Přejít k hlavnímu obsahu

Změna image na klik: Už máte v mobilu virtuální zrcadlo?

Přemýšlíte, jestli by vám slušela červená rtěnka? Klikněte dvakrát na svůj telefonní displej a jednoduše se podívejte. Díky novým beauty aplikacím je totiž možné měnit look z pohodlí domova.

„Pokud šetříte nakupováním na internetu, ale u výběru oblečení, brýlí nebo kosmetiky si nejste jistá, jak vám bude vybrané zboží slušet, virtuální zrcadlo je přesně to, co hledáte,“ vysvětluje Vít Endler, podnikatel a spolumajitel česko-slovenského start-upu Virtooal.com. "Je to nenahraditelný pomocník, ať už si chcete vyzkoušet nový účes, barvu vlasů, jiný tvar obrouček brýlí nebo dokonce barvu kontaktních čoček, dodává." Do mobilních i webových aplikací s virtuálním zrcadlem stačí nahrát selfie – vyfocené zepředu, nebo použít webkameru. 

Makeup na jeden klik

Podzimní trendy velí přidat na výraznějších barvách. Které konkrétní se k vám hodí si můžete vyzkoušet například přes Virtual Artist v aplikaci Sephora Beauty Shopping. Vybrané produkty si navíc můžete objednat. Podobnou službu nabízí MakeUp Genius od L’Oreal. Aplikace váš obličej naskenuje a ve virtuální realitě nalíčí dle vybraného looku. Můžete se tak snadno podívat, jestli vám bud slušet výrazný contouring alá Kim Kardashian či linky, které nosí Lana del Rey. Během plesové sezóny jsou zde připravené i slavnostní looky. 

Nový účes i barva vlasů jsou viditelnější a dlouhodobější risk než špatná volba tužky na oči. Obzvlášť pokud jste spíše konzervativnější typ, který si každou velkou změnu velmi dobře rozmyslí, virtuální zrcadlo vám může výrazně pomoci.

Hairstylista v mobilu

Ve webové aplikaci Happyhair.cz si kromě barvy lusknutím prstů změníte i účes. Vybrat si můžete ze stovek klasických, moderních i extravagantních účesů a barev. Pokud se ráda inspirujete světovými hvězdami, jste tady správně! Nový sestřih navíc můžete navrhnout i svému partnerovi. „Samozřejmě vždy musíte počítat s tím, že v současné době virtuální zrcadla ještě neumí rozeznat kvalitu a stav vašich vlasů pouze z obrázku, proto se barevný výsledek může mírně lišit od reality. Je to podobné jako vyzkoušet si paruku,“ upozorňuje Vít Endler.

Pokud účes měnit nechcete, ale toužíte jen po změně odstínu, stáhněte si do svého telefonu aplikaci Matrix Color Lounge. Díky ní si můžete vyzkoušet, jaké to je být z blondýna brunetou, jestli máte jít do melíru či vyzkoušet módní rose gold ombré.  

Vaše domácí optika

Pokud nosíte brýle, zajisté oceníte Zeelool.com či Robinlook.de. Obě aplikace vás provedou světem obrouček všech tvarů a barev. Najdete tu i široký výběr brýlí slunečních.