Přejít k hlavnímu obsahu

7 kosmetických chyb, kterými si škodíte

Každá z nás některé z následujících chyb či zlozvyků dělá. Na některé bychom si ale měly dávat pozor, protože nám vyloženě škodí.

Tester pro všechny

Zkoušíte všechny testery řasenek nebo rtěnek v drogerii? Mějte na mysli, že tyhle produkty už před vámi otestovaly stovky žen. Jen si představte, že žena před vámi měla třeba opar nebo nějakou infekci. Buďte tedy opravdu opatrná a při zkoušení otřete alespoň povrch rtěnky nebo vybírejte v obchodech, kde vám na nanesení rtěnky půjčí vydezinfikovaný štěteček na rty.

Okusování nehtů

Máte zálibu v okusování nehtů nebo jemné kůže okolo nich, když jste ve stresu nebo nervózní? Asi v tu chvíli neřešíte, že máte špinavé ruce a hrozí vám nějaká infekce a navíc to esteticky nevypadá vůbec pěkně. Pomoci by mohlo nehty co nejvíce zkrátit a následně je pilníkem upravit do hezkého tvaru, aniž by zůstávaly okraje, které by mohly svádět k okusování. Pokud vás popadne neodolatelná touha znovu kousat nehty, popadněte pilník a nehty znovu upravte.

Co na obličej nepatří

Spadlo vám pár kapek pleťového oleje nebo trocha krému na umyvadlo, vy je setřete a namažete si je na obličej? Tak to už nedělejte. Umyvadlo je plné bakterií, kterým se daří ve vlhkém prostředí a na vaši pleť opravdu nepatří. 

Make-up nezkoušejte na ruce

Jedna z nejčastějích chyb. Pokud hledáte ideální barvu, která splyne s vaší pletí, vyhněte se zkoušení barvy make-upu na vaší ruce. Často se stane, že si koupíte tmavší odstín, než vám opravdu sedne. Ideální místo na zkoušení je kromě obličeje hlavně krk nebo dekolt. Odstín pleti na těchto místech je nejpodobnější vaší tváři.

Nechte nehty dýchat

Byla jste na manikúře minulý týden a věříte, že lak vydrží týdny a týdny. Přestože můžete mít opravdu dlouhotrvající lak, je potřeba nechat nehty jednou za čas dýchat. Taky se nesnažte z nehtů seškrabat zbytky starého laku, odlakovač je daleko lepší variantou.

Do postele jedině odlíčená

Neexistuje nic, co by omluvilo jít spát nalíčená. Pokud chcete mít hezkou pleť, překonejte svou únavou a během minuty se odličte. Zabráníte tak tomu, aby vaše pokožka byla suchá, náchylná na akné a tvorbě vrásek. Využijte k tomu například odličovací ubrousky, kterými přes pleť párkrát přejedete a můžete jít v klidu spát.

Stará řasenka

Je vám líto vyhodit dvouletou řasenku, protože ještě není přece úplně suchá. Řasenka by se ovšem měla měnit každé čtyři měsíce, aby nehrozila infekce očí.