Přejít k hlavnímu obsahu

Pěvecké duo Eva a Vašek: Čím se dnes živí a proč budou trávit Vánoce odděleně?

Známé pěvecké duo Eva a Vašek, které tvoří manželé Eva a Václav Ševčíkovi, patřilo před lety k nejoblíbenějším hudebníkům pro starší generaci. Po letech velkých úspěchů zmizeli z veřejného života, avšak muzice se věnují i nadále. Jen Eva se soustředí na publikum v USA a Vašek vydal sólovou desku. Jak budou trávit letošní Vánoce a jakou těžkou životní zkouškou si museli v posledním období projít?

Z Česka zmizeli do Ameriky

Do povědomí Čechů se duo Eva a Vašek zapsalo v 90. letech nesmrtelným hitem Bílá orchidej. Skladba jim vynesla závratnou popularitu, jejich koncerty byly roky beznadějně vyprodané. Na největší úspěch už se Evě a Vaškovi po oddychové pauze a několika sporech v hudební branži nepodařilo navázat a víceméně se po nich slehla zem. V roce 2021 se ale opět fanouškům ozvali. Manželé překvapili sdělením, že od října 2019 žijí natrvalo v USA a budují si tam novou hudební kariéru

Jak by vypadala legendární Marilyn Monroe: Video ukazuje její proměnu až do roku 2025

V průběhu svého krátkého, ale zato pořádně nabitého života se Marilyn Monroe stala nejen ikonou Zlatého věku Hollywoodu, ale i symbolem věčné krásy a elegance. Zanechala nesmazatelnou stopu ve filmovém průmyslu a srdcích fanoušků. Přečtěte si, jaký život Monroe prožila a podívejte se, jak by dnes vypadala ikona, jejíž odkaz přetrvává a fascinuje i po mnoha letech od její tragické smrti.
svetzeny.cz

Eva prošla velkou proměnou

Se životem v Americe už měli Ševčíkovi zkušenost z let minulých, kvůli dceři a jejímu studiu tam pobývali před 15 lety. Dnes je tam Eva známá jako Eva Adams, zpívá pro stejné publikum jako v Česku, ale spontánnosti a vřelého přijetí si tam užívá stejně jako v rodné zemi. „A máme v angličtině i text k písničce Bílá orchidej, který nám udělala Američanka Nancy,“ prozradil Václav Ševčík serveru eXtra.cz. Jeho žena také prošla během let významnou změnou image. Zatímco české publikum ji zná spíše v té lidovější podobě, kdy vystupovala v modelech, korespondujících s typem prezentované šlágrové hudby, v USA se proměnila v šik dámu s módním účesem a obměnila také svůj šatník. Ten nyní dává vyniknout i její pěkně tvarované a štíhlé postavě. 

Vašek v ohrožení života

V letošním roce žijí manželé víceméně odděleně. Eva je s dcerou v domě na Floridě, Ševčík se věnuje svým podnikatelským aktivitám doma. O rozchodu nebo snad odloučení z neporozumění ale nemůže být řeč. Zpěvák totiž prodělal v pátek 13. prosince 2022 mrtvici a strávil přes tři měsíce v nemocnici. I proto musel zmírnit tempo, a napnout veškeré síly na svou rekonvalescenci. Jeho žena má nasmlouvaná vystoupení v Americe, a tak se jejich cesty na chvilku rozdělily. „Do důchodu se nechystám. Mám firmu, stále se učím novým věcem. A samozřejmě stále jsem hudebně činný,“ potvrdil pro CNN Prima News Ševčík, který vydal také sólové album. 

Kluk z obalu Kinder čokolády: K jeho tváři se hlásí dva muži, kdo mluví pravdu?

Kdo by si nepamatoval usmívajícího se klučinu z obalu Kinder čokolády. Modrooký chlapec nás při nákupu sladké dobroty provázel čtrnáct let. Jak vypadá dnes je trochu záhadou. Můžete si vybrat mezi dvěma muži, kteří tvrdí, že jsou oním chlapcem. Jeden je anglickým modelem, druhý pochází z Itálie a také se živí modelingem. Kdo z nich mluví pravdu se ale asi nedozvíme.
svetzeny.cz

O Vánocích budou každý zvlášť

Společně nestráví Eva a Vašek ani nadcházející vánoční svátky. Eva vystupuje na adventních koncertech pro své fanoušky v USA a Václav Ševčík stráví Štědrý den u stromečku v Česku. Ani to ale nebude v jejich dlouhém partnerském vztahu žádná překážka, kterou by nedokázali překonat. „Vzhledem k tomu, že jsem byl v minulosti voják z povolání, tak tyto svátky jsem často musel trávit u vojáků základní služby v kasárnách. Rodinu jsem naučil, že si svátky můžeme udělat kdykoliv budeme chtít a nedívat se přitom na kalendář,“ doplnil pro CNN Prima News zpěvák. 

Eva a Vašek
Zdroj článku