy na potomstvo, ale ty vždy Hitler smetl ze stolu se slovy, že on, jakožto génius nemůže mít děti, protože pokračovatelé rodu by nikdy nedosáhli takové úrovně, jako jejich otec. Snažila se mu být alespoň velkou oporou, když už všichni věděli, že Německo prohraje druhou světovou válku. Hitler byl stále více vystresovaný a blížící se prohra mu hodně brnkala na nervy. Každý den ho brala na procházku, četli si a odpočívali. V lednu 1945 však Hitler opustil Berghof a ukryl se v berlínském bunkru. 
 

Sally Perel obelstil nacisty: Židovský chlapec přežil válku v Hitlerjugend, smrti se vyhnul díky lsti

Když jeho příběh spatřil světlo světa, mnozí mu nevěřili, že je pravdivý. A podle mnohých zaprodal svoji duši a původ. Sally Perel totiž byl jeden z přeživších holocaustu, jeho příběh je ale výjimečný tím, že válku přestál přímo uprostřed nacistů – v mládežnické organizaci Hitlerjugend. Jak to dokázal?
svetzeny.cz

Zfanatizovaná dívka by udělala pro Hitlera cokoliv

Braunová se samozřejmě chtěla dostat ke svému milovanému muži. „Přišla jsem, protože našemu vůdci vděčím za všechno úžasné v mém životě,“ měla Eva říci Hitlerově sekretářce. Do bunkru byla vpuštěna a i přesto, že všem bylo jasné, že Německo je dně, vůdce stále věřil, že se mu podaří vyhrát. Pomatený manipulátor si prohru nechtěl připustit a Braunová ho v dalších bojích ještě podporovala. 20. dubna 1945 začali Sověti ostřelovat Berlín a válka byla jasně prohraná. 

Z Braunové se stala paní Hitlerová

O devět dní později v bunkru kdesi pod Berlínem se Eva konečně dočkala. Po dlouhých čtrnácti letech v utajení se stala paní Hitlerovou! Do světa však osobně radostnou novinku vykřičet nestihla. Psychopatický novomanžel měl pro ni jedno velké překvapení. ‚‚Teď, před ukončením této pozemské existence, jsem se rozhodl vzít si za manželku dívku, která se po letech věrného přátelství dobrovolně vrátila do téměř obležené město, aby sdílela svůj osud s mým. Její přání je připojit se ke mně ve smrti jako moje žena,” napsal prý Hitler před uzavřením sňatku do své závěti. Názory se ale různí, některé prameny tvrdí, že závěť sepisoval až po obřadu. 

O den později Evu požádal, jestli s ním společně spáchá sebevraždu a zamilovaná mladá paní samozřejmě souhlasila. Dočkala se smrti, o které snila - ve stylu Romea a Julie. Dívka rozkousla kyanidovou kapsli a Hitler se střelil do pravého spánku. Jejich těla pak byla z bunkru vynesena a spálena na zahradě.

Mladá žena k Hitlerovi vzhlížela a byla jím zcela okouzlena
Zdroj článku